Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ŠIANDIEN. Naujokai Seime:labiausiai nustebino įvairios intrigos

Laikraštis ŠIANDIEN. Naujokai Seime:labiausiai nustebino įvairios intrigos

Netrukus sukaks 100 dienų, kai Seime prisiekė trys nauji parlamentarai: konservatorės Paulė Kuzmickienė ir Rasa Petrauskienė bei socialdemokratas Liudas Jonaitis. Jiems prisiekus, pasikeitė ir kai kurių parlamentinių komitetų sudėtis.

Ar jau pritapo naujokai Seime, kas juos nudžiugino, o kas nuliūdino?
Laikraštis ŠIANDIEN kalbina Seimo narę Rasą PETRAUSKIENĘ.

Gerbiama Rasa, kuo jums ypatingas buvo pirmasis darbo mėnuo Seime?

Nudžiugino, kad Seimo nariai gana draugiški, tikrai yra stipri opozicija, tik to nemato žmonės, nes žiniasklaida transliuoja intrigas ir valdančiųjų keliamą chaosą.

Tad labiausiai ir nustebino Seimo darbo trukdymas įvairiomis intrigomis. Vos pradėjusi dirbti, atsidūriau parlamento Pirmininko „nuvertimo“ epicentre.

Pasisakiau už tai, kad Pirmininkas nesikeistų, nes likus mažiau nei metams iki kadencijos pabaigos turime dirbti susikaupę. Laimei, taip ir atsitiko.

Mano kadencija itin trumpa, neturiu laiko žvalgytis. Nelabai to ir reikia, nes daug metų dirbau Seimo narių (dabar – kolegų) Agnės Bilotaitės ir Arvydo Anušausko komandose.

.Koks tas Seimo nario darbo grafikas?

Tikrai įtemptas – posėdžiai du kartus per savaitę – rytais ir vakarais, kitomis dienomis – Kaimo reikalų komitete, o kur dar darbas Antikorupcijos komisijoje bei kiti posėdžiai, frakcijos susirinkimai ir, žinoma, nuolatinis bendravimas su rinkėjais.

Kas jums padeda?

Darbas be padėjėjų Seime ir Klaipėdos rajone, būtų neįmanomas, nes rinkėjų problemas itin įvairios ir reikia įvairios kompetencijos, sakyčiau, tiesiog laiko į jas įsigilinti.

Žmonės daugiausia kreipiasi dėl, jų nuomone, netinkamų teisės aktų – neteisingos finansavimo tvarkos ugniagesiams, senjorams, mokytojams, moksleiviams ir pan.

Rinkėjams esu atvira, todėl kasdien sulaukiu tikrai daug kreipimųsi elektroniniu paštu, taip pat socialiniuose tinkluose, žmonės prašymus perduoda ir per partijos skyriaus kolegas.

Jeigu matau, kad iškelta problema tikrai socialiai neteisinga, kreipiuosi į atsakingas institucijas ir kartu su komanda sprendžiame ar galima inicijuoti teisės aktų pakeitimus.

Kokius įstatymų projektus jau pateikėte ar žadate inicijuoti?

Dabar gilinuosi į moksleivių pavėžėjimo kainodaros pakeitimus teisės aktuose. Tikslas – bilietų lengvata mokiniams, važiuojantiems autobusu priemiesčiuose.

Inicijavau finansavimo pakeitimus rajonų ugniagesiams. komandoms. Pavyzdžiui, Klaipėdos rajone dirba 6 ugniagesių komandos, kurios per metus į įvykius vyksta nuo 480 iki 520 kartų, galim sakyti, yra savotiški šalies lyderiai, tik šį kartą nereikia tuo džiaugtis.

Dabar skirstant finansavimą rajonų ugniagesiams, panašu, mūsų šalyje įgyvendinamas socializmas – visiems duodama po lygiai!

Dotacijos Lietuvos ugniagesiams dalinamos pagal komandų skaičių, neatsižvelgiant į jų realų darbą. Mažesnių rajonų ugniagesiai sulaukia tik 80-110 iškvietimų, o pinigų gauna tiek pat, kiek ir lyderiaujantis Klaipėdos rajonas.

Štai tokiu apgaulingu šydu apgauta tikroji ugniagesių darbo realybė. Tuo tarpu iki šiol pagrindinė žinia apie ugniagesius mūsų šalyje buvo ta, kad šia institucija Lietuvos gyventojai pasitiki labiausiai.

Kreipiausi į Vidaus reikalų ministeriją, prašiau išsamiai paaiškinti finansavimo skyrimo tvarką. Inicijuosiu įstatymų pakeitimus dėl finansavimo tvarkos, kurie tiesiogiai liečia rajonų savivaldybes.

Lietuvoje gyvena skirtingų galimybių piliečiai, todėl siūloma automobilių apmokestinimo tvarka yra socialiai neteisinga, todėl pasisakau prieš Transporto priemonių taršos mokesčio įstatymo projektą.

Automobilį įsigyjantis asmuo privalėtų sumokėti vienkartinį mokestį, svyruojantį nuo 36 iki 1280 eurų. Kuo labiau aplinką teršiantis automobilis – tuo daugiau pirkėjas turėtų mokėti.

Mano atsakymas aplinkos ministrui aiškus: mažiau taršūs automobiliai ar elektromobiliai yra prabangos prekė, kaimo žmogus ir net vidutines pajamas gaunantis statistinis Lietuvos gyventojas negali to sau leisti nusipirkti.

Vadinasi, didžioji dalis mokės taršos mokestį tik todėl, kad neišgali pirkti brangesnės mašinos. Mokestis baus mažiausiai pasiturinčius, ypač kaimo vietovių gyventojus, kuriems mašina yra būtina susisiekimo priemonė į darbą, polikliniką, sodą.

Siūlomi pakeitimai niekaip nepadidins gyventojų ir įmonių pajamų bei galimybių įsigyti mažai taršius automobilius. Priešingai – brangins transporto paslaugas.

O susitikimai su rinkėjais? Jiems dar lieka laiko?

Rinkėjų nepamiršau, daugiausiai laiko praleidžiu savame Klaipėdos rajone, kur dalyvauju renginiuose, taip pat su komanda priiminėju rinkėjus seniūnijose.

Žinoma, nepraleidžiu galimybės pabūti su šeima, kuri dėl mano darbo politikoje jau kelerius metus mane dažniau mato viešuose renginiuose negu namuose.

Parengta pagal laikraštį ŠIANDIEN.

Parašykite komentarą

Top