Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ,,ŠIANDIEN”: Ar tik Europos Sąjunga išgujo liną iš Lietuvos laukų?

Laikraštis ,,ŠIANDIEN”: Ar tik Europos Sąjunga išgujo liną iš Lietuvos laukų?

Laikraščio ,, Šiandien” skaitytoja tapo Anykščių rajono Troškūnų gyventoja Jolanta Pupkienė. Žinoma režisierė, pedagogė  garsina savo kraštą darbštumu, nuopelnais  kultūrai.  Jos vadovaujamas Anykščių kultūros centro Troškūnų skyrius Kultūros ministerijos konkurse buvo pripažintas geriausiu Lietuvos kaimo kultūros skyriumi ir apdovanotas premija, jai įteikta „Aukso paukštė” – Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo aukščiausias apdovanojimas, skirtas geriausio 2015 m. Lietuvos vaikų ir jaunimo mėgėjų teatro vadovei (2016 m.).

Nepriklausomas šalies laikraštis ,,ŠIANDIEN“ klausia: ,,Ar tik Europos Sąjunga išgujo liną iš Lietuvos laukų?“

Straipsnyje rašoma, kad šiandien Lietuvoje nebeauginami linai, nors linų auginimui tinkamų plotų Lietuvoje yra apie 1 mln. ha. Sugriuvo pirminio perdirbimo fabrikai, tūkstančiai žmonių neteko darbo.

Tarkim, 2003 m. linų plotai užėmė 9,8 tūkst. ha, o perdirbimo įmonės nesiskundė šiaudelių stoka ir jų kokybe, vidutiniškai iš hektaro linų buvo gauta po 823 Lt pelno. Kodėl Lietuvoje nebeliko nei linų augintojų, nei perdirbimo fabrikų? Atsakymus rasite laikraštyje ,,ŠIANDIEN“.

Laikraštis ,,ŠIANDIEN“ platinamas visoje Lietuvoje, jį galima įsigyti visuose šalies prekybos centruose.

Laikraštyje rašoma, kad jau daugybę metų stabdyti bandomos emigracijos iš Lietuvos mastai ne tik nemažėja, bet ir auga – pernai šalį paliko daugiau kaip 50 tūkst. lietuvių, o pagal procentą išvykstančių esame pirmi visoje Europoje.

Verslo sektoriaus atstovai emigraciją įvardija kaip didžiausią netolimos ateities iššūkį ir net kas antras jų bijo pasekmių, kurias turės toliau besitęsiantis gyventojų bėgimas iš Lietuvos.

„Spinter tyrimai“ atliktoje apklausoje dalyvavo daugiau kaip 500 smulkaus ir vidutinio verslo atstovų. „Citadele“ banko inicijuoto tyrimo metu paaiškėjo, jog 46 proc. verslo atstovų didžiausia socialine grėsme verslo plėtrai per artimiausius penkerius metus laiko gyventojų emigraciją.

„Emigracija verslo sektoriui baisi visų pirma todėl, jog ji reiškia verslui mažėjančią paklausą vidaus rinkoje, kas neišvengiamai nulemia ir prastesnes derybines pozicijas su tiekėjais, ir būtinybę kelti savo parduodamų paslaugų ir prekių kainas. Dėl mažėjančios rinkos į Lietuvą neatvyksta ne vienas tarptautinis prekės ženklas, o pastaraisiais metais keli jau čia veikę nusprendė veiklą stabdyti. Smulkiam ar vidutiniam verslui rinkos mažėjimas yra dar skausmingesnis, nes jis neišvengiamai reiškia ir mažesnes plėtros galimybes“, – tyrimo rezultatus komentuoja „Citadele“ banko departamento direktorė Giedrė Kubiliūnienė.

Straipsnyje ,, VEKSELIS: galingas ir pavojingas dokumentas“ rašoma, kad XX a. pirmoje pusėje tarpukario Lietuvoje nesugebantys atsiskaityti pagal pasirašytą vekselį netekdavo žemių, kito turto. Šiandien vekselis taip pat yra veiksminga priemonė, tik svarbu žinoti, kaip tinkamai juo naudotis. Į klausimus apie vekselius atsako advokatė dr. Eglė Mauricė.

Pavyzdžiui, draugas nori šiandien pirkti jūsų automobilį, o atsiskaityti gali tik po mėnesio. Jis išrašo jums vekselį, kuriame įsipareigoja per vieną mėnesį sumokėti jums pinigus. Arba jūs skolinatės pinigus dvejiems metams iš giminaičio ir išrašote jam vekselį, kuriame įsipareigojate per dvejus metus sumokėti jam sutartą sumą, t.y., grąžinti paskolą, o jei sutariate, ir su palūkanomis.

Vekseliai gali būti paprastieji ir įsakomieji, taip pat gali būti protestuotini ir neprotestuotini. Plačiausiai paplitę ir aiškiausiai suprantami yra paprastieji neprotestuotini vekseliai, todėl būtent šią rūšį rekomenduojama rinktis, jei vekselis surašomas be teisininkų pagalbos.

Laikraštyje ,,ŠIANDIEN“ plačiai aprašoma Seimo pavasario sesija, pateikiami pagrindiniai priimti teisės aktai, Seimo narių, politologų, skaitytojų nuomonės.

Seimas pavasario sesijoje surengė 62 plenarinius posėdžius, kuriuose priėmė daugiau kaip 420 teisės aktų. Tarp svarbių sesijos darbų prieštaringai vertinami įstatymų projekta – nuo liepos 1 d. įsigaliojusio naujojo Darbo kodekso pakeitimai, miškų urėdijų reforma, universitetų pertvarka, alkoholio vartojimą mažinsiančios pataisos, sustiprintas vaikų saugumas šeimose ir paspartinti vaikų globos ir įvaikinimo procesai.

Laikraštis ,,ŠIANDIEN“ platinamas visoje Lietuvoje, jį galima įsigyti visuose šalies prekybos centruose.  

 

Parašykite komentarą

Top