Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Kovai su prekyba žmonėmis – bendros institucijų pajėgos

Kovai su prekyba žmonėmis – bendros institucijų pajėgos

Šiandien Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pateiktam nutarimo projektui, kuriuo sudaromos galimybės stiprinti kovą su prekyba žmonėmis, užtikrinant efektyvesnį institucijų įsitraukimą ir veiksmų planavimą bei koordinavimą.

„Prekyba žmonėmis yra kompleksinė problema, apimanti daug socialinių aspektų, todėl labai reikalingas bendras darbas šioje srityje. Svarbu šią problemą spręsti koordinuotai, įtraukiant valstybės, savivaldybių institucijas, nevyriausybines organizacijas, užtikrinant jų dalyvavimą ir stiprinant prevencinę veiklą“, – sako vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas.

Ministras taip pat pažymi, kad šiuo nutarimu nustatoma kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo tvarka, kuri Lietuvoje nebuvo nustatyta – iki šiol buvo koordinuojami tik atskiri šios srities veiksmai. Juo taip pat įgyvendinamos su šia sritimi susijusių Europos Tarybos, JAV Valstybės departamento, bei valstybinio audito rekomendacijų nuostatos.

Šiandien priimtu nutarimu sudaryta Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisija, jos užduotys ir funkcijos, apibrėžta, kurios valstybės institucijos ir įstaigos pagal kompetenciją planuoja kovos su prekyba žmonėmis priemones ir veiksmus.

Juo taip pat nustatyta, kad bus rengiamas ir vidaus reikalų ministro tvirtinamas veiksmų planas, skirtas kovos su prekyba žmonėmis veiklai planuoti ir koordinuoti.

Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisiją sudarys VRM, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo, Teisingumo, Užsienio reikalų ministerijų atstovai, taip pat Lietuvos darbo biržos, Generalinės prokuratūros, Valstybinės darbo inspekcijos, kitų institucijų bei kovos su prekyba žmonėmis srityje veikiančių nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Pagrindinė šios komisijos užduotis – koordinuoti valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų priemones ir veiksmus kovos su prekyba žmonėmis srityje.

Vykdydama savo funkcijas komisija analizuos ir vertins rezultatus kovos su prekyba žmonėmis srityje, teiks pasiūlymus dėl šios srities politikos formavimo, institucijų ir įstaigų veiklos tobulinimo šioje srityje, taip pat galimų veiksmų bei jų įgyvendinimo.

Nustatyta, jog kasmet iki kovo 1 d. komisija viešai skelbs savo veiklos ataskaitą.

Europos prieglobsčio paramos biuras sukūrė ir pristatė pirmąją mobiliąją programėlę išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, skirtą prieglobsčio prašytojams.

Nemokama mobilioji programėlė, pavadinta „ES perkėlimo programa“, leidžia greitai rasti prieglobsčio prašytojams aktualią informaciją apie perkėlimo procesą, taip pat apie prieglobsčio prašytojų teises ir pareigas. Informacija pateikiama skirtingomis kalbomis.

Pateikdamas aiškią ir savalaikę informaciją apie perkėlimo schemą, Europos prieglobsčio paramos biuras siekia paremti perkėlimą, kaip vienintelį saugų ir teisėtą būdą keliauti iš Graikijos ir Italijos į kitas ES šalis.

Be kitų galimybių, programėlė padės iškart gauti nuolat atnaujinamą informaciją apie perkėlimo programą, rasti reikalingus kontaktus ir įvairią praktinio pobūdžio informaciją. Programėlės naudotojai taip pat gali peržiūrėti vaizdo siužetus, kuriuose savo istorijomis dalinasi sėkmingai persikėlę asmenys.

Šią mobiliąją programėlę galima atsisiųsti čia:
https://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=1139106991&mt=8
https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.europa.publications.relocation
Vidaus reikalų ministerijos ir www.verslaspolitika.lt inf.

Parašykite komentarą

Top