Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Prie Alytaus vairo – buvęs generalinis komisaras

Prie Alytaus vairo – buvęs generalinis komisaras

Vytautas Grigaravičius.
Vytautas Grigaravičius.

Vytautas GRIGARAVIČIUS – naujai išrinktas Alytaus miesto meras, visuomeninio rinkimų komiteto ,,Alytaus piliečiai“ lyderis, buvęs Lietuvos generalinis komisaras, pastaruoju metu dirbęs verslo konsultavimo įmonėje.  ,,Verslas ir politika“ domėjosi, kokią šis iššūkių nepabūgęs žmogus mato savo gimtojo miesto viziją, kokiais prioritetais vadovausis valdydamas dzūkų sostinę, kokią gerovę kursiąs jos žmonėms. 

,,Alytus – gražus, patogus gyventi ir dirbti miestas. Tačiau jau daug metų jame kažkas negerai, tarsi liga būtų įsimetusi. Miestas traukiasi, mažėja, tampa kažkoks pilkas, nuobodus“,  – atkreipė dėmesį naujasis meras Vytautas Grigaravičius, pasirengęs ieškoti racionalių sprendimų miesto ir jų gyventojų labui.

Visiems buvo netikėta, kad buvęs Lietuvos policijos generalinis komisaras stojo prie Alytaus miesto vairo. Kokias išvadas po savivaldos rinkimų Jūs padarėte pats sau? 

Sutinku su Jumis. Tikrai nedažnai išgirsi, kad buvęs ilgametis policijos vadovas taptų vienu iš šalies miestų meru. Aš ilgai galvojau, praleidau keletą bemiegių naktų, kol ryžausi priimti naujus iššūkius. Neslėpsiu, mane nepaprastai sujaudino toks didelis rinkėjų pasitikėjimas. Tuo pačiu suprantu, kad tai įpareigoja.

Neturiu teisės nuvilti manimi tikinčių alytiškių. Todėl belieka viena – maksimaliai išnaudoti tai, ką moku ir žinau, sutelkti įvairias savivaldybės tarybos narių bei administracijos tarnautojų kompetencijas skaidriam, viešam ir greitam susikaupusių problemų sprendimui.

Sakoma, kad dzūkai – nuoširdūs ir draugiški žmonės, todėl gal ir vadovauti jiems bus nesunku? Kokių permainų, skersvėjų žadate Alytui?

Tikrai dzūkai yra atviri, nuoširdūs ir darbštūs žmonės. Alytus – gražus, patogus gyventi ir dirbti miestas. Tačiau jau daug metų jame kažkas negerai, tarsi liga būtų įsimetusi. Miestas traukiasi, mažėja, tampa kažkoks pilkas, nuobodus. Per daugelį metų jis sumažėjo 25 tūkstančiais gyventojų. Tai rimta problema. Todėl mano ir naujosios miesto tarybos misija – suprasti, kodėl tai vyksta, ir laiku priimti sprendimus, kurie pakeistų situaciją  gerąja linkme.

Mėginsime Alytų pozicionuoti kaip patrauklų ir tinkamą verslui plėtoti bei sportui kultivuoti regioną. Pirmiausia turime sudaryti skaidrias ir tinkamas sąlygas naujam verslui kurtis,  jam padėti. Sėkmingai besivystantis verslas kurs naujas darbo vietas. Daugės naujų įmonių – didės atlyginimų konkurencija. Tai paskatins įsidarbinusius kituose šalies regionuose  alytiškius parvykti į gimtąjį miestą ir dirbti čia.

Tikėtina, kad jausdami gerėjančias sąlygas verslui, alytiškiai, baigę studijas universitetuose, verslą kurs savo gimtajame mieste, čia kurs ir šeimas. Be abejo, tai ne vienerių metų procesas.

 Gimtasis Jūsų miestas Alytus – etnografinio Dzūkijos regiono sostinė. Kuo šis miestas unikalus ir turtingas? Kaip galėtų keistis infrastruktūra?

Alytaus miestas, o ir visas Dzūkijos regionas, nuo seno garsėja kaip viena saugiausių zonų Lietuvoje.
Alytaus miestas, o ir visas Dzūkijos regionas, nuo seno garsėja kaip viena saugiausių zonų Lietuvoje.

Alytus įsikūręs gamtos prasme dėkingame geografiniame regione. Iš trijų pusių miestą supa Nemunas, miškai bei parkai. Geras susisiekimas su Vilniumi, Kaunu, Druskininkais. Šalia – Lenkija, Baltarusija. Abi miesto dalys, kurias skiria Nemunas, yra savitos ir tarsi papildo viena kitą.

Miestas turi didelius vandens išteklius. Alytus gali būti ir pramonės, verslo miestas. Taip pat sėkmingai gali vystyti poilsio bei sporto sritis.

Kuriant traukos centrus bei tinkamai organizuojant masinius kultūros, sporto, laisvalaikio renginius, į miestą galima pritraukti daugiau lankytojų iš aplinkinių regionų.

Vienas iš Alytaus miesto savivaldybės prioritetų – ekonominio augimo skatinimas, didinant eksporto mastus. Kaip to sieksite? Kaip galima būtų plėtoti verslumą?

Miesto savivaldybė turi sudaryti patrauklias sąlygas vystytis verslui, būti aktyvia savivaldybių asociacijos nare, išnaudoti visas įmanomas galimybes  aktyviai bendradarbiauti su miestais partneriais, kitų šalių ambasadomis Lietuvoje, ieškoti galimybių pritraukti naujas investicijas, plėtoti partnerystę.

Skatinti gyventojų užimtumą, mažinti bedarbystės lygį bei emigraciją įmanoma tik sudarant palankias sąlygas verslui plėtoti, kuriant patrauklią, skaidrią  – be korupcijos – aplinką.

Sėkmės atveju verslas kurs naujas darbo vietas, todėl mažės bedarbystė, emigracija, didės gyventojų užimtumas.

Ar saugus miestas yra Alytus ir ką dar reikėtų nuveikti vardant to miesto viešosios tvarkos, kaip galima būtų sumažinti nusikalstamų incidentų? Ką apie tai galėtumėte pasakyti kaip patyręs kriminalinės policijos specialistas?

Alytaus miestas, o ir visas Dzūkijos regionas, nuo seno garsėja kaip viena saugiausių zonų Lietuvoje. Labai svarbu šioje srityje stebėti kriminogenines tendencijas, laiku reaguoti, tinkamai organizuoti prevencinę veiklą, tampriai bendrauti su gyventojais,  su jais išlaikyti patiklius santykius.

Kaip galima būtų gerinti visos Lietuvos policijos sektoriaus darbą?

Tai daro profesionalai. Jie supranta ir žino, kada, kaip ir ką reikia daryti, ko siekti. Paprasčiausiai reikia jais pasitikėti ir netrukdyti. Tai geriausias receptas.

Ar Alytuje galėtų mažėti šilumos kainos?

Alytuje šilumos kainos ne tik galėtų, bet ir turėtų mažėti. Tai bus vienas iš naujosios miesto savivaldybės Tarybos prioritetų.

Ką Jums reiškia kultūra, švietimas?

Tiek kultūra, tiek švietimas yra nepaprastai svarbūs faktoriai mūsų visuomenėje. Tai reikia puoselėti ir palaikyti.

Jūsų darbas visada buvo sunkus – kas padeda atsigauti po įtemptos dienos vakarais, savaitgaliais, per atostogas?

Pagrindinis relaksas po sunkaus darbo yra bendravimas su šeima, anūkais. Svarbią vietą užima savaitgalio pirtis, fizinis krūvis sportuojant.

Pastaruoju metu vykdau  svarbią misiją. Su šešerių metukų anūku Aisčiu dažnai žaidžiu šachmatais. Žaidimo metu figūrų ėjimus jam lyginu su įvairiais sprendimais gyvenime. Stengiuosi įdiegti į jo mąstymą, kad tiek žaidžiant šachmatais, tiek gyvenime, kuris jam dar tik prasideda, būtina matyti bent du tris ėjimus į priekį. Manau, kad man tai pavyks.

,,Verslas ir politika“, 2015 m. gegužė/birželis, Nr. 5/6 (66/67)

Parašykite komentarą

Top