Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > „Esu suinteresuotas subalansuoti ne visai draugišką Europos Sąjungos požiūrį į Izraelio valstybę“

„Esu suinteresuotas subalansuoti ne visai draugišką Europos Sąjungos požiūrį į Izraelio valstybę“

Lietuvoje  vizitą tęsiantis Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu penktadienį susitiks su prezidente, visų trijų Baltijos šalių premjerais bei pagerbs Holokausto aukų atminimą Panerių memoriale.

Benjaminas Netanyahu © Sipa / Scanpi

Ketvirtadienį B. Netanyahu gyrė Lietuvą už, jo teigimu, tvirtą šalies poziciją Izraeliui aktualiais klausimais.

Su premjeru Sauliumi Skverneliu susitikęs B. Netanyahu ketvirtadienį sakė besitikintis, kad glaudūs santykiai su Lietuva padės atsverti, jo paties teigimu, neteisingą kitų Europos šalių kritiką dėl Izraelio veiksmų palestiniečų atžvilgiu
„Su Izraeliu Europos Sąjunga ir Briuselis dažnai elgiasi netinkamai, esama daug iškraipymų mūsų atžvilgiu, ir džiugu matyti, kad jūs laikotės aiškumo, tiesos ir drąsos pozicijos“, – teigė jis.

Europos Sąjungai nepritariant dėl Jungtinių Valstijų sprendimui išstoti iš vadinamosios Irano branduolinės sutarties, kurią taip pat kritikuoja ir Izraelis, Lietuvos poziciją B. Netanjahu pavadino „labai blaivia“, nors Vilnius formaliai laikosi Briuselio pozicijos.

S. Skvernelis, Izraelį vadinantis Lietuvos strateginiu partneriu Artimųjų Rytų regione, sakė betikintis, kad šis vizitas dar labiau suaktyvins dvišalius santykius.

„Esu suinteresuotas subalansuoti ne visai draugišką Europos Sąjungos požiūrį į Izraelio valstybę, siekiant užtikrinti sąžiningesnį ir teisingesnį santykį su Izraelio valstybe“, – žurnalistams prieš skrydį į Lietuvą oro uoste Izraelyje sakė premjeras.

siandien.info, lrt.lt

 

Parašykite komentarą

Top