Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Liberalai papildomai siūlo skirti 3 mln. eurų nevaisingumo gydymo procedūroms

Liberalai papildomai siūlo skirti 3 mln. eurų nevaisingumo gydymo procedūroms

 

„Šiomis dienomis girdėjome daug spekuliacijų, moterų ir šeimų laisvei grasinančių pareiškimų. Nėra prasmės svarstyti, kurie „valstiečių“ siūlymai dėl pagalbinio apvaisinimo bus atšaukti ir kurie – ne. Liberalai reikalaus, kad jokios pataisos nebūtų priimamos – nuo 2017 metų turi įsigalioti jau patvirtintas šiuolaikiškas, moterų ir šeimų interesus atspindintis įstatymas, kuris užtikrina palankias sąlygas visoms nevaisingumo problemų turinčioms poroms Lietuvoje“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos ir Žmogaus teisių komiteto narė V. Čmilytė-Nielsen.

Liberalai papildomai siūlo nuo 2017 metų skirti 3 mln. eurų nevaisingumo gydymo procedūroms – šeimoms, norinčioms pagalbinio apvaisinimo būdu susilaukti vaikų. Tam raginama numatyti lėšas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžete.

„Visoje Europos Sąjungoje yra tik 2 šalys, iki šiol nekompensuojančios su pagalbiniu apvaisinimu susijusių išlaidų – tai yra Lietuva ir Latvija. Turime realiai padėti šeimoms, norinčioms susilaukti vaikų. Priešingu atveju demografinė padėtis taps dar prastesnė“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

Liberalai primena, kad Malta yra vienintelė šalis Europos Sąjungoje, kurioje draudžiamas embrionų šaldymas. 27 iš 28 ES šalių leidžia embrionų šaldymą, kuris laikomas efektyvia priemone siekiant padėti susilaukti vaikų. Skaičiuojama, kad Lietuvoje yra 50 tūkstančių nevaisingų šeimų. Pasaulyje po pagalbinio apvaisinimo procedūrų jau gimė 5 milijonai vaikų.

lrs.lt

 

Parašykite komentarą

Top