Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Seimo narys stabdys Alkoholio kontrolės įstatymo svarstymą

Seimo narys stabdys Alkoholio kontrolės įstatymo svarstymą

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Remigijus Žemaitaitis artimiausiame Seimo posėdyje siūlys laikinai stabdyti „valstiečių“ chaotiškai parengtą ir „buldozeriu“ stumiamą tolesnį Alkoholio kontrolės įstatymo svarstymą Seime.

R. Žemaitaitis pažymėjo, jog Seimas privalo imtis racionalių sprendimų būdų, kurie leistų efektyviai spręsti alkoholizmo problemas ir šalintų priežastis, tačiau šiuo metu einama pačiu lengviausiu ir banaliausiu keliu. Numatytos priemonės, anot jo, yra nepamatuotos, grindžiamos tik banaliais draudimais. Nepamatuoti sprendimai palies tūkstančius žmonių, kurie bus priversti ieškoti būdų kaip apeiti šiuos radikalius ir nelogiškus draudimus.

„Šiuo metu prasidėjo „valstiečių“ lenktynės, kuriose skubos tvarka yra teikiami vis „išradingesni“ pasiūlymai, kaip pritaikyti vieną ar kitą draudimą dėl alkoholio prieinamumo. Nepritariu ir nepritarsiu mintims, jog tikslinga yra skirstyti masinius renginius į mokamus ar nemokamus, ir leisti prekiauti alkoholiu tik mokamuose, nes, tai lengvai apeinama įvedus nedidelį mokestį. Turbūt sunku įsivaizduoti mokamą Jūros šventę? Arba Kaziuko mugę, kurioje būtų draudžiama paragauti naminio alaus“, – sakė Seimo narys.

Lietuvoje žmonės masiškai emigruoja dėl prastėjančių gyvenimo sąlygų. Šios „valstiečių“ pataisos tikrai nepagerins gyvenimo sąlygų Lietuvoje. Prisidės prie to, kad privers užsidaryti visas Lietuvos lauko kavines, o Lietuvos pajūris ištuštės, nes poilsiautojams įprastų pajūrio lauko kavinių tiesiog neliks.

Negana to, „valstiečių“ brukamos absoliutus alkoholio reklamos draudimas primena gūdų sovietmetį, kai tokios reklamos taip pat nebuvo. Reklamos draudimas vartojimui tiesioginio poveikio nepadarys, bet suduos nepamatuotą smūgį visam Lietuvos sportui, nes uždraudus tokią reklamą iškils finansavimo sunkumų.

Visi pakeitimai privalo būti atsakingai išdiskutuoti ir padaryta kaštų bei naudos analizė, nes, akivaizdu, kad neapgalvota „reforma“, paremta tik draudimais, yra pasmerkta žlugti ir atneš daugiau žalos negu naudos. Tenka pripažinti, kad „valstiečiai“ įgavo naują pagreitį, kurdami vis naujus draudimus. Sveikas protas turi nugalėti šioje kovoje ir šio įstatymo svarstyme turi būti daroma pertrauka“, – pažymėjo „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos seniūnas R. Žemaitaitis.

lrs.lt

Parašykite komentarą

Top