Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > „Nevyriausybinės organizacijos negali būti prilyginamos lobistams“

„Nevyriausybinės organizacijos negali būti prilyginamos lobistams“

burokiene

Daug diskusijų ir emocijų sukėlęs Lobistinės veiklos įstatymo projektas Seime šiuo metu yra priėmimo stadijoje. Įstatymo projekte numatoma įvairių bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų siekį dalyvauti teisėkūros procese prilyginti lobistinei veiklai.

„Negalima nevyriausybinių organizacijų prilyginti verslo organizacijoms. Jų veiklą prilyginę lobistinei veiklai, prarasime grandį, kuri gina viešąjį interesą“, – įsitikinusi Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narė Guoda Burokienė.

Dėl Lobistinės veiklos įstatymo projekto nuostatų Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas diskutavo su nevyriausybinių organizacijų, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, registruotų lobistų atstovais.

„Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių aktyvumą turime skatinti, o ne riboti. Aktyvios pilietinės visuomenės pasiūlymus prilygindami lobistinei veiklai ir įstatymais reikalaudami juos registruotis lobistais, akivaizdžiai apribotume galimybę teikti pasiūlymus įstatymų leidėjams. Todėl artimiausiu metu registruosime Lobistinės veiklos įstatymo projekto pataisas, leidžiančias atskirti nevyriausybinių organizacijų vykdomą ir lobistinę veiklą bei suteikiančias daugiau galimybių atstovauti viešajam interesui“, – teigia Seimo narė G. Burokienė.

Parašykite komentarą

Top