Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Seimas pritarė siūlymui reglamentuoti užsienyje gyvenančių lietuvių perkėlimą į Lietuvą esant poreikiui

Seimas pritarė siūlymui reglamentuoti užsienyje gyvenančių lietuvių perkėlimą į Lietuvą esant poreikiui

Seimas pritarė siūlymui reglamentuoti užsienyje gyvenančių lietuvių perkėlimą į Lietuvą esant poreikiui

Seimas, 96 parlamentarams vieningai balsavus už, pritarė Asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymui, sudarydamas galimybę humanitarinės krizės ištiktoje užsienio valstybėje ar jos dalyje nuolat gyvenantiems Lietuvos Respublikos piliečiams, lietuvių kilmės asmenims, asmenims, pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą turintiems teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę, ir jų šeimos nariams ir (ar) globojamiems nepilnamečiams vaikams (toliau – perkeliamasis asmuo) atvykti nuolat gyventi į Lietuvos Respubliką ir integruotis Lietuvos visuomenėje.

Priimtu teisės aktu reglamentuojamos perkeliamojo asmens statuso suteikimo ir panaikinimo sąlygos, nustatomas valstybės pagalbos teikimo perkeliamiesiems asmenims atvykti į Lietuvos Respubliką ir jiems integruotis visuomenėje mechanizmas.

„Noriu dar kartelį pasidžiaugti Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva ir Užsienio reikalų komitetu, kurie pritarė šiam įstatymui. Jis yra labai reikalingas, labai laukiamas, krizėse gyvenančių lietuvių.

Dabar pavyzdys turbūt aktualiausias yra Venesuela, kur gyvena didelė lietuvių bendruomenė. Ji su dideliu nekantrumu laukia šito įstatymo ir jo atnešamų galimybių.

Manau, kad bus atstatytas istorinis teisingumas, kada tie žmonės, kurių šaknys yra Lietuvoje, turės galimybę grįžti ir pradėti naują gyvenimą mūsų šalyje“, – pritarti projektui ragino Seimo narė Gintarė Skaistė.

Įstatymas įsigalioja birželio 1 d.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top