Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Lietuviai Europos čempionate palaužė Italijos rinktinę

Lietuviai Europos čempionate palaužė Italijos rinktinę

Lietuvos vyrų rinktinė iškovojo antrąją iš eilės pergalę Europos krepšinio čempionate. Lietuviai rezultatu 78:73 (23:23, 18:9, 16:17, 21:24) palaužė Ettore Messina treniruojamą Italijos rinktinę.

Abi ekipos vakar iškovojo pergales. Lietuviai 88:73 įveikė šeimininkų Izraelio komandą, o italai 77:66 nugalėjo Ukrainos rinktinę.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai mačą pradėjo tokia startine sudėtimi: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Kitos rungtynės lietuvių laukia antradienį, kai jiems iššūkį mes šiandien pirmąją pergalę iškovojusi Ukrainos nacionalinė komanda.

Rungtynes geriau pradėjo italai, kurie taikliais tritaškiais greitai įgavo solidų pranašumą – 2:11. Bet Jono Mačiulio tolimas metimas neleido italams nutolti per daug – 7:11. Po kelių sėkmingų atakų Italijos krepšininkai vėl kiek atitrūko ir įgavo dviženklę persvarą – 9:19. Tačiau lietuviai čia pat vėl sumažino deficitą – 14:19. Paskutinėmis kėlinio minutėmis lietuviai pataikė tris tritaškius iš eilės ir po pirmos rungtynių dalies rezultatas buvo lygus – 23:23.

Antrojo kėlinio pradžioje Artūro Gudaičio metimas išvedė lietuvius į priekį – 25:23. Italams sunkiai sekėsi rinkti taškus, o tuo naudodamiesi mūsiškiai dviem tritaškiais padidino savo persvarą – 33:25. Po Manto Kalniečio metimo lietuvių persvara pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą – 35:25. Antroje kėlinio pusėje italai kiek aptirpdė lietuvių pranašumą – 38:31, bet po dviejų kėlinių lietuviai išlaikė devynių taškų skirtumą – 41:32.

Trečiąjį kėlinį dar vienu tritaškiu „atidarė“ Adas Juškevičius – 44:34. Italai pataikė du tritaškius iš eilės, bet lietuviai irgi atsakė tiksliomis atakomis – 48:39. Po Ado Juškevičiaus taiklaus tolimo metimo lietuviai vėl įgavo dviženklę persvarą – 53:41. Daugiausia to paties A. Juškevičiaus pastangomis lietuviai antroje kėlinio pusėje išsaugojo solidų pranašumą – 57:45. Ketvirčio pabaigoje Ettore Messina auklėtiniai laimėjo trumpą atkarpą ir apkarpė mūsiškių pranašumą iki vienženklio – 57:49.

Ketvirtą kėlinį lietuviai pradėjo dar vienu tolimu metimu – 60:49. Kėliniui įsibėgėjant dar kelias atakas sėkmingai užbaigė Marius Grigonis, o lietuviai liko priekyje – 65:54. Vėliau italai, taškus pelnę dviejose atakose iš eilės, kiek priartėjo – 65:59. Tačiau čia pat lietuviai vėl kiek atitrūko – 68:59. Rungtynių pabaigoje italai dar bandė surengti šturmą, bet mūsiškiai atsilaikė ir iškovojo antrąją pergalę Europos čempionate, šį kartą rezultatu 78:73.

Lietuvos krepšinio federacijos ir verslaspolitika.lt inf.