Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Siekia nušalinti prezidentą nuo teisės atstovauti Lietuvos pozicijai Europos Vadovų Taryboje

Siekia nušalinti prezidentą nuo teisės atstovauti Lietuvos pozicijai Europos Vadovų Taryboje

www.siandien.info

Konservatorių frakcijoje išplatinta URM pažyma ir laiškas, kuriame teigia, kad valdančiųjų rankose galimybė perimti atstovavimą EVT

TS-LKD frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė frakcijos kolegas laišku informavo apie iš URM atėjusią pažymą, aiškinančią, kas formuoja Lietuvos poziciją Europos Vadovų Taryboje bei kas paskiria į EVT vykstančią delegacijos sudėtį. Šį laišką pavyko gauti naujienų agentūrai ELTA.

„Paaiškėjo, kad iš esmės visas teisinis reguliavimas (Konstitucinis aktas dėl „Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje“, kuris yra Lietuvos Konstitucijos sudedamoji dalis; Seimo statuto 27 skirsnis ir Vyriausybės nutarimas „Dėl ES reikalų koordinavimo“) dėl Lietuvos pozicijų EVT yra sudarytas taip, kad pozicijas rengia Lietuvos Respublikos Vyriausybė bei atitinkamai joms atstovauti turėtų bei už jas Seimui atsiskaitytų Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas, kuris aiškiai eksplicitiškai įvardijamas prie EVT posėdžių dalyvių“, –rašo R. Morkūnaitės-Mikulėnienė.

Kaip laiške pažymi konservatorė, esamas teisinis reguliavimas prezidentui nesuteikia teisės „vienašališkai“ atstovauti EVT, o tai, kad iki šiol tai daro būtent Lietuvos prezidentas, yra tiesiog nusistovėjusios „ydingos praktikos“ pasekmė.

Jei būtų preciziškai laikomasi galiojančio teisinio reguliavimo, valdančiųjų rankose jau dabar visi įgaliojimai, leidžiantys tiesiog nesuteikti prezidentui teisės atstovauti Lietuvos pozicijai Europos Vadovų Taryboje.

Prezidentas G. Nausėda yra kelis kartus pareiškęs nematąs jokio reikalo keisti esamos praktikos: netoleruotina ir nepriimtina kelti klausimą dėl to, ar ir toliau tik jis turėtų atstovauti Lietuvai EVT, kai tuo tarpu Vyriausybė turi daugybę neišspręstų klausimų dėl COVID-19 sukeltos krizės.

Parašykite komentarą

Top