Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gintautas Kniukšta. Naujojo koronaviruso (COVID-19) belaukiant

Gintautas Kniukšta. Naujojo koronaviruso (COVID-19) belaukiant

Gintautas KNIUKŠTA

Draugas grįžo iš Italijos. Romos oro uoste davė anketą, kurią skrisdamas rūpestingai užpildė.

Maža kas. Juk dabar jį turi dvi savaites dėl to nelemto viruso Lietuvoje stebėti.

Tačiau Vilniaus oro uoste NEBUVO kam tos anketos įteikti. Sako, savanoriai su savivaldybe kažko susipyko, kažko nesutaria.

Bičiulis nepasimetė ir pats paskambino Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Ten jam liepė užpildyti anketą internete ir laukti.
Jis ir laukia. Iki šiol.

Kai susitikome, jis pirmiausiai manęs paklausė, ar aš nebijau su juos sveikintis. Italai jau rankos nepaduoda.

Sakau, o ko čia bijoti? Juk rytoj iš Milano, iš to pačio miesto, iš kurio žmonės bėga kaip pasiutę, pilnas lėktuvas italų į Kauną atskris.

Krepšinio žaisti. Vyriausybė paskelbė valstybės lygio ekstremalią situaciją visoje šalyje, tačiau premjero nėra, o ir vadovauti tai ekstremalių situacijų komisijai dar nėra kam. .

Tuo tarpu Italijos vyriausybė elgiasi kitaip, blokuoja įvažiavimus jau į daugelį miestų, priverstinai izoliuojami dešimtys tūkstančių juose gyvenančių žmonių.

Lyg ir nėra ko diskutuoti: protinga Vyriausybė iš karto uždraustų visas sporto varžybas, bet kokius masinius renginius.

O čia 15 tūkstančių sirgalių į Kauno areną suvažiuos, kartu su italais pašūkaus, tuo pačiu oru pakvėpuos, o po to po visą Lietuvą pasklis.

Narsi ta mūsų Vyriausybė, nieko nebijo. Juk ir alytiškiams iš pradžių patiems liepė kovoti su gaisru. Tūkstantis šen, tūkstantis ten…

Jo, kaip sako žemaičiai, išliks stipriausieji … Turime susitaikyti ir patys kaip nors saugotis.

AP nuotraukoje – kaukės (respiratoriai) nepadeda apsisaugoti nuo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės, tačiau ir jų Lietuvoje jau nė vienoje vaistinėje nerasi…

Parašykite komentarą

Top