Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Seimas priėmė rezoliuciją dėl socialinio dialogo normalizavimo

Seimas priėmė rezoliuciją dėl socialinio dialogo normalizavimo

Seimas priėmė rezoliuciją „Dėl socialinio dialogo normalizavimo“ . Už šį teisės aktą balsavo 57, prieš buvo 5, susilaikė 19 Seimo narių.

Priimtu teisės aktu Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad vienos iš mokytojų profesinės sąjungų streikas tęsiasi jau daugiau nei mėnesį; pabrėždamas, kad streikas yra teisėtas būdas veikti kolektyvinio ginčo dėl interesų metu, kai išnaudojami visi kiti būdai ir nesusitariama kolektyvinių derybų keliu; suvokdamas, kad švietimo srityje kilęs streikas išryškino įsisenėjusias viešojo sektoriaus finansavimo problemas, pažymi, kad streikuojančios profesinės sąjungos reikalavimas kelti algas gali būti įgyvendintas suradus kompromisą dėl tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų algų didinimo.

Atkreipdamas dėmesį į bandymą viešai formuoti nuomonę, kad regionuose esančios valstybinės mokyklos teikia nekokybiškas paslaugas; pažymėdamas, kad mokyklų tinklo formavimas yra savivaldybėms deleguota funkcija ir jos priima protingiausius sprendimus; Seimas rezoliucija įsipareigoja stiprinti parlamentinę viešojo sektoriaus darbuotojų darbo apmokėjimo sistemos tobulinimo kontrolę.

Palaikydamas Vyriausybės vykdomą struktūrinę švietimo reformą ir etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistemą, Seimas priimtu dokumentu ragina Vyriausybę:
1) Pradėti derybas dėl 2020 metų Nacionalinės kolektyvinės sutarties, joje numatant 2020 metų pareiginės algos (atlyginimo) bazinį dydį bei jo kasmetinio indeksavimo mechanizmą politikams, teisėjams, valstybės pareigūnams, valstybės tarnautojams, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų, finansuojamų iš valstybės biudžeto, savivaldybių biudžetų, Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto ir kitų valstybės įsteigtų pinigų fondų lėšų, darbuotojams.
2) Atsižvelgti į streikuojančių mokytojų reikalavimą naujam švietimo ministrui (-ei) parengti ilgalaikį moksleivių klasėse mažinimo planą, spartinti visos dienos mokyklos koncepcijos įgyvendinimą visoje Lietuvoje ir stiprinti specializuotas ir tautinių mažumų mokyklas.
3) Siekiant ugdymo kokybės ir viešojo sektoriaus paslaugų efektyvumo bei darbuotojų darbo sąlygų gerinimo stiprinti kolektyvinių susitarimų kultūrą visose viešojo sektoriaus srityse.

Parašykite komentarą

Top