Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Prezidentei pateikta Algirdo Monkevičiaus kandidatūra į švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas

Prezidentei pateikta Algirdo Monkevičiaus kandidatūra į švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas

Algirdas Monkevičius
Algirdas Monkevičius sako, kad tautos pažanga yra daug svarbesnė nei asmeninės ambicijos. Redakcijos archyvo nuotr.

Premjeras Saulius Skvernelis siūlo Mykolo Romerio universiteto rektoriaus Algirdo Monkevičiaus kandidatūrą į švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas.

A. Monkevičius jau yra buvęs švietimo ir mokslo ministru trijose vyriausybėse: 11-oje premjero Rolando Pakso vadovautoje 2000–2001 metais, 12-oje Algirdo Brazausko vadovautoje 2001–2004 metais ir 14-oje Gedimino Kirkilo vadovautoje 2006–2008 metais.

2000–2008 metais dvi kadencijas buvo renkamas į Seimą ir jame dirbo Naujosios sąjungos (socialliberalų) frakcijoje.

Nuo 2010 metų jis penkerius metus buvo Mykolo Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto dekanas, 2015 metais išrinktas šio universiteto rektoriumi.

A. Monkevičiaus administraciniai gebėjimai bei patirtis aukštajame moksle, dabartinėje švietimo sistemoje labai reikalingi, teigia ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LMŠMPS) pirmininkas Ramūnas Znutas teigė siūlomą A. Monkevičiaus kandidatūrą vertinantis teigiamai. Kaip pasakojo profsąjungos lyderis, siūlomas naujasis ministras yra jo kraštietis, dirbęs Akmenės rajono mokyklose.

„Abu esame iš to paties krašto, kažkada kartu žaidėme krepšinį, buvome kolegomis mokytojais, jis buvo savivaldybės švietimo skyriaus vedėju. Apie jį esu susidaręs tik teigiamą nuomonę. Žinoma, jis buvo mokinio krepšelio autorius, kuris tuo metu turėjo išgelbėti mokytojus iš tragiškos situacijos, kada savivaldybės nemokėjo pinigų mokytojams. Tai buvo jo nuopelnas. O minusas, kad kiti žmonės po jo per ilgai užlaikė tą krepšelį“, – komentavo R. Znutas.

Paklaustas, ar nesibaimina, kad per metus, kol dirbo Mykolo Romerio universitete A. Monkevičius bus pamiršęs bendrojo ugdymo mokyklų bėdas, profesinės sąjungos pirmininkas atsakė, kad tokia baimė išlieka, bet sakė pasitikintis siūlomu ministru ir jo gebėjimais.

„Žinodamas jį, kaip sąžiningą žmogų, kuris niekada nesustoja tobulėti ir mokytis, turiu viltį, kad bus atsižvelgta ir į mokyklų reikalus, jos nebus paliktos aukštųjų mokyklų nuošalyje, nes jis viską pradėjo nuo eilinio mokytojo“, – portalui LRT.lt sakė LMŠMPS lyderis Ramūnas Znutas.

Parlamentinės opozicijos atstovas Seimo Švietimo ir mokslo komitete konservatorius Vytautas Juozapaitis sužinojęs apie teikiamą A. Monkevičiaus kandidatūrą kalbėjo, kad siūlomas ministras yra patyręs žmogus, žinantis, kur eina.

Iš anksto jo kritikuoti tikrai neturiu pagrindo – tai mandagus, išsilavinęs žmogus, kuris nekelia kažkokio asmeninio pasipriešinimo. Jis yra diplomatas, patyręs rektorius. Žiūrėsime.

„Tai tikrai nėra prasčiausias kandidatas. Tai žmogus patyręs, jau buvęs ministru, tikrai žino, kur eina ir, matyt, žino, ką darys. Man tik šiaip keista, kai žmonės šioje situacijoje imasi tokių darbų ir atsakomybės. Tai rodo, kad arba jie tikrai nori padaryti, atlikti tą gelbėjimo misiją, nes kažkas turi imtis tos atsakomybės. Kita vertus, nežinau, kas, turint šitokią komandą, priverstų, sakykime, mane eiti į šias pareigas, nes tikėtis pozityvaus rezultato nelabai matau priežasčių“, – komentavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas V. Juozapaitis.

Pasak jo, A. Monkevičius šioje situacijoje, jei jo kandidatūrą patvirtins prezidentė Dalia Grybauskaitė, bus nors netikėtas, bet visas puses tenkinantis kompromisas dabartinėje situacijoje. Politikas neslėpė manantis, kad tokia kandidatūra daug kam – siurprizas.

Be to, V. Juozapaitis pastebėjo, kad ministru siūlomas A. Monkevičius nėra niekaip politiškai susijęs su valdančiąja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

„Bent jau atvirai jis nėra deklaravęs, kad yra „valstiečių“ fanas ar vykdantis jų programą. Tai gali toks aspektas, kuris jam gali trukdyti eiti šias pareigas, neturint politinio užnugario.

Be to, šiek tiek neramu, kad šis veiksmas gali būti išmąstytas ir prijungtas prie MRU ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto sujungimo. Jau priimtas Seimo nutarimas dėl jų sujungimo ir, kiek žinau, A. Monkevičius, daug įsigilinęs ir daug bedarąs šioje srityje. Man gaila, kad gali nukentėti šitas procesas. Nors gal iš ministro pozicijos kaip tik paspartins ar palengvins tą procedūrą“, – kalbėjo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas.

Vos prieš porą savaičių buvo sustabdytas pedagogų streikas, toliau vykdoma aukštojo mokslo tinklo optimizacija, švietimo ir mokslo srities darbuotojai reikalauja darbo sąlygų ir atlyginimų gerinimo, o nuo sausio 1-osios Švietimo ir mokslo ministerija tapo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kai pavedant rūpintis ir pastarąja sritimi.

Paklaustas, ar jo nuomone, A. Monkevičius sugebėtų „išlaikyti visus keturis ministerijos kampus“, kitaip tariant, tinkamai rūpintis visomis sritimis, V. Juozapaitis teigė neturintis priežasčių nuvertinti A. Monkevičiaus galimybių.

„Jis buvęs politiku, bet viskas priklausys nuo užnugario, kiek jis bus savarankiškas, kas yra sunkiai įmanoma turint omenyje premjero metodus ir būdą, kiek jis yra pasiryžęs save aukoti, o tai, kad jis bus su šia valdančiąja dauguma, panašu į auką, nes jam ateityje dividendų nepridės.

Kita vertus, vertinu tą poelgį, kaip pasiaukojimą. Viliuosi, kad A. Monkevičius eina iš šių paskatų. Dar negirdėjome jo argumentų, kodėl jis sutiko būti nominuojamas. Turint galvoje, kad artėja prezidento rinkimai, po kurių vyriausybė turės atiduoti savo įgaliojimus ir būti iš naujo tvirtinama, nėra jokios garantijos, kad ministravimas truks ilgiau nei keli mėnesiai.

Iš anksto jo kritikuoti tikrai neturiu pagrindo – tai mandagus, išsilavinęs žmogus, kuris nekelia kažkokio asmeninio pasipriešinimo. Jis yra diplomatas, patyręs rektorius. Žiūrėsime“, – komentavo V. Juozapaitis.
siandien.info, LRT.lt

 

Parašykite komentarą

Top