Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Partijų numeriai balsavimo biuleteniuose

Partijų numeriai balsavimo biuleteniuose

www.verslaspolitika.lt

Socialdemokratams atiteko pirmasis numeris. Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius su sūnum Mindaugu Sinkevičium, Jonavos rajono meru. Valdo Šereikos nuotrauka
Socialdemokratams atiteko pirmasis numeris. Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius su sūnum Mindaugu Sinkevičium, Jonavos rajono meru. Valdo Šereikos nuotrauka

Politikai šiandien Seime traukė numerius, kurie lems partijos vietą balsavimo biuleteniuose.

„Šiuo metu iš viso turime 1461 kandidatą į Seimą, iš jų 31 proc. yra moterų. Kandidatų amžiaus vidurkis didėja. Per praėjusius rinkimus 2012 metais jis buvo 47,15 metų, o dabar turime 49 metus“, – sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

 

Seimo rinkimuose dalyvauja 16 partijų, iš jų keturios sudarė dvi koalicijas, joms barjeras yra aukštesnis – 7 procentai.

Partijos numeris Seimo rinkimuose:

1. Lietuvos socialdemokratų partija

2. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai

3. Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai)

4. Partijos „Jaunoji Lietuva“ ir Tautininkų sąjunga sudarė S.Buškevičiaus ir tautininkų koaliciją „Prieš korupciją ir skurdą“

5. „Tvarka ir teisingumas“

6. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

7. Liberalų sąjūdis

8. Darbo partija

9. „Drąsos kelias“

10. Lietuvos liaudies partija

11. Lietuvos lenkų rinkimų akcija- Krikščioniškų šeimų sąjunga

12. Lietuvos žaliųjų partija

13. Politinė partija „Lietuvos sąrašas“

14. Lietuvos centro partija ir Lietuvos pensininkų partija rinkimuose dalyvauja kaip Antikorupcinė Kristupo Krivicko ir Naglio Puteikio koalicija

Lietuvos centro partija ir Lietuvos pensininkų partija rinkimuose dalyvauja kaip Antikorupcinė Kristupo Krivicko ir Naglio Puteikio koalicija
Lietuvos centro partija ir Lietuvos pensininkų partija rinkimuose dalyvauja kaip Antikorupcinė Kristupo Krivicko ir Naglio Puteikio koalicija.

Beje, visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovė Marija Šaraitė ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

„Baltosios pirštinės“ šiuose rinkimuose sieks užtikrinti objektyvų ir nešališką rinkimų stebėjimą, – būti akyliems ir nepakantiems rinkimų įstatymo pažeidimams.

Susitarimu siekiama įkvėpti piliečius prisiimti atsakomybę už skaidrius ir sąžiningus rinkimus, įgalinti visuomenės narius efektyviai stebėti, fiksuoti ir pranešti apie galimus korupcijos atvejus iki rinkimų ir rinkimų dieną viešinti ir kovoti su neskaidrumo ir korupcijos atvejais.

Bendradarbiavimo susitarimu VRK įsipareigojo glaudžiai bendradarbiauti ir „Baltųjų pirštinių“ atstovams suteikti prieigą prie politinės reklamos ir kampanijų finansavimo stebėsenos sistemos, spręsti iš „Baltųjų pirštinių“ gautus pranešimus apie galimus pažeidimus ir informuoti apie priimtus sprendimus.

Savo ruožtu, „Baltosios pirštinės“ apmokys asmenis ir vykdys rinkimų stebėseną, informuos apie galimus pažeidimus, įsitrauks į politinės reklamos ir kampanijų finansavimo stebėseną.

„Baltosios pirštinės“ šiuose rinkimuose sieks užtikrinti objektyvų ir nešališką rinkimų stebėjimą, – būti akyliems ir nepakantiems rinkimų įstatymo pažeidimams.

Pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“ sėkmingai startavo 2012 m. spalio 14 d. rinkimų į Seimą antrojo rato metu ir buvo didelė pagalba VRK, rinkimų stebėtojams ir kitiems rinkimų organizatoriams, stebint aplinką aplink balsavimo patalpas, užkertant galimybę balsų pirkimui ir kitiems negatyviems rinkimų reiškiniams.

Parašykite komentarą

Top