Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Lietuva derisi su JAV dėl produktų eksporto

Lietuva derisi su JAV dėl produktų eksporto

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius birželio 10 d. Vyriausybės rūmuose priėmė Jungtinių Amerikos Valstijų žemės ūkio sekretoriaus pavaduotoją Michaelą Scuse‘ą, į Vilnių atvykusį aptarti bendradarbiavimo galimybių.

www.lrv.lt nuotr.
www.lrv.lt nuotr.

Pokalbyje aptarti žemės ūkio ir maisto produktų prekyba su Jungtinėmis Valstijomis, rengiamo Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (angl. TTIP) susitarimo tarp Europos Sąjungos ir JAV būsima nauda, bendresni ekonomikos klausimai ir verslo pritraukimo į Lietuvą galimybės.

Vienas aktualiausių klausimų – Lietuvos bendrovių įsitvirtinimas JAV rinkoje.

„JAV Lietuvai yra prioritetinė rinka ir svarbi prekybos partnerė. Šiuo metu vienas aktualiausių klausimų – mūsų bendrovių įsitvirtinimas JAV rinkoje. Susitikime  aptarėme ne tik prekybą pieno ir mėsos gaminiais, bet kalbėjomės ir apie eksporto leidimus kviečiams ir kiaušinių produktams“, – teigė premjeras. Artimiausiu metu laukiama JAV Maisto saugos ir kontrolės tarnybos (FSIS) pareigūnų apsilankymo Lietuvoje sprendžiant šį klausimą.

Lietuviškų žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į JAV 2015 m. sudarė 46 mln. eurų, tačiau pastebimas reikšmingas eksporto apimčių augimas: 2014 m. išaugo 62 proc., 2015 m. – 50,2 proc. Praėjusių metų lapkritį leidimus vežti mėsą į JAV gavo 9 Lietuvos bendrovės, šiuo metu bandančios įsitvirtinti JAV rinkoje, kai kurios iš jų yra išsiuntusios bandomąsias gaminių partijas.

Susitikime aptarti ir bendresni ekonomikos ir prekybos klausimai.

„Jau dabar visų lietuviškos kilmės prekių eksportas į JAV yra 3 kartus didesnis nei į Rusiją. Pasirašius laisvosios prekybos sutartį, vadinamąjį TTIP susitarimą, ir pašalinus kai kurias kliūtis, mūsų eksportuotojams atsivertų dar platesnės galimybės“, – sakė Vyriausybės vadovas. TTIP susitarimas būtų ypač naudingas ne tik Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportui, bet ir mašinų ir įrenginių bei elektronikos ir optikos prietaisų, informacinių ir ryšių technologijų, finansinių ir kitų verslo paslaugų sektoriams.

Premjeras pažymėjo, kad Lietuva remia Europos Komisijos bendrą požiūrį dėl pasirengimo baigti derybas iki 2016 m. pabaigos, tačiau yra priimtinas tik išsamus ir abiem pusėms naudingas susitarimas, atsižvelgiantis ir į bendrus ES interesus.

Parengta pagal LR Vyriausybės kanceliarijos inform., www.lrv.lt

Parašykite komentarą

Top