Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > „Achemos“ darbuotojai rengia piketą: akcininkams išmokėjo 19,8 mln. eur, paprastiems darbininkams ir algoms nelieka

„Achemos“ darbuotojai rengia piketą: akcininkams išmokėjo 19,8 mln. eur, paprastiems darbininkams ir algoms nelieka

LRT RADIJAS, LRT.lt pranešė, kad trąšų gamintojos „Achemos“ darbuotojų profesinė sąjunga rengia pirmąjį piketą, piktindamiesi dėl jiems nesumokamų priedų.

Pati „Achema“ skundėsi vyriausybei, kad dėl itin didelių mokesčių Suskystintųjų dujų terminalui (SGD) ir importuojamų pigesnių rusiškų trąšų įmonė itin sunkiai laikosi.

Pasak „Achemos“ darbuotojų profesinės sąjungos, įmonė, prognozuodama prastus finansinius metus, vienašališkai nusprendė sustabdyti kai kurias išmokas, kurios numatytos kolektyvinėje sutartyje. Darbuotojai sako nebegaunantys įvairių priedų, todėl nusprendė prie įmonės surengti piketą.

Didžiausia Baltijos šalyse trąšų gamintoja „Achema“ sako susidurianti su itin dideliais finansiniais sunkumais ir sunkiai gali išsilaikyti. „Achemos“ atstovai sako mokantys itin dideles įmokas SGD terminalui išlaikyti. Be to, kenčia dėl į Lietuvą importuojamų pigesnių rusiškų trąšų.

„Achema“ praėjusią savaitę pranešė, kad įmonė stabdo dalį įrenginių, nes gamtinių dujų kainos išlieka aukštos, o produkcijos – žemos.

Tuo tarpu „Lietuvosrytas” pranešė, kad Jonavos „Achemos“ akcininkė Lyda Lubienė pagrasino uždaryti įmonę. Kodėl? Juk per porą metų „Achemos grupė“ išmokėjo 35 mln. eurų dividendų. Daugiau negu pusė šios sumos teko L.Lubienei ir jos dukrai. „Jonava – tai aš ir „Achema“, – kelis dešimtmečius drąsiai galėjo kartoti pagrindinis „Achemos“ akcininkas ir vadovas Bronislovas Lubys.

LPK buvo glaudžiai susijusi su Jonavos „Azotu”, tačiau jos vadovas R.Dargis žinių  iš Jonavos nekomentuoja.

Didžiąją dalį mirusio sutuoktinio turto paveldėjusi 61 metų L.Lubienė, kuri dabar yra viena turtingiausių moterų Lietuvoje, netikėtai prabilo apie galimybę išvis uždaryti trąšų gamybos įmonę ir gresiantį socialinį sprogimą Jonavoje.

„Šiandien „Achema“ vos alsuoja, sustabdyti įmonę bus pigiau negu ją išlaikyti“, – internetu transliuotojoje „Lietuvos žinių“ diskusijoje ištarė L.Lubienė.

Ji tylėjo kelerius metus, nes po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite buvo pažadėjusi nesikišti į politinius procesus. Matyt, pajutusi, kad po „tulpių pašto“ skandalo pradėjo blėsti šalies vadovės autoritetas, ji pati ar paskatinta „Achemos“ vadovų dėl asmeninių interesų pasiryžo kilti į kovą.

Juolab kad šiemet trąšų rinkoje – nuosmukis. Ar iš tiesų situacija tokia bloga? Po kelių aštrių pareiškimų „Achemos“ vadovai staiga atsitvėrė tylos siena ir teigė nenorintys nieko komentuoti.

Viešai skelbiama, kad Jonavos bendrovė pernai akcininkams išmokėjo 19,8 mln. eur ų, o 2016 metais – 30 mln. eurų dividendų. L.Lubienės ir jos dukros kontroliuojama „Achemos grupė“ pernai akcininkams išmokėjo 25 mln. eurų dividendų, užpernai – 10 mln. eurų. L.Lubienei ir jos dukrai Viktorijai Lubytei kartu priklauso 54,07 proc. „Achemos grupės“ akcijų.

Grupė valdo 95 proc. „Achemos“ akcijų. „Achema“ pernai uždirbo 20,2 mln. eurų grynojo pelno – 3,8 karto daugiau nei 2016 metais, jos pajamos pernai išaugo 18,9 proc. – iki 423,4 mln. eurų. „Achema“ praėjusiais metais uždirbo 20,2 mln. eurų grynojo pelno – 3,8 karto daugiau nei 2016 m., jos pajamos pernai išaugo 18,9 proc. – iki 423,4 mln. eurų.

siandien.info.lrytas.lt, lrt.lt

Parašykite komentarą

Top