Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Saulius Skvernelis: ,,Rūpi vertybės, kurių ašis yra žmogus“

Saulius Skvernelis: ,,Rūpi vertybės, kurių ašis yra žmogus“

Prieš užveriant Vidaus reikalų ministerijos duris nuo 2014 metų  jai vadovavusiam Sauliui SKVERNELIUI, ,,Verslas ir politika“ keletą klausimų pateikė išeiti nusiteikusiam populiariajam ministrui, prieš rinkimus į Seimą apsisprendusiam pasirinkti kitą politinę jėgą.

,,Vienas svarbiausių dalykų – kad vidaus reikalų sistema pradėjo funkcionuoti kaip visuma, ne vien atskiros tarnybos“, – atkreipė dėmesį Saulius Skvernelis. Laimono Ciūnio nuotrauka
,,Vienas svarbiausių dalykų – kad vidaus reikalų sistema pradėjo funkcionuoti kaip visuma, ne vien atskiros tarnybos“, – atkreipė dėmesį Saulius Skvernelis. Laimono Ciūnio nuotrauka

Kas nulėmė Jūsų posūkį į Valstiečių ir žaliųjų sąjungą? Kuo ji patraukė?

Ši sąjunga atvėrė galimybę tam tikriems teigiamiems pokyčiams politikoje, suteikė galimybę rinkimuose dalyvauti įvairių sričių profesionalams, į politiką žengti žmonėms, iki šiol toje veikloje nedalyvavusiems.

Tos sąjungos komanda savo darbe vadovaujasi man priimtinomis vertybėmis, kurios grįstos žmonių saugumu, tokiomis vertybėmis, kurių pagrindinė ašis yra žmogus. Šioje komandoje yra vertinama žmogaus kompetencija, ryžtas.

Mūsų komanda mato konkrečias problemas ir jų sprendimo būdus, belieka viską apibendrinti ir supažindinti visuomenę.

Kokius svarbius darbus, nuveiktus Vidaus reikalų ministerijoje, akcentuotumėte?

Vienas svarbiausių dalykų – kad vidaus reikalų sistema pradėjo funkcionuoti kaip visuma, ne vien atskiros tarnybos.

Mums pavyko išjudinti Vidaus tarnybos statuto ir Policijos veiklos įstatymo projektus. Valstybės tarnybą plačiau atvėrėme jauniems žmonėms. Imtasi veiksmų, kad valstybės tarnybos sistemoje būtų išgyvendinti įvairūs piktnaudžiavimo atvejai. Pertvarkyta Viešojo saugumo tarnyba, nemažai nuveikta civilinės saugos klausimais. Gyventi tampa saugiau.

Kaip galima būtų nusakyti, kiek Lietuvos gyventojai šiandien yra saugūs?

Į tą klausimą geriausiai atsakytų patys mūsų šalies gyventojai. Pastarosios išsamios, profesionalios apklausos duomenys rodo, kad apie 80 procentų Lietuvos gyventojų jaučiasi saugūs, ir tai, manau, daug ką sakantis rodiklis.

Iš tiesų saugumas – plati sąvoka. Saugumas gali būti ir vidinis, ir socialinis, ir ekonominis, ir išorinis… Išorinis apima krašto apsaugos stiprinimą, tarptautinių įsipareigojimų vykdymą, viešasis saugumas reikalauja institucijų stiprinimo, socialinį saugumą trikdo nedarbas…

Ką manote apie pabėgėlių keliamas grėsmes, integraciją, perspektyvą mūsų šalyje?

Pastaraisiais duomenimis, Lietuva yra priglaudusi šešis pabėgėlius. Kaip jie integruosis, parodys gyvenimas. Pabėgėlių situacija priklauso nuo visų Europos Sąjungos valstybių, ir ne tik nuo jų. Migrantų perspektyva priklausys nuo to, ar Lietuva solidarizuosis su kitomis valstybėmis, ar laikysis partnerės pozicijos.

Trumpai galėčiau pasakyti, kad Lietuvoje pabėgėlių situacija yra valdoma, jų perkėlimui pasirengta tinkamai.

Ko palinkėtumėte naujam vidaus reikalų ministrui?

Neišsigąsti iššūkių, nes Vidaus reikalų ministerija – viena iš plačiausias atsakomybes, daugelį veiklos zonų apimanti ministerija. Įvairių atsakomybių reikalauja vien jau kad ir saugumo, regioninės plėtros sritys.

Manau, kad sėkmingiausiai ministru galėtų dirbti žmogus, atėjęs būtent iš tos pačios vidaus reikalų sistemos, o ne iš šalies, juk svarbu išmanyti apie tą sistemą ir veikti ryžtingai.

Gal pasidalintumėte savo populiarumo receptu?

Nėra jokio sėkmės recepto, tiesiog darau tai, ką geriausiai išmanau, stengiuosi dirbti atsakingai. Populiarumas yra priklausomas nuo žmonių vertinimų, o jų gali būti įvairių.

Su kokiais artimiausiais planais siejate ateitį?

Kelias dienas pailsėjęs, imsiuosi rinkiminės veiklos.

Parašykite komentarą

Top