Jūs esate
Pagrindinis > Politika > „Brexit“ referendumas supurtė visą Europą, išgąsdino investuotojus, tačiau Didžioji Britanija nesitraukia

„Brexit“ referendumas supurtė visą Europą, išgąsdino investuotojus, tačiau Didžioji Britanija nesitraukia

LRT RADIJAS, LRT.lt

„Brexit“ referendumas supurtė visą Europą, išgąsdino investuotojus ir padidino nuogąstavimus dėl visos Europos Sąjungos ateities.
Didžiosios Britanijos parlamento žemieji rūmai trečiadienį triuškinama balsų persvara priėmė teisės aktą, įgalinantį ministrę pirmininkę Theresą May pradėti derybas dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos, todėl šalis dar vienu reikšmingu žingsniu priartėjo prie vadinamojo „Brexit“.

Parlamentarai antradienį išsikovojo teisę atmesti Th. May ir Briuselio išstojimo sąlygas. Tačiau politologai teigia, kad iš parlamento buvo atimta bet kokia svarbaus sprendimo teisė, nes atmetę naujas mainų su Europos Sąjunga sutartis, parlamentarai panardintų šalies ekonomiką į chaosą.

Britanija, nesugebėjusi per du metus išsiderėti išstojimo sąlygų, automatiškai būtų išstumta iš Bendrijos ir turėtų vadovautis Pasaulio prekybos organizacijos taisyklėmis ir mokėti muitus.

Britanija, nesugebėjusi per du metus išsiderėti išstojimo sąlygų, automatiškai būtų išstumta iš Bendrijos ir turėtų vadovautis Pasaulio prekybos organizacijos taisyklėmis ir mokėti muitus.

Bendruomenių Rūmų nariai 494 balsais prieš 122 pritarė įstatymui, leidžiančiam Th. May inicijuoti ES sutarties 50-ąjį straipsnį ir pradėti iki dvejų metų galintį trukti derybų laikotarpį, šaliai ruošiantis išstoti iš 28 nares turinčios Bendrijos.

Šis dviejų punktų įstatymas be pataisų dabar bus perduotas tvirtinti Lordų Rūmams, kurių nerinkti nariai gali būti mažiau linkę jam pritarti.

Trečiadienį parlamentas taip pat balsavo  dėl Europos Sąjungos piliečių ateities šalyje. Vyriausybė yra pažadėjusi užtikrinti prieš išstojimą atvažiavusių europiečių teisę ir toliau gyventi Britanijoje, tačiau parlamentarai gali atmesti šį pažadą.

Vyriausybė yra pažadėjusi oficialias derybas pradėti prieš kovo 31 d., tačiau manoma, kad Th. May bandys apie išstojimą paskelbti Briuselyje vyksiančiame viršūnių susitikime kovo 7 d.

Parašykite komentarą

Top