Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Etiketas > Natūralūs kailiai – pagal protokolą

Natūralūs kailiai – pagal protokolą

Arminas LYDEKA

Etiketo ekspertas

Kalbant apie kailius pagal protokolo teoriją, dėl kailių dėvėjimo griežtų taisyklių nėra.

Aprangos koduose, kuriais nusakomi protokoliniai aukščiausių valstybės pareigūnų, karalių, diplomatų ir kitų panašaus rango asmenų aprangos reikalavimai, nėra apibrėžta, kada kailį galima ir net privaloma dėvėti, o kada – ne.

Vis dėlto jei drabužiui pasirenkamas kailis, įsigalioja griežta protokolinė taisyklė, jog kailis turi būti tik natūralus. Ir jei karališkosios šeimos narys ar aukšto rango politikas, prezidentas gali apsirengti sintetiniais kailiniais vykdamas susitikti su savo draugais ar į sodybą, tai į aukšto lygio protokolinį renginį ponas ar ponia rinksis tik natūralaus kailio kailinius. Jeigu laikomasi protokolo normų, kailiniai turi būti natūralūs.

O protokolas nėra skonio ar ,,myliu nemyliu“, ,,patogu nepatogu“ dalykas. Protokolas yra griežtas, jokių asmeniškumų jame nėra.

Netgi diplomatinė dovana, kurioje bus panaudotas sintetinis kailis, bus vertinama kaip kukli, skurdi, mažavertė dovana.

Beje, reglamentuojamas ir kailinių ilgis – jie negali būti per trumpi, iš po jų negali kyšoti švarko rankovės ar skvernai. Spalvos nėra reglamentuojamos, bet labiau vertinamos natūralios.

Netgi diplomatinė dovana, kurioje bus panaudotas sintetinis kailis, bus vertinama  kaip kukli, skurdi, mažavertė dovana. Žinoma, išskyrus Indiją, kurioje dėl religinių įsitikinimų dovanos negali būti iš natūralios odos ar kailio.

Parašykite komentarą

Top