Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris. Laiškas Lietuvos prezidentams

Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris. Laiškas Lietuvos prezidentams

www.siandien.info, laikraštis ŠIANDIEN

Tyla prieš audrą. Liepą Slovėnijoje sulaikytas „Arvi“ savininkas Vidmantas Kučinskas neseniai buvo grąžintas į Lietuvą. Kas sieja šį verslininką ir Seimo narį R. Lopatą, kuris Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio partijos rinkimų sąraše buvo įrašytas septintuoju numeriu?

22 visuomeninės organizacijos kreipėsi į Lietuvos prezidentus Valdą Adamkų ir Gitaną Nausėdą. „Prašome skirti pasididžiavimo vertą Lietuvos Respublikos aplinkos ministrą“, – rašome laiške prezidentams.

„Iš tikrųjų, man dabar niekas nebesvarbu: darbas, partijos, asmeninis gyvenimas ar net kokie nors pavojai. Svarbiausia bent dalį sengirių išsaugoti…

Kai 2017 metais Lenkijoje kirto Bielovežo girią – kiekvienas lenkas sukilo, nes kiekvienas lenkas Bielovežo girią laikė ir savo giria.
Tuo metu aš svajojau: „O kad Lietuvoje kada nors būtų taip pat… O kad kiekvienas lietuvis Labanoro girią laikytų savo giria, kad sukiltų prieš jos niokojimą“.

Išsipildė… 2018 metų rugsėjo mėnesio pradžioje, kai pasidalinau per visą „feisbuką“ nuvilnijusiais vaizdais su miškovežių „kamščiais“ Labanoro girioje, pradėjo plynai kirsti mišką prie pat mano namų…

Kai prieš penkerius metus nuo vėžio mirė mano mama, guodžiau save: „Jei priimsi gamtą kaip savo motiną, tai niekada nesijausi našlaičiu, net jei ir tikroji tavo motina mirusi“. Dabar miršta ir motina Gamta, lygiai taip pat, ketvirtos stadijos vėžio apimta…

Ateinu prie seniausio girios medžio, prisiglaudžiu ir galvoju: „Matai, kaip man sunku, padėk tave išsaugoti““, – rašo gamtininkas Andrejus Gaidamavičius laikraščio ŠIANDIEN priede „Sengirė“.

„Sengirė“ pristato ir naująją Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkę Ievą Budraitę. 28-erių metų politikė yra viena jauniausių pirmininkių Lietuvos partijų istorijoje.

„Svarbu atskleisti, kad žalioji ideologija yra daug platesnė, kalbanti visų pirma apie socialinį teisingumą, toleranciją ir solidarumą, didesnį valstybės reguliavimą aplinkosaugos labui“, – sako naujoji partijos pirmininkė.

Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris jau prekyboje. Laikraščio prenumerata 2021 metams – visuose Lietuvos pašto skyriuose.

Parašykite komentarą

Top