Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Prokurorai siunčia signalą – tik pabandykite mus kritikuoti

Prokurorai siunčia signalą – tik pabandykite mus kritikuoti

Valdui Vasiliauskui už iškeltą plakatą prie prokuroro namų gresia didžiulė bauda. Laikraščio „ŠIANDIEN“ nuotrauka.

 

Varnas varnui nekirs akies, o prokuroras keršys už prokurorą.

Ar teisinga kompen­suoti su­­mažintą atlyginimą daugiausiai už­dirbantiems valdininkams, kai dar didesnių pra­­radimų patyrė visi dirbantieji, ypač privačiame sektoriuje? „Siekiame ir teisėtumo, ir teisingumo“, – atsakė Konstitucinio Teismo pirmininkas, kai visuomenė suūžė, jog teisėjų atlyginimų sumažinimas dėl krizės prieštarauja Konstitucijai.

Dabar visuomenei žinutę siunčia prokurorai.  Šitokią išvadą būtų galima padaryti po vakarykščio Vilniaus apygardos teismo posėdžio, kuriame pasireiškė skandalingą savo kolegą ginantis prokuroras. Už tai, kad demokratinėje valstybėje surengė piketą ir išreiškė savo nuomonę, buvusius Seimo narius Kęstą Komskį ir Valdą Vasiliauską prokuroras Stanislavas Barsulas pasiūlė nubausti įspūdingomis baudomis – po 12,5 tūkst. eurų.

Galima net neabejoti, kad buvusius parlamentarus būtų pasiūlyta bausti daug švelniau, o gal jie iš viso nebūtų stoję prieš teismą, jeigu piketą būtų surengę ne prie S.Barsulo kolegos prokuroro Irmanto Mikelionio namų. Tačiau I.Mikelionio ramybę sudrumsti pabandę K.Komskis ir V.Vasiliauskas buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn, jiems pateikti kaltinimai dėl trukdymo prokuroro veiklai. Už tai numatyti viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Taip buvo pasiųstas signalas prokurorams, kad negalima kriminalizuoti žmonių veiksmų, kuriais jie reiškia savo nuomonę. Bet tai nebuvo išgirsta – ginti savo kolegos prokurorai puolė visa jėga.

K.Komskis ir V.Vasiliauskas kaltę neigė ir tvirtino, kad yra nepagrįstai persekiojami dėl savo pilietinės pozicijos. Teisiamųjų advokatas Gediminas Bukauskas sakė, kad abu jo ginamieji turi būti išteisinti: „Jų veiksmai nepagrįstai kriminalizuoti, atsakomybė kyla už trukdymą konkrečioje byloje, piketas susijęs su prokuroro netinkama profesine ir asmenine veikla.“

K.Komskis anksčiau teisme yra sakęs, kad pikete nebuvo kalbama apie partiją – buvo kalba konkrečiai apie I.Mikelionį, apie jo praturtėjimą, apie brolio gynimą, apie nutrauktas bylas, galbūt nutekintą informaciją. G.Bukauskas stebėjosi, kad jo ginamųjų byla pasiekė teismą, nes kritikos išraiškos forma buvo visiškai teisėta.

Kaltinimas yra absurdiškas

V.Vasiliauskas pareiškė, kad jam pareikštas kaltinimas yra absurdiškas. Prokurorai siekė, kad būtų teisiamas ir pikete dalyvavęs parlamentaras Petras Gražulis, tačiau Seimas neleido jo, viešai išreiškusio savo poziciją dėl prokuroro I.Mikelionio veiklos, patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Tai buvo vienas iš retų atvejų, kai Seimas atmetė prokurorų prašymą panaikinti teisinę neliečiamybę.

Taip buvo pasiųstas signalas prokurorams, kad negalima kriminalizuoti žmonių veiksmų, kuriais jie reiškia savo nuomonę. Bet tai nebuvo išgirsta – ginti savo kolegos prokurorai puolė visa jėga. Beje, I.Mikelionis, nors ir dėjo daug pastangų, nebuvo patvirtintas Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vadovu.

Šiuo metu jis nustumtas į šalį – dirba Moldovoje. Piketą surengusius K.Komskį ir V.Vasiliauską siūloma bausti panašiai kaip Kauno medikus, kaltinamus tuo, jog bandė padėti tuometei Nacionalinės žemės tarnybos direktorei D.Gineikaitei suklastoti kraujo tyrimus girtumui nustatyti.

Kauno klinikinės ligoninės direktoriui G.Abeciūnui siūloma skirti 15 064 eurų baudą, jo pavaduotojui K.Grigoniui – 13,3 tūkst. eurų, gydytojui A.Šulniui – 7,5 tūkst., o slaugytojai S.Skersienei – 4,1 tūkst. eurų.

Tokias baudas pasiūlęs prokuroras D.Stankevičius teigė, kad valstybei buvo padaryta didelė žala, pakirstas pasitikėjimas institucijomis, kuriomis Lietuvos gyventojai ir taip pasitiki mažiausiai visoje Europos Sąjungoje.

www.lrytas.lt, siandien.info

Parašykite komentarą

Top