Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Aptarė lietuvių imigrantų padėtį Jungtinėje Karalystėje

Aptarė lietuvių imigrantų padėtį Jungtinėje Karalystėje

Lietuvos ambasadoje Londone lankėsi naujai paskirtas Jungtinės Karalystės (JK) imigracijos ministras Robertas Goodwillas – čia jis atvyko pirmąją savo darbo dieną. Atstovybėje ministras susitiko su užsienio reikalų viceministru Mantvydu Bekešiumi, kuris išreiškė susirūpinimą dėl po referendumo pagausėjusių prieš Lietuvos piliečius nukreiptų išpuolių ir patyčių, galimai susijusių su neapykanta kitataučiams.

Ypač didelį dėmesį viceministras atkreipė į atmosferą mokyklose, kur vaikai užgauliojami ne tik bendramokslių, bet kartais ir mokytojų ar tėvų. Vadovaujantis JK vidaus reikalų ministerijos pateikta statistika, 10 procentų neapykantos apraiškų yra prieš vaikus.

Imigracijos ministras susitikime pažymėjo, kad JK griežtai smerkia nepagarbaus elgesio atvejus, ir netoleruos jokių ksenofobinių apraiškų. Ministro R. Goodwillo teigimu, svetingumas ir tolerancija turi likti vertybėmis, kuriomis bus vadovaujamasi ir JK išstojant iš Europos Sąjungos.

R. Goodwillas pareiškė, kad JK vertina Lietuvos piliečių indėlį į JK ekonomiką, nes daugelis sričių yra paremtos darbuotojais, atvykstančiais iš ES šalių, taigi ir Lietuvos. Ministrui yra žinoma, kad finansų, teisės, medicinos, žemės ūkio ir kitose srityse dirba daug puikių darbuotojų iš Lietuvos.

Tuo pačiu ministras pažymėjo, kad JK gyvenantiems Lietuvos piliečiams situacija greitai nesikeis – kol vyks derybos dėl išstojimo iš ES, ES piliečiai Jungtinėje Karalystėje ir toliau gali gyventi ir dirbti tokiomis pačiomis sąlygomis kaip iki šiol.

Viceministras R. Goodwillui perdavė žinią, kad Lietuva sieks stiprinti bendradarbiavimą su JK gynybos ir užsienio politikos srityse, taip pat toliau atidžiai seks situaciją, susijusią su JK gyvenančiais Lietuvos piliečiais.

Briuselyje vykstančios Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu.

Susitikimo metu Jungtinės Karalystės ministras sakė, jog britai referendume išreiškė savo valią, ją reikia gerbti ir vykdyti, tačiau tai jokiu būdų nereiškia, jog Jungtinė Karalystė palieka Europą. „Mes – europiečiai, daugybė britų gyvena Europoje, tad paliekame Europos Sąjungą, bet ne pačią Europą“, – kalbėjo B. Johnsonas.

L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva sieks toliau išlaikyti draugiškus ir glaudžius dvišalius santykius su Jungtine Karalyste saugumo, gynybos, ekonomikos ir kitose srityse. „Tikiuosi, kad šis mūsų bendradarbiavimas ir toliau bus stiprinimas. Džiaugiuosi, kad išgirdau naujojo Jungtinės Karalystės ministro norą išlaikyti Lietuvą, kaip partnerę ir kaip draugę, tiek arti, kiek tik įmanoma“, – sakė L. Linkevičius.

Lietuvos ministras atkreipė dėmesį į pastaruoju metu padažnėjusius išpuolius prieš Lietuvos piliečius Jungtinėje Karalystėje, ragino principingai kovoti su galimomis neapykantos apraiškomis. L. Linkevičius taip pat kėlė Lietuvos piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, ateities perspektyvų klausimą.

Jungtinės Karalystės ministras teigė, kad bet kokie neapykantos nusikaltimai bus vertinami labai rimtai ir stabdomi visomis priemonėmis. Anot B. Johnsono, lietuviai ir kitų šalių imigrantai yra svarbi ir gerbiama Jungtinės Karalystės visuomenės dalis.

B. Johnsono prosenelis yra kilęs iš Lietuvos, tad sulaukęs L. Linkevičiaus kvietimo apsilankyti savo protėvių žemėje, su džiaugsmu jį priėmė.

Užsienio reikalų ministerijos ir www.verslaspolitika.lt inf. Užsienio reikalų ministerijos nuotr.

Parašykite komentarą

Top