Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Kaip prikelti merdinčius Lietuvos regionus?

Kaip prikelti merdinčius Lietuvos regionus?

Anot VšĮ „Žaliosios politikos instituto“ projektų vadovės Ievos Budraitės, regionams svarbu pasirinkti teisingą kryptį, o orientuojantis į žaliojo sektoriaus plėtrą, atsiveria naujos galimybės. Martyno Zarembos nuotrauka.

Kaip prikelti merdinčius Lietuvos regionus?Kaip spręsti socialinę atskirtį? Kaip iš letargo miego pažadinti nusilpusius regionus ir paskatinti jų ekonominį augimą? Šie klausimai neramina ne tik regionų gyventojus ir valdininkus, bet ir ekspertus, tačiau jie siūlo išeitį – žaliosios ekonomikos vystymą.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, 2017-ųjų pabaigoje šalyje buvo 152,5 tūkstančiai bedarbių ir šis skaičius buvo net 500 žmonių didesnis nei prieš metus. 2017 m. lapkritį bedarbių skaičius Lietuvoje sudarė 7 proc., Estijoje jis siekė 5,1 proc., o Lenkijoje tik 4,5 proc.

Tiesioginės užsienio investicijos galėtų būti viena pagrindinių priemonių atskirčiai tarp regionų mažinti, tačiau šiuo metu pagal regionams tenkančias investicijas atskirtis labai ryški. Lyginant Vilniaus regioną su kai kuriais kitais regionais, pastebimas 10 kartų didesnis investicijų srautas, o Tauragės regiono atveju – skiriama beveik 45 kartus mažiau tiesioginių užsienio investicijų.

Konferencijos organizatorių teigimu, artimiausiu metu numatomos konferencijos Panevėžio bei Kauno regionuose, tačiau laukiama iniciatyvos ir iš kitų regionų.

Regionų konkurencingumas – viena aktualiausių Lietuvos problemų, prie kurios sprendimo prisideda VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ organizuodamas regioninių konferencijų ciklą „Žalioji strategija verslui“. Šiuo renginių ciklu šalyje siekiama skatinti verslumą, smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą ne didžiuosiuose šalies miestuose, o ekonomiškai silpniausiuose regionuose.

Anot VšĮ „Žaliosios politikos instituto“ projektų vadovės Ievos Budraitės, regionams svarbu pasirinkti teisingą kryptį, kuri padėtų ne tik kurti naujas darbo vietas, bet ir pritraukti daugiau investicijų.

„Gamtos, visuomenės ir verslo darna – tai kelias, kuriuo turėtų eiti regionai. Orientuojantis į žaliojo sektoriaus plėtrą, atsiveria naujos galimybės, todėl mūsų tikslas – išryškinti žaliojo verslo nišas ir perspektyvas, plėtojimo potencialą ir įtaką regionų augimui, taip pat įtraukti vietos verslą, politikus ir bendruomenę į diskusiją dėl tinkamiausių sprendimų regiono ekonominiam vystymui“ – teigia I. Budraitė.

Pirmoji tokio pobūdžio konferencija vyko Tauragėje, kur buvo pristatyta 15 pranešimų žiedinės ekonomikos, žaliosios logistikos, atsinaujinančios energetikos bei kitomis inovatyviomis temomis. VšĮ „Žaliosios politikos instituto“ atstovė pasakoja, kad renginys sulaukė išskirtinio susidomėjimo.

Pirmoji konferencija subūrė įvairių sričių ekspertus ir regiono gyventojus bendram dialogui, renginyje dalyvavo žymūs ekonomistai, regiono savivaldybių vadovai, privačių įmonių atstovai, studentai bei susirūpinę gyventojai.

Pirmoji konferencija subūrė įvairių sričių ekspertus ir regiono gyventojus bendram dialogui, renginyje dalyvavo ne tik žymūs ekonomistai ir regiono savivaldybių vadovai, bet ir privačių įmonių atstovai, studentai bei susirūpinę gyventojai. Tai nenuostabu žinant Tauragės krašto ambicingumą ir užsibrėžtą tikslą tapti žaliausiu ir gyvybingiausiu rajonu ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione.

„Rezultatai akivaizdūs – išgirsta ekspertinė pozicija ir regiono galimybių vertinimas, suteiktas impulsas verslo pradžiai ar plėtrai. Dalyviai sužinojo bei pagilino savo kompetencijas žaliosios ekonomikos srityje, turėjo progą užmegzti naujus kontaktus su potencialiais partneriais ar investuotojais, didinti įmonės ir krašto žinomumą. Galiausiai, kiekvienas konferencijoje galėjo pasisemti naujų idėjų inovacijų bei žaliojo verslo srityse“ – pasiektus rezultatus vardina I. Budraitė.

VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ yra atviras bendradarbiavimui su įmonėmis, kurios yra sukaupusios patirtį vystant žaliąjį sektorių ar dar tik siekia pereiti prie aplinkai draugiškesnių ir tvaresnių procesų.

Konferencijos organizatorių teigimu, artimiausiu metu numatomos konferencijos Panevėžio bei Kauno regionuose, tačiau laukiama iniciatyvos ir iš kitų regionų.

„VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ yra atviras bendradarbiavimui su įmonėmis, kurios yra sukaupusios patirtį vystant žaliąjį sektorių ar dar tik siekia pereiti prie aplinkai draugiškesnių ir tvaresnių procesų. O jeigu manote, kad ir Jūsų regionui reikalingi kuo skubesni pokyčiai susisiekite su konferencijos organizatoriais elektroniniu paštu info@zaliojipolitika.lt arba telefonu +3705 213 1353“, – nuoširdžiai kviečia VšĮ „Žaliosios politikos instituto“ projektų vadovė Ieva Budraitė.

Parengta pagal laikraštį  ŠIANDIEN.

 

Parašykite komentarą

Top