Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Šeštadienis, balandžio 18 diena: Klaipėdoje įsikūrusiame hospise yra užsikrėtę 30 pacientų ir 10 šios įstaigos darbuotojų

Šeštadienis, balandžio 18 diena: Klaipėdoje įsikūrusiame hospise yra užsikrėtę 30 pacientų ir 10 šios įstaigos darbuotojų

www.siandien.info ;Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad, nustačius koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimą Klaipėdoje įsikūrusiame hospise, imtasi visų veiksmų šiai situacijai suvaldyti. Tariantis su specialistais, ieškoma būtų užtikrinti pacientams reikalingos pagalbos teikimą.

Hospise dirba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, bendradarbiaujant su organizuojančia Klaipėdos regiono įstaiga – Klaipėdos universitetine ligonine – sprendžiama dėl tolimesnės taktikos, kaip organizuoti įstaigos veiklą.

SAM šiuo metu turimais duomenimis, kurie tikslintini, yra užsikrėtę 30 pacientų ir 10 šios įstaigos darbuotojų.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paaiškina, kaip Nemenčinėje, į kurią atvykti ir iš kurios išvykti be atskirų leidimų draudžiama, turėtų elgtis gyventojai. Situacijai nuolat keičiantis, žmonės raginami akylai sekti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų pateikiamą informaciją ir vadovautis jų nurodymais.

Turėję kontaktą su sergančiaisiais – privalo izoliuotis

Tie gyventojai, kurie turėjo sąlyti su sergančiaisiais, privalo būti griežtoje izoliacijoje, jiems negalima niekur išvykti iš namų. Sutarta, kad į tyrimų atlikimo vietas jie bus pristatyti organizuotu transportu.

Tai reiškia, kad bet koks jų judėjimas iš gyvenamosios vietos yra draudžiamas. Tokie žmonės jau yra asmeniškai gavę konkrečius nurodymus iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų.

Kontakto su sergančiaisiais neturėję – raginami apskritai vengti kontaktų
Tie, kurie sąlyčio neturėjo, simptomų nejaučia, bus tikrinami profilaktiškai.

Jiems izoliuotis nėra privaloma, tačiau patariama vengti bet kokių socialinių kontaktų tiek keliaujant į darbą, tiek lankantis parduotuvėje ar vaistinėje. Svarbu ir toliau laikytis karantino sąlygų, saugot save ir kitus, naudoti apsaugos priemones einant į viešumą, laikytis kitų saugumo taisyklių.

Kitaip tariant, jei žmogus patikrinamas profilaktiškai ir jam infekcija nenustatoma, tai nereiškia, kad, paaiškėjus kontaktams ir kitoms aplinkybėms, jam neteks izoliuotis.

Tad profilaktiškai tiriami gyventojai raginami atsakingai vertini šią situaciją. Juolab, kad, atsižvelgus į infekcijos plitimo mastą Nemenčinėje, situacija gali labai greitai keistis, tad gyventojų prašoma sekti ir vykdyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nurodymus.
Tiriami visi suaugusieji

Taip pat SAM primena, kad profilaktiškai tiriami visi suaugę Nemenčinės gyventojai, tai yra, vyresni nei 18 metų amžiaus. Vaikai profilaktiškai nėra tiriami.

Nemenčinėje taikomos griežtos priemonės

Operacijų vadovo sprendimu, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams, policijos įstaigoms ir kitoms atsakingoms institucijoms Nemenčinėje pavesta vykdyti griežtą karantino režimo priemonių kontrolę.

Žmonėms, atsisakantiems arba vengiantiems jiems paskirto hospitalizavimo ar izoliavimo arba pažeidžiantiems izoliavimo reikalavimus, bus taikomas būtinas izoliavimas ar hospitalizavimas, vadovaujantis įstatymų nustatyta tvarka.

Be to, numatyta, kad situacijai Nemenčinėje valdyti, esant reikalui, gali būti pasitelkiama Lietuvos kariuomenė.

SAM primena, kad draudimas atvykti į Nemenčinės miestą, išskyrus grįžtančiųjų į Nemenčinę miesto gyventojų, iš kitų miestų atvykstančiųjų, dirbančių Nemenčinės mieste, taip pat žmonių, turinčių Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą, galioja nuo balandžio 16 d. 7 valandos ryto ir tęsis iki balandžio 23 dienos 24 val.

Atsargiai: nepatikimi prietaisai

Siaučiant koronavirusui, vis dažniau viešoje erdvėje, o ypač socialiniuose tinkluose, atsiranda informacijos apie biorezonansinius prietaisus, neva padedančius apsisaugoti ar pasveikti nuo koronaviruso infekcijos.

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (Akreditavimo tarnyba) ragina visuomenę nesusigundyti tokiais neva gydančiais prietaisais, nes šiuo metu pasaulyje nėra sukurtų medicininių prietaisų, kurie būtų skirti COVID-19 infekcijos profilaktikai ir gydymui.

Tokie prietaisai kaip Ukrainos gamintojo Lidomed-Bio gaminami prietaisai Life Expert ir Life balance nepadės apsisaugoti nuo įvairių bakterijų ir virusų, tarp jų ir koronaviruso – jie nebuvo vertinti pagal Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme numatytus reikalavimus, todėl negali būti naudojami koronaviruso profilaktikai ar gydymui.

Šiuos ir kitus panašius brangius prietaisus siūlantys gamintojai siekia pasinaudoti visuomenės baime ir susirūpinimu bei noru apsisaugoti nuo koronaviruso infekcijos.

Specialistai įspėja – pirkdami tokius prietaisus ne tik galite prarasti pinigus, bet ir rizikuojate savo bei artimųjų sveikata.

Primename, kad geriausia profilaktika nuo koronaviruso infekcijos yra siekis jos išvengti, t.y. laikytis visų karantino rekomendacijų bei tinkamos higienos taisyklių – viešoje vietoje dėvėkite kaukę, kruopščiai plaukite rankas vandeniu ir muilu arba naudokite dezinfekcinį skystį, o kosėdami ar čiaudėdami prisidenkite nosį ir burną nosinaitę ar sulenkta alkūne.


Parašykite komentarą

Top