Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Pritarta Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimams

Pritarta Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimams

Seimas po svarstymo pritarė Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimams (projektas Nr. XIIP-2731(2), kuriais siekiama užtikrinti lobistinės veiklos viešumą ir skaidrumą, užkirsti kelią neteisėtai lobistinei veiklai.

Svarstomu įstatymo projektu numatoma naujai reglamentuoti lobistinę veiklą, jos priežiūrą ir atsakomybę.

Pagal projektą lobistu būtų laikomas tik fizinis asmuo, kuris atitiktų nustatytus reikalavimus ir vykdytų lobistinę veiklą. Lobistinę veiklą realiai vykdytų lobistai-profesionalai (samdomi asmenys) ir lobistai – asociacijų ir kitų viešųjų ir privačių juridinių asmenų vadovai arba darbuotojai, kuriems būtų pavesta ar nurodyta tokių juridinių asmenų interesais vykdyti lobistinę veiklą.

Lobistine veikla būtų laikoma fizinio asmens (lobisto) tik tokie veiksmai, kuriais lobistinės veiklos užsakovo interesais siekiama daryti įtaką valstybės politikams, pareigūnams, tarnautojams, kad būtų priimami ar nepriimami teisės aktai ir administraciniai sprendimai. Lobistui būtų draudžiama teikti asmeniui, kuriam lobistine veikla siekiama daryti įtaką, dovanas arba žadėti atlygį už priimtą arba nepriimtą sprendimą.

Lobisto pagrindinė pareiga – per 7 kalendorines dienas nuo lobistinės veiklos pradžios dėl konkretaus teisės akto ar jo projekto (žodinio ar raštiško teisės akto projekto nuostatų aptarimo su asmeniu, kuriam siekiama daryti įtaką) elektroninėmis priemonėmis deklaruoti šią veiklą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai jos nustatyta tvarka.

Parengta pagal LR Seimo, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top