Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Pakvietė Popiežių Pranciškų atvykti į Lietuvą

Pakvietė Popiežių Pranciškų atvykti į Lietuvą

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius gegužės 7 d. susitiko su vizito į Lietuvą atvykusiu Vatikano Valstybės sekretoriumi Kardinolu Pietro Parolinu.

„Lietuva labai vertina dvišalius santykius su Šventuoju Sostu. Ypač reikšminga Vatikano parama buvo sovietinės okupacijos laikotarpiu Lietuvoje. Tai, kad Šventasis Sostas niekada nepripažino Lietuvos okupacijos ir aneksijos, o Lietuvos diplomatinė atstovybė prie Šventojo Sosto veikė ir okupacijos metu – Lietuvai yra ypač svarbu. Vatikano radijuje skambėjęs lietuviškas žodis buvo mūsų ryšys su laisvuoju pasauliu“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Premjeras pasidžiaugė, kad aukščiausio Kardinolo Vatikano hierarchijoje vizitas sutampa ne tik su Dievo gailestingumo metų bažnytiniais renginiais Lietuvoje, bet ir su šiais metais švenčiamomis 25-osiomis Lietuvos ir Šventojo Sosto diplomatinių santykių atkūrimo metinėmis.

Ministras Pirmininkas prisiminė šiltą priėmimą Vatikane ir susitikimą su Popiežiumi Pranciškumi 2013 m. rugsėjo mėnesį. „Tai buvo didelė garbė ne tik man, bet ir visai Lietuvai. Jo nuoširdumas ir paprastumas ypač žavi Lietuvos žmones“, – sakė premjeras, prašydamas perduoti Jo Šventenybei kvietimą apsilankyti Lietuvoje.

Vatikano Valstybės sekretorius Kardinolas P. Parolinas informavo, kad Šventasis Tėvas Pranciškus puikiai prisimena jų susitikimą ir perduoda Ministrui Pirmininkui ir Lietuvos žmonėms šilčiausius linkėjimus.

Vyriausybės vadovas pokalbyje su Vatikano Valstybės sekretoriumi aptarė dvišalius Lietuvos ir Šventojo Sosto santykius, pristatė svečiui Vyriausybės ir katalikų bažnyčios bendradarbiavimą, taip pat aptarė užsienio politikos aktualijas.

Vyriausybės kanceliarijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top