Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Seimas baigė pavasario sesiją: skandalai, abejotini sprendimai ir opozicijos nusivylimas

Seimas baigė pavasario sesiją: skandalai, abejotini sprendimai ir opozicijos nusivylimas

Šiandien Seimas baigė kovo 10 d. prasidėjusią eilinę Seimo IV (pavasario) sesiją. Jos metu parlamentas surengė daugiau kaip 60 plenarinių posėdžių.Remiantis Seimo statutu, Seimas kasmet renkasi į dvi eilines pavasario ir rudens sesijas.

Sesijos pabaigą parlamentarai pažymėjo tradiciškai Seimo salėje sugiedodami Lietuvos himną, tačiau prasidėjus Prancūzijos ir Argentinos futbolo dvikovai, dalis Seimo narių žvilgsnius nukreipė į futbolo varžybas.

Pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną. Rudens sesija prasideda rugsėjo 10 d. ir baigiasi gruodžio 23 d. Seimo nariai į eilines sesijas renkasi be atskiro kvietimo.

Tarp svarbiausių Seimo pavasario sesijos darbų – patvirtintos mokesčių, pensijų kaupimo, sveikatos apsaugos sistemos, inovacijų ir technologijų reformos.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis paskutiniame pavasario sesijos posėdyje pažymėjo, kad Lietuvos žmonėms reikalingi pokyčiai pradėti ir bus įgyvendinti: didinamos pensijos ir atlyginimai, mažinami mokesčiai, atliekamos struktūrinės reformos švietimo, sveikatos priežiūroje ir valstybės tarnyboje.

Pavasario sesijoje Seimas patvirtino valstybės tarnybos pertvarką, šeimos kortelės sistemą, įvirtino paramą jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą, pritarė mokytojų etatinio darbo užmokesčio modeliui ir pakeitė mokyklų finansavimo tvarką, ratifikavo susitarimą dėl Lietuvos narystės EBPO, priėmė kitus aktualius sprendimus.

Sesijos metu buvo išklausytas Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas, Vyriausybės metinė veiklos ataskaita.

Nors valdantieji tvirtina, kad  pokyčiai yra nukreipti į žmogaus gerovę ir darną, nes sumažintas darbo užmokesčio apmokestinimas, sveikatos priežiūros įstaigų pertvarka leis didinti gydymo paslaugų kokybę ir jų prieinamumą, tačiau opozicija tvirtina, kad buldozeriu priimti įstatymai visuomenės gerovės nesukurs.

Aukštųjų mokyklų reorganizavimas ir etatinio pedagogų darbo apmokėjimo įvedimas – dar vienas veikimo laukas pavasario sesijoje. Pensijų reforma leis patiems kaupti ir taip užsitikrinti papildomas pajamas senatvėje. Taip pat pokyčiai inovacijų ir mokslo pažangos srityje skatins pažangą ir kurs pridėtinę vertę šalies vidaus ekonomikoje“, – akcentavo Seimo vadovas.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis. lrs.lt nuotr.

Penktadienį vykusio posėdžio metu buvo iškviesti policijos pareigūnai. Konservatoriui Jurgiui Razmai kilo įtarimų, kad Seimo narys Gediminas Kirkilas posėdyje dalyvauja neblaivus. Atvykę pareigūnai į Seimą įleisti nebuvo, esą nėra pagrindo blaivumą patikrinti.  Konservatoriams sprendimas policijos nepriimti į rūmus atrodo keistas.

Seimo Pirmininko įsitikinimu, didelis žingsnis žengtas nacionalinės energetinės nepriklausomybės link – atnaujinta energetikos strategija, kurioje numatomi pagrindiniai valstybės energetikos sektoriaus politikos tikslai ir kryptys. Be to, pasak jo, surengtos diskusijos aktualiomis temomis buvo šios sesijos išskirtinumas.

Opozicijos nuomone, sesijos pabaigoje buvo priiminėjami ir tie teisės aktai, kurie buvo ne pirmo svarbumo.

siandien.info

Parašykite komentarą

Top