Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Lietuvos pareigūnai padeda valdyti migracijos srautus

Lietuvos pareigūnai padeda valdyti migracijos srautus

crop_510x410_d1_dsc_4032Kovo 1 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su Slovėnijos Respublikos Prezidentu Borutu Pahor apžiūrėjo Slovėnijos – Kroatijos pasienyje Dobovoje veikiantį pabėgėlių ir migrantų paskirstymo centrą ir susitiko su čia dirbančiais Lietuvos policijos pareigūnais.

Mūsų šalies pareigūnai  padeda valdyti į Slovėniją iš Graikijos  per Vakarų Balkanų valstybes plūstančius pabėgėlių srautus, užtikrinti jų registraciją, paskirstymą ir viešąją tvarką.

Lietuva  pirmoji sureagavo į Slovėnijos, susidūrusios su dideliu pabėgėlių antplūdžiu, pagalbos prašymą. Pernai Slovėnijos sieną kirto 380 tūkstančių žmonių, šiemet vien per 2 mėn. –  jau 100  tūkstančių.

„Tai didžiulis Lietuvos solidarumo ženklas. Šiandien padėdami Slovėnijai  užsitikriname, kad prireikus, pagalbos sulauksime ir patys. Noriu padėkoti mūsų policijos pareigūnams už garbingai atliktą pareigą“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, solidarumo labiausiai reikia užtikrinant ES išorės ir Šengeno sienų saugumą. Tik pats rodydamas supratimą ir solidarumą,  ištikus krizei gali tikėtis to paties. Lietuva pati turi ES išorės ir Šengeno sieną, todėl labai gerai supranta  būtinybę  prisidėti stiprinant ES išorės sienų, o tuo pačiu ir mūsų  piliečių  saugumą.

Migracijos krizei neslopstant ir  keičiant kryptis, Slovėnijoje įgyta mūsų šalies pareigūnų patirtis valdant pabėgėlių srautus yra labai naudinga ir svarbi Lietuvai. Mūsų valstybė į Slovėniją nusiuntė 4 policijos pareigūnų grupes, iš viso 50 asmenų. Pagalbos taip pat atsiuntė Austrija, Vokietija, Čekija, Rumunija, Vengrija, Lenkija, Estija, Slovakija, Latvija, Estija, Prancūzija ir Bulgarija.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog Europos Sąjunga yra priėmus visus strateginius sprendimus krizei suvaldyti, tačiau trūksta politinės valios juos veiksmingai įgyvendinti. Pasak Prezidentės, būtina nedelsiant stiprinti ES išorės sienas, kitaip rizikuojame Šengeno zonos ateitimi ir Europos piliečių saugumu. ES privalo aktyvinti bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis, ypač Turkija, imtis veiksmingų kovos su neteisėtų žmonių gabenimu priemonių, užtikrinti realiai veikiančias ekonominių migrantų grąžinimo procedūras.

BNS spaudos centras, LR Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą

Top