Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > „MG Baltic“ byla : į teismo posėdį atvyko visi penki pagrindiniai veikėjai

„MG Baltic“ byla : į teismo posėdį atvyko visi penki pagrindiniai veikėjai

Buvusio Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio žodžiais tariant, žmonės nori ne karo tarp partijų ir asmenybių, o idėjų konkurencijos, naujų politikos standartų.

Gytis Pankūnas, LRT.lt

Vilniaus apygardos teismas antradienį grįžo prie „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos. Ankstesniuose posėdžiuose, birželį, kaltinamieji užvertė teismą įvairiais prašymais. Šis posėdis netapo išimtimi – buvusio „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio advokatas vėl kreipėsi į teismą su prašymu bylą grąžinti prokuratūrai, tačiau teismas šio prašymo netenkino.

Į teismo posėdį antradienį ryte atvyko visi penki pagrindiniai bylos veikėjai – buvę liberalai, eksparlamentarai Eligijus Masiulis, Šarūnas Gustainis, Seimo narys Gintaras Steponavičius, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys ir buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis.

Prasidėjus teismo posėdžiui R. Kurlianskio advokatas Simonas Slapšinskas pateikė teisėjams prašymą grąžinti bylą prokuratūrai.
Pasak advokato, kaltinamasis aktas neatitinka Baudžiamojo proceso kodekso nuostatų, kaltinimai R. Kurlianskiui esą nėra atspindėti kaltinamajame akte.

„Pagrindinis argumentas – informacijos nepakankamumas apie pareikšto kaltinimo pobūdį“, – priežastį, kodėl reikėtų bylą grąžinti prokurorams, įvardijo S. Slapšinskas.

Gintaras Steponavičius. www. liberalai.lt

„Nusikalstamų veikų požymiai nurodyti neaiškiai ir netiksliai. Tai pažeidžia kaltinamojo teisę žinoti, kuo jis tiksliai yra kaltinamas“, – pažymėjo advokatas.
Jam oponavo valstybinį kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Justas Laucius. Anot jo, kaltinamajame akte nurodyti kaltinimai išdėstyti aiškiai.
R. Kurlianskio advokato S. Slapšinsko prašymo bylą grąžinti prokuratūrai teismas netenkino.

Prašė kreiptis į KT

Į teismą su prašymu kreipėsi ir buvusio liberalų lyderio E. Masiulio advokatas Mindaugas Bliuvas. Jis abejojo teisėsaugos veiksmais, kai buvusio politiko namuose, darbo vietoje buvo atliekamos kratos. Pasak advokato, E. Masiulis, kai 2016 m. gegužę pareigūnai vykdė kratas, negalėjo atlikti savo tiesioginių pareigų.

„E. Masiulis negalėjo vykdyti Seimo nario funkcijų, pareigų. […] Kratos metu buvo varžoma E. Masiulio, kaip Seimo nario, laisvė“, – tvirtino M. Bliuvas.
Dėl išdėstytų aplinkybių advokatas prašė teismo kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), siekiant išsiaiškinti, ar nebuvo neteisėtai suvaržyta parlamentaro laisvė.

Pats E. Masiulis teisme pareiškė pritariantis savo advokato prašymui, palaikantis jo argumentus.

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo ir Liberalų sąjūdžio partijoms, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams E. Masiuliui, V. Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Š. Gustainiui, Seimo nariui G. Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui.

Prokuroras J. Laucius rėžė, kad šis prašymas kvepia „teisiniu cinizmu“. Po jo žodžių pasisakyti nutarė ir E. Masiulis. Jo teigimu, rūkymas nėra Seimo nario pareiga. Buvęs politikas pažymėjo, kad tądien, kai buvo vykdomos kratos, jis dalį dienos negalėjo naudotis mobiliuoju telefonu, negalėjo dalyvauti Seimo plenariniame posėdyje ir taip atlikti savo pareigų, taip pat E. Masiulis akcentavo turėjęs atšaukti visus planuotus susitikimus.

Galiausiai teisėjų kolegija nutarė, kad kreiptis į KT nereikia.

Kaltinami ir politikai, ir partijos

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo ir Liberalų sąjūdžio partijoms, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams E. Masiuliui, V. Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Š. Gustainiui, Seimo nariui G. Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis yra įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

 

lrt.lt

Parašykite komentarą

Top