Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > „Net Arūno buvimas tyloje daug reikšdavo – jis buvo įdomus ir spalvingas kūrėjas.“

„Net Arūno buvimas tyloje daug reikšdavo – jis buvo įdomus ir spalvingas kūrėjas.“

Arūnas Storpirštis. www.jaunimoteatras.lt nuotr.

Eidamas 69 metus mirė žinomas teatro ir kino aktorius Arūnas Storpirštis. A. Storpirštis mirė antradienį, po ligos. Aktorius dar tą pačią dieną dirbo, įgarsino filmą.

A. Storpirštis gimė 1950 metais Vilniuje, 1975-aisiais baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija) aktorių laidą (kurso vadovės Dalia Tamulevičiūtė ir Irena Bučienė). Valstybiniame jaunimo teatre, su nedidele pertrauka, aktorius dirbo nuo 1975 metų.

Šiame teatre A. Storpirštis sukūrė daugiau kaip 30 vaidmenų: kūrė svarbius vaidmenis D. Tamulevičiūtės spektakliuose „Škac, Mirtie, visados škac“ (1982 m.), „Daukantas“ (1982 m.), „Muzikos pamokos“ (1985 m.).

Taip pat vaidino garsiuose Eimunto Nekrošiaus pastatymuose „Meilė ir mirtis Veronoje“ (1982), „Ilga kaip šimtmečiai diena“ (1983 m.), „Pirosmani, Pirosmani“ ( 1981 m.) ir kt. Paskutiniai didžiausi aktoriaus vaidmenys buvo sukurti spektakliuose „Raštininkas Bartlbis“ (rež. Rolandas Kazlas, 2010), „Skrydis virš gegutės lizdo“ (rež. Valerij Griško, 2011), „Geras žmogus iš Sezuano“ (rež. Vidas Bareikis, 2015).

Aktorius daug filmavosi kine, dažnai kūrė vaidmenis režisieriaus Algimanto Puipos filmuose, taip pat yra vaidinęs Gyčio Lukšo, Arūno Žebriūno filmuose. Garsiausi filmai – „Amerikietiška tragedija“ (1981 m.), „Chameleono žaidimai“ (1986 m.), „Ir ten krantai smėlėti“ (1991 m.), „Žalstvykslės“ (1980 m.), „Eurazijos aborigenas“ (2010 m.), „Dėdė, Rokas ir Nida“ (2015  m.). A. Storpirštis taip pat ilgai dirbo televizijoje: filmavosi serialuose, humoristinėje žinių laidoje „Dviračio šou“.
Su velioniu bus galima atsisveikinti nuo penktadienio (lapkričio 9 d.) – 10 val. Šv. Mišios Bernardinų bažnyčioje, nuo 12 val. velionio urna stovės Jaunimo teatro salėje 99.
Laidotuvės – šį šeštadienį (lapkričio 10 d.) 11 val. urna išnešama iš Jaunimo teatro į Antakalnio kapines, Menininkų kalnelį.
Nuoširdi užuojauta artimiesiems

Užuojautą dėl A. Storpirščio mirties reiškia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Anot šalies vadovės, kino ir televizijos filmų juostos išsaugos aktoriaus suvaidintus personažus, o žiūrovų atmintis – ir legendinius Jaunimo bei kitų teatrų spektaklius. Prezidentė pabrėžė, kad tai vaidmenys, kurie nepalikdavo abejingų, nes buvo sukurti atiduodant visas talento jėgas.

Dėl skaudžios netekties valstybės vadovė pareiškė užuojautą aktoriaus šeimai, bendražygiams ir visai Lietuvos teatro ir kino bendruomenei.

„Jis sirgo, bet ir dirbo iki paskutinės dienos – jis negulėjo ligos patale, o iškeliavo garbingai“, – sakė jo brolis G. Storpištis.

Kaip portalui LRT.lt teigia aktorius ir režisierius Vytautas Rumšas, A. Storpirštis buvo labai gili asmenybė, o kartu su sarkazmu turėjo hamletiško charakterio apraiškų. „Tai didžiulė netektis ne tik Arūno artimiesiems, bet ir mums visiems“, – sako kino ir teatro aktorė Vaiva Mainelytė.

Premjeras Saulius Skvenelis reikšdamas užuojautą pabrėžia, jog „atmintyje liks nepamirštami A. Storpirščio vaidmenys kine, televizijos filmuose, laidose bei serialuose“.

„Lietuvai netekus išskirtinės asmenybės, kino ir teatro legendos reiškiu nuoširdžią užuojautą Velionio artimiesiems, draugams, mokiniams, bendražygiams ir visai šalies aktorių bendruomenei. Linkiu dvasinės stiprybės“, – rašoma premjero pranešime.

Seimo ir savo vardu užuojautą dėl menininko A. Storpirščio mirties išreiškė Seimo pirmininkas V. Pranckietis. Pasak jo, A. Storpirštis – šios kartos teatro ir kino legenda. Jo netektis yra netikėta ir skaudi menininkų bendruomenei ir visai Lietuvai. Šią sunkią akimirką parlamento vadovas artimiesiems linkėjo stiprybės ir dvasios paguodos.

Užuojautą aktoriaus artimiesiems, kolegoms Seimo Kultūros komiteto komiteto narių ir savo vardu reiškia ir komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Ten, kur Arūnas pasirodydavo, jis traukdavo akį, nelikdavo nepastebėtas. Net Arūno buvimas tyloje daug reikšdavo – jis buvo įdomus ir spalvingas kūrėjas.“

„Kino ir teatro talento netektis yra skaudi ne tik kino ir teatro bendruomenei, šio meno mylėtojams, bet ir visai šaliai, kurios žmonės žino ir supranta meistriškumo vertę kultūros raidai, meno raiškai. Nuoširdžiai užjaučiame šeimos narius ir visą kultūros bendruomenę“, – sako R. Karbauskis.

„Jis turėjo ir kitų sveikatos problemų, dėl kurių gydytojai nebegalėjo padėti. Mes, artimieji, tai žinojome. Jis gyveno su tam tikra bomba“, – sakė jo brolis G. Storpirštis. Darbštus aktorius dirbo net ir paskutinę savo gyvenimo dieną – garsino amerikietišką vaikams skirtą filmą.

„Tai įvyko vakar [antradienį]. Jis visą gyvenimą darbavosi, ir dar vakar darbavosi – garsino filmą“, – trečiadienį kalbėjo G. Storpirštis. Aorta plyšo grįžus po darbo, žmona tuo metu taip pat buvo namuose. „Į ligoninę palydėjo ir sūnus, ir žmona. Devintą valandą vakaro, prieš išvežant į reanimaciją, jis dar turėjo sąmonę“, – sakė brolis.
Jokių atsisveikinimo žodžių ištarta nebuvo – niekas nesitikėjo, kad mirtis ištiks taip greitai.

„Aš kalbėjausi su daktarais – sakė, kad viskas gali įvykti labai greitai, o gali ir po savaitės. Nesitikėjome, kad taip staigiai“, – apgailestavo Gediminas. „Bet jis visą gyvenimą buvo staigus, greitas visuose sprendimuose“, – sakė brolis.

Praeityje audringu gyvenimu garsėjęs A. Storpirštis jau daugiau kaip 15 metų gyveno su savo trečiąja žmona Vilija. Tėvo gedi du vaikai – sūnus Simonas, kurio aktorius susilaukė su antrąja žmona balerina Vilija Parutyte, ir dukra Evelina.

„Arūnas spėjo pasidžiaugti anūkais“, – guodėsi brolis Gediminas. Tiek Simonas, tiek Evelina augina berniukus.
Pasak brolio, penktadienį su velioniu bus galima atsisveikinti Jaunimo teatro Mažojoje scenoje. Laidotuvės planuojamos šeštadienį, kol kas dar nėra žinoma, kokiose kapinėse.

Aktorius Arūnas Storpirštis ilgai žinojo apie savo ligą, bet nenorėjo, kad tai valdytų jo gyvenimą – darbas iki paskutinio atodūsio rodo, kad aktorius gyveno pilna krūtine.

Taip LRT TELEVIZIJAI sako televizijos laidų vedėjas Arūnas Valinskas. Kaip teigia jis, A. Storpirštis sutelkė dvi ryškias savybes – buvo nepaprastai jautrus ir mielas, bet kartu tvirtas žmogus.

Pasak A. Valinsko, A. Storpirštis ilgą laiką žinojo apie savo ligą, tačiau tai jo asmenybės nepakeitė: „Liga ne kartą buvo jį prirėmusi, esame apie tai kalbėję. Arūnas sakė – nenoriu, kad liga valdytų mano gyvenimą, pats noriu būti savo gyvenimo šeimininkas.“

Kaip tvirtina A. Valinskas, aktorius A. Storpirštis sugebėjo gyventi su liga ir net dirbo iki paskutinio atodūsio. „Net vakar jis dar garsino filmą. Tai įrodo jo požiūrį – Arūnas gyveno pilna krūtine“, – sako pašnekovas.

Aktorė Violeta Podolskaitė, nemažai dirbusi su A. Storpirščiu, sako prisimenanti jį kaip šviesią asmenybę: „Arūnas buvo protingas, apsiskaitęs ir aistringas gyvenimui.

Jis man labai padėdavo vaidinti, net nežinau, kokiu būdu. Net mūsų amžinatilsį dėstytoja man sakė – štai tokio partnerio tau ir reikia, kuris, nieko nedarydamas, priverstų tave dirbti.“

V. Podolskaitės teigimu, A. Storpirščio netektis skaudi, tačiau reikia gyventi toliau. „Mes jį prisiminsime, bet gyvenimas diktuoja eiti toliau, priimi kitus aktorius. Arūno vaikai – puikūs aktoriai, taigi yra tąsa, jie lieka teatre“, – įsitikinusi aktorė.

Anot V. Podolskaitės, sunku išskirti svarbiausius A. Storpirščio vaidmenis – jų buvo daug ir įvairių: „Mums kartu teko vaidinti ir A. Čechovo, ir F. Dostojevskio kūrinius. Ten, kur Arūnas pasirodydavo, jis traukdavo akį, nelikdavo nepastebėtas. Net Arūno buvimas tyloje daug reikšdavo – jis buvo įdomus ir spalvingas kūrėjas.“

siandien.info, lrt.lt, lrytas.lt

Parašykite komentarą

Top