Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Opozicija turi pasiūlymų dėl mokesčių ir pensijų reformų

Opozicija turi pasiūlymų dėl mokesčių ir pensijų reformų

Seimo opozicinės frakcijos – socialdemokratai ir konservatoriai – matydamos valdančiųjų nesutarimą dėl mokesčių ir pensijų reformų, siūlo Vyriausybei su mokesčių ir pensijų reformomis neskubėti, aptarti jas su profesinės sąjungomis ir kitomis asocijuotomis grupėmis ir tuomet ieškoti platesnio sutarimo Seime.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį atmetė Vyriausybės siūlymą įvesti „Sodros“ lubas, daug klausimų kelia ir sumanymas nuo 2019 m. plėsti NPD iki 2,5 VDU. Kol kas komitetuose pritarimo nesulaukė ir gyventojų pajamų apmokestinimo pakeitimai: pagal Vyriausybės pateiktą siūlymą, tai priklausytų nuo jų gaunamų pajamų rūšies – skirtingų kategorijų pajamas gaunantys žmonės būtų apmokestinami nevienodai.

Skubotai Vyriausybės pateikti mokesčių ir pensijų reformos svarstymai Seimo komitetuose patvirtina, kad „valstiečių“ frakcijos nariai nesutaria dėl Sauliaus Skvernelio Vyriausybės pateiktų projektų.

Susidariusią situaciją dėl Vyriausybės siūlomų reformų aptarė Seimo opozicinės frakcijos diskusijoje, į kurią buvo pakviesti ir profesinių sąjungų atstovai.

Profesinių sąjungų lyderiai teigia, kad reformos aspektus jiems sunku išaiškinti net savo nariams. Esą jų atstovams mokesčių reforma Trišalėje taryboje buvo pristatyta vos per 15 minučių.

„Dalis valdančiųjų, matyt, pagaliau suvokė, kad po tokių reformų skurdas ir nelygybė tik dar labiau didės. Vyriausybė siūlo apmokestinti tik darbo pajamas, o kapitalas, dividendai, didžiulės pajamos – kažkodėl neliečiamos“, – po Seimo opozicinių frakcijų susitikimo dėl siūlomų mokesčių pakeitimų sakė parlamentaras Algirdas Sysas.

Pasak Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narės Rasos Budbergytės, Vyriausybės siūlomos mokesčių ir pensijų reformos ne tik augins nelygybę, bet didins valstybės skolą ir atvers skylę biudžete.

R. Budbergytė.

„Reikia kaupti rezervą blogiems laikams ir mažinti skolą. Tuo metu perskirstymo nuo BVP didinti valdantieji neplanuoja. Atvirkščiai, siūlo didinti NPD, o tai 2021 metais biudžete atvertų net 510 mln. eurų skylę. Ir negalvojama, kuo ir kaip ją užkamšyti“, – teigia R. Budbergytė.

„Teisingumo siūlomoje mokesčių reformoje nėra. Ir tai suprato patys „valstiečiai“. Todėl jie, dabar konkuruodami tarpusavy, chaotiškai registruoja pasiūlymus savos Vyriausybės pateiktiems projektams“, – sako A. Sysas.

Anot R. Budbergytės, didėjant vartojimui ir akcizams, didės ir infliacija. Be to, viešosioms paslaugoms nenumatomi finansavimo šaltiniai. Valdantieji, užuot siūlę labiau apmokestinti dideles ir labai dideles pajamas, nori didinti NPD. Taigi po reformos turtingieji kaip gyveno, taip ir gyvens kur kas geriau nei likusieji – didžioji dalis Lietuvos dirbančiųjų.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top