Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > CubicStage_festivalio naujienos: iš arčiau pažinti vieni kitų organizuojamas veiklas

CubicStage_festivalio naujienos: iš arčiau pažinti vieni kitų organizuojamas veiklas

Kotryna ŽILINSKAITĖ. savaitraštis ŠIANDIEN

Antrasis CubicStage_Vilnius festivalis nustebino jaunimo ir vyresniosios kartos šiltu ir vieningu įsitraukimu. Šį sykį meno erdvėms kilo mintis kolaboruotis ir iš arčiau pažinti vieni kitų organizuojamas veiklas.

CUbikStage_Vilnius – dviejų dienų jaukus DRAUGŲ festivalis, artinantis ryšį tarp vizualaus, performatyvaus ir interaktyvaus meno. Draugai buriasi iš skirtingų visuomeninių veiklų, organizacijų, kuria darniais tikslais įkvėptą santyką, bei bendrą virpančią OAZĘ.

Festivalio pavadimas kilęs nuo žodžio kubas (kaip žemės simbolis organizuojamas kubinėse galerų/meno rezidencijų ervėse. Užupio Meno Inkubatorius penktadienį svečiuojasi Ideas Block kūrybinėje erdvėje, o šeštadienį Ideas Block lanko draugus Užupyje.

Užupio Meno Inkubatorius penktadienį svečiavosi Ideas Block kūrybinėje erdvėje, šeštadienį Ideas-Block šeimininkai lankė draugus Užupyje. CubicStage_Vilnius festivalį lankę svečiai galėjo pajusti kuriamą šiltą ryšį per vizualaus, performatyvaus ir interaktyvaus meno sintezę.

Kaip ir pavadinimas festivalis organizuojamas kubinėse galerų/meno rezidencijų erdvėse. Tuo pačiu kubas kaip žemės simbolis reiškia visų dalyvių jau turi savo kuriamą pagrindą.

Organizatoriai kalbėdami apie pavadinimą atskleidė, kad jo idėja yra transformatyvi: ,, judėdami įvairiomis kryptimis, jas jungdami, galime sukurti kubinę deimanto struktūrą. Deimantas dėmesį traukiantis objektas, kuris simbolizuoja žmogaus dorumą ir įvairiabriauniškumą“.

Festivalio metu buvo pristatytas ir visų dalyvių bendras Oasis Cluster– menininkų ir įvairių organizacijų atstovaujančių darnius tikslus klasteris( jaunimo iniciatyva šiais metais įkurtas Užupyje).

Oasis cluster projektas geografiškai apjungia vieningai veikiančius kolektyvus ir tuo pačiu palaiko ryšius su kaimynių rajonais, kitais miestais ir šalimis.

Klasterio pavadinimas asocijuoja su vieta, reiškiniu, išsiskiriantis iš aplinkos, sudarančiu malonią išimtį Oasis centre yra žmogus. žmogaus gerovė yra impulsas kolektyvinės vietos ir veiklos kūrimui, jos puoselėjimui.

Užupio Meno Inkubatoriaus galera svečius pasitiko JAH3Lp Tado Tru Chill antroji personaline tapybos paroda. Tai One Color serijos paveikslai, pasirinktais motyvais iš senų dailininkų kūrinių, kaip Klimto, Da Vincio ir kitų renesanso tapytojų.

Atskirus parodos kūrinius balsu, vaiskiomis šviesomis prakalbino Blue Bath Blues projektas (aktrorės Rūta Staškevičiūtė, Ugnė, Mikalūnaitė ir Kotryna Žilinskaitė). Saksafonistas Giedrius Balbierius ir gitaristas Gleb Divov garsinį vyksma išplėtė improvazaciniu bliuzu ir susliejo į kolektyvinį garso ir judesio performancą.

O bliuzo muzikos bangos itin žavingai apjungė jaunesniuosius ir vyresniuosius kuriuos lydėjo šokėjai Regina Liutvinaitė ir Dmitrij Ivanov.

Ideas- Bloks meno erdvėje įvyko pirmoji ,,Valtelė“ ir trečioji ,,Undinės“ serijų peržiūros. Režiserė Kotryna Žilinskaitės pagal Samuelio Beketo pjėsę ,,Not I” sukūrė filmų triplitą (repeticiją, valtyje, begarsį kiną, ir performancą, su vynuogių skinimu ir spaudimu vonioje“.

Tripilito antrosios serijos rodymas ,,Bekalbė visą savo gyvenimą” įvyko improvizuotu pjėsės skaitymu su žiūrovais, bei jų improvizuotu grojimu kartu su muzikantais.

Abi CubicStage_festivalio dienas radijo laidų metų draugišką atmosferą palaikė regis su didžejų kolektyvu Bendra Būtis / Unity Community.

O radijo diskusijos pristatė Oasis Cluster dalyvių projektus. Ideas Blocks įkūrėjas ir šeiminkas Roberto Becerra kalbėjo apie savo iniciatyvą – šiuo metu programuojamą mobilioja aplikaciją Compendium, skirta lokaliai apjungti meninkus, rezidencijas, jų veiklas ir generuoti bendrus projektus.
Jaunimą puoselėti orginalumą drąsino, bei apie kūrybos ir produkcijos kelią kuriant gaminį pasakojo profesoriusDalius Serafinas ir Gintarė Stokonytė.

Dalius Serafinas kalbėjo, kad remia jaunų žmonių iniciatyvas atgaivinti nenaudojamas Vilniaus miesto erdves. Jis pristatė ekologišką vertikalių sodų projektas jungiantį meno rezidencijas ir įtraukiantį meninkus ne tik į augalų rūpinimąsi, bet ir į tarpusavio kultūros veikėjų betarpišką komunikaciją.

Oasis Cluster organizatorė Kotryna Žilinskaitė papildant eko statybos temą papasakojo apie projektuojamą pavilijoną ,,Deimanto planeta“, kuris tapo ir šio festivalio pagrindiniu simboliu.

Tikimasi, kad ,,Deimanto planeta“ bus pastatyta Kūdru parko erdvėje ir taps kaip jungianti performatyvaus meno ir radio paviliojonu su žaliuojančiu sodu šalia Vilnelės upės, ir apjungs Užupio, Senamiesčio, Stoties ir Markučio rajono meninkus ir kavines.

Festivalis užbaigė dokumentinis vaidybinio filmo ,,Lėtinti tempą” premjera pagal Samuelio Beketo radijo pjėsę ,,Cascando“.

Jo režisierė Kotryna Žilinskaitė atskleidė, kad greičiausiai pagrindinio filmo herojaus picų kepėjo Joseph Tessier įkvėpta ir susidūrusi su stipriais kultūriniais kontrastais, kurie pažadino kūrybiškumą ir temperamentą nusprendė pratęsti idėją, kolektyvinių projektų su užsienio meninkais vystymą ir ir įkurti Oasis – Reviving Art Dormitory.

Tarptautinis projektas jungs ir užsieniečius meninkus, turistus ir lietuvius, kurie kaip ir filme ne profesionalūs aktoriai galės išmėginti vaidybos meną, Tai sukuria ne vien unikalų, improvizuotą vaidybos stilių ir netradicinę dinamiką, bet tuo pačiu kutina lietuvių temperamentą.

Gintauto Kniukštos nuotraukos.

Parašykite komentarą

Top