Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > RIO: krepšininkai krito į duobę, antradienį trinktelėjo durimis Lietuvos buriuotoja Gintarė Scheidt

RIO: krepšininkai krito į duobę, antradienį trinktelėjo durimis Lietuvos buriuotoja Gintarė Scheidt

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse baigėsi iš pirmadienio atkeltas moterų buriavimo „Laser Radial“ klasės finalinis plaukimas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos buriuotoja Gintarė Scheidt.

gintare

A. Pliadžio nuotr.

Finaliniame plaukime, kuriame startavo dešimt sportininkių, 33-ejų metų Lietuvos atstovė finišavo ketvirta ir su 90 baudos taškų bendroje įskaitoje užėmė 7 vietą.

Lietuvos buriuotoja, nors ir dalyvavo medalių plaukime, jau nebeturėjo galimybės iškovoti medalio. Prieš finalinį etapą G. Scheidt buvo 6 vietoje.

Varžybose iš viso dalyvavo 37 buriuotojos.

Pirmą vietą galutinėje įskaitoje užėmė olandė Marit Bouwmeester, sidabrą iškovojo airė Annalise Murphy, bronzą – danė Anne-Marie Rindom.

Medalių plaukime taip pat dalyvavo belgė Evi van Acker, suomė Tuula Tenkanen, švedė Josefin Olsson, britė Alison Young, australė Ashley Stoddart ir amerikietė Paige Railey.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė olimpinių žaidynių Rio de Žaneire ketvirtfinalyje susitiks su Australijos ekipa. Tai paaiškėjo, kai lietuviai antradienio rytą pralaimėjo kovą dėl pirmosios vietos B grupėje kroatams 81:90 (21:13, 20:34, 14:28, 26:15). Lietuva B grupėje užėmė trečiąją vietą.

rio10

„Žaidėjai, pakilę nuo suoliuko, nesužaidė taip, kaip tikėjomės. Tuo metu kroatai pradėjo labai gerai pataikyti. Nesakau, kad mes nesigynėme. Tačiau nesigynėme ties pražangos riba, leidome laisvai judėti kamuoliui ir varžovams. Kažkiek praradome, kai perdavinėjome kamuolį Jonui Valančiūnui, nors tikėjomės, kad tai bus mūsų pranašumas. Buvo metas, kai pralaiminėjome labai daug ir tik milžiniškomis kai kurių žaidėjų pastangomis skirtumą pavyko sušvelninti”, – po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės vyr. treneris Jonas Kazlauskas.

Jo vadovaujami lietuviai puikiai pradėjo rungtynes „Carioca” arenoje, nors varžovai nuolat rasdavo būdų apsiginti prieš Joną Valančiūną. Lyderio vaidmens ėmėsi Mantas Kalnietis, jo laikęsis iki rungtynių pabaigos.

Vėliau lietuviai krito į duobę, atsigavo kroatų snaiperiai, o Kroatijos aukštaūgiai gana drąsiai jautėsi Lietuvos baudos aikštelėje. Po pertraukos vaizdas nelabai pasikeitė ir tik ketvirtajame kėlinyje susikaupę Lietuvos krepšininkai sugebėjo perimti iniciatyvą ir sumažinti skirtumą iki 6 taškų. Vis dėlto pora lemiamu metu nepataikytų metimų neleido lietuviams džiaugtis pergale.

„Australai labai gera komanda, tai jie parodė per grupės rungtynes, nugalėdami prancūzus ir serbus. Jie žaidžia labai aukšto lygio krepšinį. Tikrai bus labai sunku su jais”, – sakė P.Jankūnas, per rungtynes su kroatais pelnęs 18 taškų.

„Pirmą kėlinį tikrai gerai gynėmės, jie įmetė tik 13 taškų. Jonas Mačiulis labai gerai stabdė Bojaną Bogdanovičių, neleido jam įsisiautėti. Tačiau antrajame kėlinyje prasidėjo problemos, jie įmetė 34 taškus, pajuto savo žaidimą. Nesugebėjome apsiginti nuo jų tritaškių, dėl to ir pralaimėjome. Šios dienos mūsų bėda buvo gynyba, neatlikome tų užduočių, kurias iškėlė treneriai”, – po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės puolėjas Paulius Jankūnas. Jo teigimu, dabar reikia pailsėti ir gerai pasirengti ketvirtfinaliui.

„Australai labai gera komanda, tai jie parodė per grupės rungtynes, nugalėdami prancūzus ir serbus. Jie žaidžia labai aukšto lygio krepšinį. Tikrai bus labai sunku su jais”, – sakė P.Jankūnas, per rungtynes su kroatais pelnęs 18 taškų.

Rezultatyviausiai iš lietuvių žaidė M.Kalnietis. Jis įmetė 26 taškus (6/6 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 2/2 baudų metimų), atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir surinko 34 naudingumo balus. 13 taškų pelnė J.Valančiūnas (6/15 dvitaškių).

B grupės komandos išsirikiavo taip: 1. Kroatija (3 pergalės ir 2 pralaimėjimai), 2. Ispanija (3 ir 2), 3. Lietuva (3 ir 2), 4. Argentina (3 ir 2), 5. Brazilija (2 ir 3), 6. Nigerija (1 ir 4).

A grupės komandų rikiuotė: 1. JAV (5 ir 0), 2. Australija (4 ir 1), 3. Prancūzija (3 ir 2), 4. Serbija (2 ir 3), 5. Venesuela (1 ir 4), 6. Kinija (0 ir 5).

Ketvirtfinalio poros:

Australija – Lietuva

Ispanija – Prancūzija

Lietuvos ir Australijos rinktinių mačas numatytas trečiadienį 17 val. Lietuvos laiku.

JAV – Argentina

Kroatija – Serbija

Antradienį Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dėl medalių kovos imtynininkas, dviratininkė, lengvaatletė, trinktelėti durimis bandys buriuotoja.

Imtynės

Burtai buvo negailestingi Edgarui Venckaičiui. Jie lėmė, kad 30-metis lietuvis svorio kategorijos iki 66 kg aštuntfinalyje kovos su pasaulio čempionu vokiečiu Franku Staebleriu. Kovos ant kilimo „Carioca 2“ arenoje prasidės nuo 16 val. Lietuvos laiku.

Jei E.Venckaitis įveiktų tituluotą 27 metų vokietį, ketvirtfinalyje jis kovotų su japono Tomohiro Inoue ir serbo Davoro Stefaneko poros nugalėtoju. Jei nugalėti F.Staeblerio nepavyktų, lietuvis turėtų tapti vokiečio sirgaliumi ir tikėtis, kad šis pateks į finalą. Tokiu atveju mūsų šalies sportininkas patektų į paguodos varžybas ir galėtų pasigrumti dėl bronzos.

Beje, E.Venckaitis dar prieš varžybas turėjo progą išbandyti jėgas su F.Staebleriu treniruotėje, tačiau jiems nepavyko suderinti abiem tinkamo laiko.

Burtai buvo negailestingi Edgarui Venckaičiui. Jie lėmė, kad 30-metis lietuvis svorio kategorijos iki 66 kg aštuntfinalyje kovos su pasaulio čempionu vokiečiu Franku Staebleriu.

„Sparingo partneriu pirmosiomis dienomis teko pabūti man. Bet pagrindinis darbas buvo atliktas dar prieš kelionę į Rio de Žaneirą. Edgaras puikiai jaučiasi, labai motyvuotas, užsivedęs. Tai jau antrosios jo olimpinės žaidynės. Su Londone įgytu patirties bagažu sportininkas tikrai labai nusiteikęs kovoti dėl aukštesnės vietos. Tikimės, kad Edgaras parodys tikrai gražiausias kovas ir rezultatas bus toks, kuris patenkins ir mus, ir jus, ir visą Lietuvą“, – dar prieš sužinodamas burtų rezultatus sakė E.Venckaičio treneris Ruslanas Vartanovas.

Patyręs imtynių specialistas apgailestavo, kad į Rio de Žaneirą negalėjo atvykti vyresnysis Edgaro brolis Valdemaras. „Norėjome , kad kažkas atvažiuotų iš tų žmonių, kurie padėtų sukelti jam vidinių ambicijų, palaikytų. Valdemaras Venckaitis turi labai didelę patirtį aukščiausio lygio varžybose. Jis pasirengimo metu buvo Edgaro treniruočių partneris, ir kaip vyriausias brolis negailėjo patarimų. Bet Edgaras vis tiek žino, kad daug žmonių laiko kumščius už jį“, – tikino R.Vartanovas.

Kalbėdamas apie burtus treneris sakė: „Edgarui nėra svarbu žinoti varžovus. Jam svarbu atlikti darbą ant kilimo ir parodyti savo geriausias imtynes.“

Pastarosiose dvejose olimpinėse žaidynėse Lietuvos imtynininkai iškovojo bronzos medalius – 2008 m. Pekine tai padarė Mindaugas Mizgaitis, 2012 m. Londone – Aleksandras Kazakevičius.

Dviračių trekas

Viena tūkstantoji sekundės dalis lėmė, kad Simona Krupeckaitė patektų į sprinto rungties ketvirtfinalį. Būtent tokiu skirtumu 33 metų lietuvė laimėjo prieš artimiausią persekiotoją aštuntfinalio paguodos važiavime.

Viena tūkstantoji sekundės dalis lėmė, kad Simona Krupeckaitė patektų į sprinto rungties ketvirtfinalį.

Ketvirtfinalyje S.Krupeckaitės varžovė bus britė 23 metų Katy Maarchant. Nuo šio etapo sportininkės kovos iki dviejų pergalių. Pirmojo važiavimo startas – 16 val. Lietuvos laiku, antrojo – 16.40 val. Jei prireiktų trečiojo, jis vyktų 17.20 val.

„Aštuntukas mane tenkina ir džiugina. Pusė kelio padaryta. Žinoma, rankų nenuleisiu ir varžysiuosi toliau Džiaugiuosi, kad dabar varžysiuos su brite. Ji greita, tačiau su ja galima kovoti. Nes greitis – ne svarbiausias rodiklis“, – ryžtingai kalbėjo S.Krupeckaitė.

rio

Lengvoji atletika

Pasiekusi asmeninį sezono rekordą – 60 m 79 cm – Zinaida Sendriūtė vėlyvą pirmadienio vakarą pateko į antradienį nuo 17.20 val. vyksiantį disko metimo rungties finalą.

Atrankos varžybas trikdė lietus ir vėjas. Ir Z.Sendriūtė neslėpė, kad prapliupęs lietus išmušė ją iš vėžių, bet žemaitė iš Skuodo džiaugėsi, kad po nesėkmingų pirmų dviejų bandymų ji numetė diską už 60 m žymos.

LTOK informacija

Parašykite komentarą

Top