Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Penktadienis, balandžio 3 diena: duris atvėrė Kretingos karščiavimo klinika

Penktadienis, balandžio 3 diena: duris atvėrė Kretingos karščiavimo klinika

www.siandien.info, Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Šiandien duris atvėrė Kretingos karščiavimo klinika, įsikūrusi Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centre (Žemaitės al. 1).

Šiuo metu karščiavimo klinikos jau veikia Vilniuje, Kaune, Vilkaviškyje ir Raseiniuose. Apie kiekvieną naują darbą pradedančią Karščiavimo kliniką bus informuota atskirai.

Primename, kad į karščiavimo klinikas galės kreiptis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys pacientai, čia jiems bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19). Įsisteigti tokias karščiavimo klinikas privalės visos šalies savivaldybės.


SVARBU! Į karščiavimo klinikas bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai. Būtent šeimos gydytojas, susipažinęs su paciento situacija, priima sprendimą, ar jį nukreipti į karščiavimo kliniką, siuntimą užpildo elektroniniu būdu.

Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisiekia su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneša karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškina, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.

Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti. Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę.

Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.

Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas. Dėl karščiavimo klinikų skaičiaus savivaldybėje ir dėl vienoje karščiavimo klinikoje veikiančių kabinetų skaičiaus turės apsispręsti pačios savivaldybės.

Didės atlyginimai

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai, kurie pirmieji dažniausiai susiduria su koronavirusu užsikrėtusiais pacientais, taip pat gaus 15 procentų didesnį atlyginimą. Šie priedai skirti už darbą pavojingomis sąlygomis jų sveikatai.

Tokį sprendimą priėmė sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

„Greitosios pagalbos medikai dirba ne ką lengvesnėmis sąlygomis, nei pacientus ligoninėse priimantys gydytojai ir slaugytojai, kurie susiduria tiesiogiai su infekuotais ir koranavirusu įtariamais pacientais.

Dažniausiai būtent greitosios pagalbos darbuotojai turi pirmą kontaktą su galimai užsikrėtusiais koronavirusu, tad jų indelis šioje situacijoje yra itin didelis. Dėl didelės įtampos ir itin sudėtingų sąlygų jiems, kaip ir ligoninių medikams, priklauso priedas prie darbo užmokesčio“, – sako ministras A. Veryga.

SAM primena, kad praėjusią savaitę buvo priimtas sprendimas, kuriuo numatyta visiems medikams, dirbantiems su koronaviruso infekciją užsikrėtusiais arba tikėtina užsikrėtusiais pacientais, mokėti 15 proc. didesnį atlyginimą. Jis bus mokamas nuo karantino pradžios iki pabaigos ir kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) rezervo lėšų.

Be to, SAM primena, kad įvertinus iššūkius ir grėsmes, kylančias medikų bendruomenei kovojant su koronavirusu (COVID-19), nuspręsta ankstinti šiais metais numatytą galutinį medikų atlyginimų didinimo etapą, dėl kurio buvo sutarta pasirašant susitarimą su medikų profesinėmis sąjungomis.

Taigi medikų algos didės nelaukiant rudens – jau balandį, o ne rugsėjį, kaip buvo numatyta. Skaičiuojama, kad tuo tikslu darbo užmokesčio fondas didėtų apie 18 proc., tam šiais metais prireiks apie 130 milijonų eurų.

Parašykite komentarą

Top