Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Miškų reforma : kas tam pasitarnavo? E. Gentvilui – Trojos arklio vaidmuo?

Miškų reforma : kas tam pasitarnavo? E. Gentvilui – Trojos arklio vaidmuo?

Birutė Vyšniauskaitė, LRT.lt

Jau niekas nebegalės sutrukdyti „valstiečių“ siekiams centralizuoti šalies miškų valdymą ir praktiškai panaikinti šiuo metu veikiančių urėdijų savarankiškumą. Šį planą galima būtų pakoreguoti arba papildyti tik simboliškai, nes, kaip LRT.lt tvirtino partijos lyderis Ramūnas Karbauskis, – tokia Seimo politinė valia.

Paklaustas, kaip vertina, kad itin svarbiame balsavime dėl Miškų įstatymo pataisų nedalyvavo „valstiečių“ į premjero postą deleguotas Saulius Skvernelis, R. Karbauskis stojo jį ginti.

„Jis seniai buvo suplanavęs atostogas su šeima, todėl jam buvo būtina išvykti. Kita vertus, jo vieno balsas nieko nebūtų lėmęs ar pakeitęs, nes dėl miškų pertvarkos Seimas aiškiai pademonstravo politinę valią. Be to, jis, kaip premjeras, negali darbui Seime skirti tiek laiko, kiek skiria parlamentarai. Jo darbotvarkė, vadovaujant vyriausybei, visai kita“, – aiškino R. Karbauskis.

Į kokią užsienio šalį su žmona ir vaikais po ugningos kalbos Seime išskubėjo S. Skvernelis, išsiaiškinti nepavyko, nes po pietų jis jau nebeatsiliepė telefonu.

E. Gentvilui – Trojos arklio vaidmuo?

Kai kurie Seimo nariai po balsavimo svarstė, kad galėjo būti ir taip, kad liberalai, konservatoriai ir „valstiečiai“ jau seniai tarėsi dėl svarbaus balsavimo, o esą E. Gentvilas, pasiūlydamas alternatyvias įstatymo pataisas vyriausybės pateiktoms pataisoms, tik atliko Trojos arklio vaidmenį.

Kaip rodo balsavimo dėl miškų reformos rezultatai, uždegti jai žalią šviesą leido konservatorių, liberalų ir Lenkų rinkimų akcijos atstovų balsai.

E. Gentvilas išgelbėjo „valstiečius“ ir S. Skvernelio vyriausybę, kalbama Seimo kuluaruose.

Įdomu ir tai, kad, nors Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas bandė oponuoti „valstiečių“ ir vyriausybės siūlomai miškų reformai, liberalai arba balsavo už įstatymo pataisas, įskaitant patį frakcijos seniūną, arba posėdyje nedalyvavo.

Kai kurie Seimo nariai po balsavimo svarstė, kad galėjo būti ir taip, kad liberalai, konservatoriai ir „valstiečiai“ jau seniai tarėsi dėl svarbaus balsavimo, o esą E. Gentvilas, pasiūlydamas alternatyvias įstatymo pataisas vyriausybės pateiktoms pataisoms, tik atliko Trojos arklio vaidmenį.

„Špijonavimu“ neužsiiminėja

„Kai tik ką nors pasiūlai, iš karto pasipila kaltinimai – tai socialdemokratams tarnauji, tai urėdams, tai pagaliau patiems „valstiečiams“. Bet juk aš įstatymo pataisas užregistravau dar praėjusių metų rugsėjo mėnesį, kai jokiais „valstiečiais“ net nekvepėjo“, – vertindamas kaltinimus atseit atlikęs Trojos arklio vaidmenį ir taip padėjęs iš keblios situacijos išsisukti S. Skvernelio vyriausybei bei susitarti su konservatoriais dėl paramos miškų reformos startui, tvirtino E. Gentvilas.

Būtent dėl jo Miškų įstatymo pataisų antradienį balsavo Seimas, o posėdžio išvakarėse Seimo Aplinkos apsaugos komitetas net nesvarstė vyriausybės pateikto pataisų projekto.

Paklaustas, ar žinojo, kad prieš pat antradienio Seimo posėdį „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis, premjeras S. Skvernelis ir konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pasirašė susitarimą dėl miškų reformos, E. Gentvilas pajuokavo: „Špijonavimu“ neužsiimu. Apie tai iš žurnalistų sužinojau tik prieš Seimo posėdį.“

Politinis turgus – netoleruotinas

E. Gentvilas išgelbėjo „valstiečius“ ir S. Skvernelio vyriausybę, kalbama Seimo kuluaruose.

„Aš nei vienų, nei kitų negelbėjau. Gelbėjau reformą. Ir anksčiau, ir dabar manau, kad urėdijas būtina reformuoti ir jas privalo reformuoti pati vyriausybė, nekišdama į šį reikalą Seimo. O sąmokslo teorijas dabar kuria, kas tik netingi“, – atkirto liberalas tiems, kas įžvelgia gudrų opozicijos ir valdančiųjų „valstiečių“ planą, pradedant miškų pertvarką.

Dėl to, kad kolegos konservatoriai neinformavo apie susitarimą su „valstiečiais“, kad už paramą miškų reformai bus sugrąžinta pridėtinės vertės mokesčio lengvata šildymui, E. Gentvilas neslėpė sarkazmo: „Turgus. Yra posakis – „Keičiu batus į ratus“. Suprasčiau dar, kad šiuo atveju būtų keičiami kokie kaliošai į batus. Dabar gi įvyko mainai iš visai skirtingų sričių. Dar bus labai gražu, kai „valstiečiai“ apgaus konservatorius. O gal pastarieji valdančiojoje koalicijoje neužilgo užims socialdemokratų vietą?“

Parašykite komentarą

Top