Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Išrinktoji Moldovos Respublikos Prezidentė – Maia Sandu

Išrinktoji Moldovos Respublikos Prezidentė – Maia Sandu

siandien.info, lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su išrinktąja Moldovos Respublikos Prezidente Maia Sandu.

Moldova yra viena skurdžiausių Europos valstybių. Dėl koronaviruso pandemijos pastaruoju metu ji patyrė stiprų ekonomikos nuosmukį.

Šalies vadovas pasveikino M. Sandu su pergale sekmadienį įvykusiuose Prezidento rinkimuose ir palinkėjo sėkmės einant šias atsakingas, piliečių patikėtas pareigas, o Moldovos žmones – su sėkmingu dalyvavimu demokratiniuose ir atviruose rinkimuose.

Moldovos prezidento rinkimų antrajame ture, suskaičiavus daugiau kaip 99% balsų, pirmauja proeuropietiška opozicijos kandidatė Maia Sandu. Už ją balsavo 57,1% rinkėjų, o už dabartinį šalies lyderį Igorį Dodoną – 42,9%.

M. Sandu – už artimesnius šalies ryšius su Europos Sąjunga.

Pasak valstybės vadovo, Moldovos piliečiai priėmė svarbų sprendimą – šių rinkimų rezultatai rodo norą siekti pokyčių savo šalyje. Teisingumo sektoriaus reforma ir kova su korupcija yra vieni svarbiausių prioritetų. Prezidentas palinkėjo nesustoti reformų kelyje ir toliau siekti eurointegracijos. Jis patikino, kad Lietuva yra pasiruošusi dalytis gerąja patartimi ir nuosekliai remti Moldovą šiame kelyje.

Per pokalbį Prezidentas pabrėžė, kad kelyje į laisvę lietuviai ir moldovai rėmė vieni kitus. Šiemet minima 30 metų sukaktis nuo to, kai Moldovos Parlamentas pripažino Lietuvos nepriklausomybę – tai buvo drąsus žingsnis, už kurį mūsų šalis visuomet bus dėkinga.

Parašykite komentarą

Top