Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Jautienos eksportas į Iraną – tik akių dūmimas?

Jautienos eksportas į Iraną – tik akių dūmimas?

Kęstutis DIDŽIULIS

Balandžio viduryje pranešta, kad viena didžiausių mūsų šalies mėsos produktų gamintojų – „Agaras“ – galės eksportuoti į Iraną iškaulintą jautieną vakuuminėse pakuotėse.

Tai  pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kuri tarsi gavo informaciją iš Irano Islamo Respublikos kompetentingos institucijos. Tuo tarpu praėjusį penktadienį kalbintas vienas iš „Agaro“ vadovų Petras Vainoras paneigė šią informaciją, tiesa, jis pripažino, kad sulaukė skambučio iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, tačiau sakė, kad vežti jautieną į Iraną neapsimoka dėl paprasčiausios priežasties – mažos supirkimo kainos.

IMG_7848

„Abiejų šalių bendradarbiavimas eksporto klausimais pradėtas intensyviai vystyti praėjusiais metais, o šiemet pasiekė pirmieji rezultatai. Įmonės turės gauti Irano veterinarinį importo leidimą tam tikram produkcijos kiekiui importuoti, kuris galios 6 mėnesius. Planuojama, kad Lietuvai bus suteikta 300 tonų jautienos importo kvota per metus“, – gyrėsi  VMVT direktorius Jonas Milius.

Pernai liepos mėnesį Irano specialistai buvo supažindinti su kontrolės sistema, lankėsi skerdyklose, galvijų ūkiuose, susipažino su ūkinių gyvūnų laikymo ir šėrimo sąlygomis, aptarė jautienos ir avienos eksporto galimybes.

UAB „Agaras“ – ilgą priešistorę turinti įmonė. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, 1991 m. buvo nupirkti senos siuvyklos pastatai. Siuvykla tuo metu veikė nepelningai, nenaudojamų pastatų buvo daug, bendrovės savininkai Petras ir Leta Vainorai, patys būdami statybininkai, pertvarkė siuvyklos pastatus, kad galėtų atidaryti ūkininkų krautuvėlę.

Pastebėję savo komercinius sugebėjimus ir paklausos mastą, 1992 m. nusprendė pradėti gyvų gyvulių eksportą. Pagrindinės eksporto šalys tuo metu buvo Latvija, Estija, Lenkija. 1993 m., trečiaisiais veiklos metais, įmonės pasiekė 16 mln. litų metinę apyvartą. 1994 m., Lietuvoje apribojus gyvų gyvulių eksportą,  UAB „Agaras“ dar kar tą perorganizavo įmonės veiklą ir pradėjo plėtoti skerdimo verslą.

Vežti jautieną į Iraną neapsimoka dėl paprasčiausios priežasties – mažos supirkimo kainos.

1999 m. buvo atidaryta viena iš moderniausių skerdyklų Lietuvoje. 2003 m. po SAPARD projekto duris atvėrė nauja moderni skerdykla su valymo įrenginiais. Per dešimtmetį nuo naujosios skerdyklos veiklos pradžios UAB „Agaras“ pastatė 4 000 m3 skystų srutų rezervuarą ir flotatorių, pastatytas naujas išpjaustymo cechas, įdiegta nauja mėsos išpjaustymo linija, modernizuotas šaldymo ūkis, statoma biojėgainė, kurios pagamintos elektros ir šilumos energijos pakaks visoms ūkio reikmėms aprūpinti.

Perorientavus UAB „Agaras“ pagrindinę veiklą į mėsos gamybą ir realizavimą, darbuotojų skaičius ir pardavimų apyvarta kasmet tik auga. Tiesa, dabar, anot Petro Vainoro, verslas vos sukasi, įmonė išgyvena sunkius laikus.

Parašykite komentarą

Top