Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Europos kosmoso agentūra atveria duris Lietuvos verslui

Europos kosmoso agentūra atveria duris Lietuvos verslui

Aušra RAMOŠKAITĖ
El. p. ausra.ramoskaite@ukmin.lt

Pasak ūkio ministro E. Gusto, aštuonios Lietuvos įmonės jau pasinaudojo galimybe apsilankyti EKA centruose ir susipažinti su savo srities ekspertais.
Pasak ūkio ministro E. Gusto, aštuonios Lietuvos įmonės jau pasinaudojo galimybe apsilankyti EKA centruose ir susipažinti su savo srities ekspertais.

Lietuvos technologinės bendrovės kviečiamos domėtis kosminių technologijų kūrimu ir atvykti į Europos kosmoso agentūros (EKA) renginius. Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) iki š. m. rugpjūčio 18 d. kviečia pateikti paraiškas dėl galimybės vykti į pasirinktus renginius Europos kosmoso agentūros (EKA)centruose.

„Lietuva siekia stiprinti verslo ir mokslo partnerystę bei dalyvauti EKA skelbiamuose kosminių technologijų pirkimuose, didinti šalies pramonės ir eksporto konkurencingumą. Kviečiame įvairių sektorių technologijų bendroves išplėsti bendradarbiavimo galimybes už Lietuvos ribų ir imtis Europos kosmoso pramonei reikalingų užsakymų“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, aštuonios Lietuvos įmonės jau pasinaudojo galimybe apsilankyti EKA centruose ir susipažinti su savo srities ekspertais. Ši patirtis taip pat joms leido geriau pasirengti antrajam EKA kvietimui teikti paraiškas pagal EKA vykdomų programų tematiką ir pažinti organizacijos veiklą iš arti. Tai itin svarbu Lietuvai siekiant geriau integruotis į EKA veiklas.

Lietuvos verslui yra atviri net trys EKA centrai, su kuriais siūloma bendradarbiauti ir vykti į renginius užmegzti naujų kontaktų.

Lietuva siekia stiprinti verslo ir mokslo partnerystę bei dalyvauti EKA skelbiamuose kosminių technologijų pirkimuose, didinti šalies pramonės ir eksporto konkurencingumą.

Europos kosmoso tyrimų ir technologijų centras ( European Space Research and Technology Centre, ESTEC EKA)– Olandijoje įsikūręs centras, jame sutelktos įvairios laboratorijos, kuriamos technologijos ir ugdomos inžinerinės bei administracinės kompetencijos. Centras atveria galimybes dalyvauti seminaruose, skirtuose telemetrinėms, sekimo ir valdymo sistemoms, aerokosmoso pramonėje naudojamoms medžiagoms, antenų ir mikrobangų technologijoms. Taip pat yra galimybė dalyvauti informaciniame ir partnerystės renginyje „Kosmoso pramonės dienos“.

Europos Žemės stebėjimo centras ( European Centre for Earth Observation, ESRIN) –  Italijoje esantis EKA centras, skirtas Žemės stebėjimo programoms palaikyti. Į šį centrą kviečiamos atvykti įmonės, dirbančios su iš palydovų gauta informacija apie Žemę, vandenynus ir atmosferą.

Europos kosminių taikymų ir telekomunikacijų centras ( European Centre for Space Applications and Telecommunications, ECSAT) – naujausias EKA centras, įkurtas prieš 7 metus Didžiojoje Britanijoje, vykdantis su telekomunikacijomis, integruotomis sistemomis, klimato kaita, technologijomis ir mokslu susijusias veiklas. Verslui siūloma dalyvauti puslaidininkių komponentams skirtame seminare.

Daugiau informacijos apie EKA seminarus galima rasti svetainėje adresu http://www.congrexprojects.com/list-of-events.

EKA finansuoja daugybę europinių kosminių programų, apimančių visas su kosmoso tyrimais susijusias sritis: technologijas, palydovinius ryšius ir navigaciją, Žemės stebėjimą, žmonių skrydžius.

Lietuva yra su EKA bendradarbiaujanti valstybė, siekianti tapti valstybe nare, kuri šiuo metu įgyvendina pasirengimo narystei planą. EKA vienija 22 valstybes nares.

Parašykite komentarą

Top