Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > D. Grybauskaitė: iššūkis LRT – išsaugoti kokybę sudėtingo politinio sezono ir rinkimų metu

D. Grybauskaitė: iššūkis LRT – išsaugoti kokybę sudėtingo politinio sezono ir rinkimų metu

Lukiškių aikštės sutvarkymas buvo numatytas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo plane.

Tai, kad LRT nusprendė surengti 100 valandų tiesioginę transliaciją būtent Lukiškių aikštėje, rodo nacionalinio transliuotojo atsinaujinimą, norą būti arčiau žmonių ir leisti jiems dalyvauti kartu, tiesioginėje transliacijoje sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 „Visuomet kyla tam tikrų nesutarimų, egzistuoja interesų skirtumai, tačiau yra tos raudonosios ribos, kurių negali peržengti joks politikas“, – pabrėžia D. Grybauskaitė.

Kaip teigia ji, LRT laukia ir daugiau iššūkių, iš kurių vienas – būti kiek įmanoma objektyvesniam, nes politinis sezonas ir artėjantys rinkimai bus sudėtingi: „Nacionaliniam transliuotojui svarbu išsaugoti kokybę, o savo vardą įtvirtinti žmonių sąmonėje, kad žmonės labiau pasitikėtų tuo, ką sako LRT.“

„Lukiškių aikštė atrodo įspūdingai ir iššūkis, kurį LRT išsikėlė, įspūdingas. Aikštė mums asocijuojasi su daugeliu dalykų: ir čia stovėjęs paminklas ne itin maloniai prisimenamas, ir KGB rūmai, ir kalėjimas… O šiandien tai – aikštė žmonėms“, – besibaigiant LRT 100 valandų transliacijai kalbėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Tai reiškia, pabrėžė ji, kad aikštė nusitrynė blogos istorijos naštą ir yra skirta žmonėms: „Tai, kad LRT nusprendė čia surengti savo akciją, rodo LRT atsinaujinimą, besikeičiantį požiūrį, norą būti arčiau žmonių ir leisti jiems dalyvauti kartu, nes LRT – nacionalinis transliuotojas.“

Šalies vadovės nuomone, iššūkį LRT prisiėmė nelengvą, bet pradžia, gera: nors visi ištraukti iš kabinetų ir dirba sudėtingesnėmis sąlygomis, tačiau yra arčiau žmonių. „Tai gerai, nes taip įdomiau“, – įsitikinusi prezidentė.

O iššūkis LRT, jos pastebėjimu, – būti kiek įmanoma objektyvesniam, nes politinis sezonas ir ateinantys rinkimai bus sudėtingi: „Nacionaliniam transliuotojui svarbu išsaugoti kokybę, o savo vardą įtvirtinti žmonių sąmonėje, kad žmonės labiau pasitikėtų tuo, ką sako LRT.“

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės darbo vizitas Vatikano Miesto Valstybėje. Susitikimas su Popiežiumi Pranciškumi.

Kitas visų laukiantis iššūkis, priduria D. Grybauskaitė, – popiežiaus vizitas. „Popiežius atvyksta ne tik kaip Bažnyčios, bet ir Vatikano valstybės vadovas. Jis susitiks ir su manimi, ir su kai kuriais valstybės bei visuomenės institucijų vadovais, bet visada svarbiausias – susitikimas su tos šalies žmonėmis. Labai svarbu, kad šis popiežius daugiau nori matytis ne su valdžia, o su žmonėmis“, – teigia šalies vadovė.

Anot prezidentės, artėjantis politinis sezonas vieningumo nežada, politikams tai bus iššūkių metas: „Pavasarį vyks treji rinkimai, galbūt prisidės dar du ar trys referendumai, todėl norint pasiruošti ir spręsti tokius rimtus klausimus, kaip rinkimai, referendumai, kas yra konstituciniai klausimai, reikia sutelktumo ir atsakomybės.“

Pavasarį, primena D. Grybauskaitė, politikai, užuot produktyviai dirbę, užsiėmė destruktyviu kerštavimu, kėlė politinį erzelį, aiškinosi santykius, nors Lietuvos žmonėms reikia sprendimų.

„Juk iššūkių labai daug: kyla kainos, yra spręstinų ekonominių, saugumo klausimų, „Brexitas“. Jei ir rudenį mūsų politikai tik kariaus, kerštaus ir aiškinsis santykius, galvos, kas buvo ir ką apkaltinti, Lietuva nesivystys, žmonės nesulauks pelnyto dėmesio, ekonomika strigs – gali būti visokiausių pasekmių.

„Popiežius atvyksta ne tik kaip Bažnyčios, bet ir Vatikano valstybės vadovas. Jis susitiks ir su manimi, ir su kai kuriais valstybės bei visuomenės institucijų vadovais, bet visada svarbiausias – susitikimas su tos šalies žmonėmis. Labai svarbu, kad šis popiežius daugiau nori matytis ne su valdžia, o su žmonėmis“, – teigia šalies vadovė.

Todėl mano tikslas – kitą savaitę susitikti su Seimo valdyba, kalbėti apie tai, ką galime ir ką būtina kartu padaryti“, – pabrėžia prezidentė.

Jos įsitikinimu, būtina, kad politinės jėgos peržengtų savo ambicijas ir pagaliau subręstų: „Aš tai vadinu brandos stoka, nes santykiai labai suasmeninti, visiškai negalvojama apie atsakomybę, valstybės ir žmonių interesus. Toks politikavimas ir politikų elgesys neatsakingas, nes rinkėjai juos rinko dirbti Lietuvai, o ne tam, kad jie aiškintųsi santykius.“

Nors, anot prezidentės, politinė kultūra staiga nepasikeis, egzistuoja tam tikros „raudonos ribos“, kurias peržengus prasideda destrukcija, trukdanti valstybės raidai. „Visuomet kyla tam tikrų nesutarimų, egzistuoja interesų skirtumai, tačiau yra tos raudonosios ribos, kurių negali peržengti joks politikas“, – pabrėžia D. Grybauskaitė.

lrt.lt, siandien.info

Parašykite komentarą

Top