Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Valdžia

A. Čepukaitė. Valdžia pirmiausia pasirūpins savimi

Lietuvos žinios,llri.lt Lietuvos žmonės jau turėjo priprasti prie valdžios pažadų lyg prie metų laikų kaitos. Kaip kasmet laukiame pavasario, taip kas kelerius metus laukiame pokyčių. Skirtumas tas, kad pavasaris anksčiau ar vėliau ateina, o žadėti pokyčiai – nelabai. Tuo metu valdžia niekada nepamiršta pasirūpinti savimi. Apie viešojo sektoriaus reformas girdime jau seniai: esą gyventojų mažėja, viešąjį sektorių reikia pertvarkyti, nes per daug valdininkų, per mažai efektyvumo ir t. t. Nuo 2010 metų gyventojų skaičius šalyje sumažėjo 300 tūkstančių – tiek žmonių gyvena antrame pagal dydį mieste Kaune. Tačiau viešojo administravimo srities darbuotojų

Rusijos ekonomikos nuosmukis smarkiai paveikė Lietuvos ekonomiką

„Verslas ir politika“ supažindina su Lietuvos Respublikos Seimui pristatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 metų veiklos ataskaita.
Pasak Algirdo Butkevičiaus, Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovo, praėjusieji metai buvo kritiniai – tarptautinės ekonomikos augimo tempų lėtėjimas ir Rusijos ekonomikos nuosmukis smarkiai paveikė Lietuvos ekonomiką.
Premjeras teigė, kad Vyriausybės ir verslo bendruomenės susitelkimas padėjo perorientuoti eksporto srautus, pasiekti rekordiniai investicijų srautai, sukurta daug naujų darbo vietų. Suprasdama, kad Lietuvai reikia esminės darbo santykių ir socialinės apsaugos reformos, Vyriausybė daug dėmesio skyrė naujo socialinio modelio kūrimui.

Kęstas Komskis: ,,Nešvarūs agitaciniai, priešrinkiminiai žaidimai, dirbtinai kuriami skandalai tampa įprasta praktika“

Ar ši valdžia dar geba priimti sprendimus? Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto KOMSKIO vertinimu, šis Seimas nuo kitų niekuo ypatingai nesiskyrė. Jis dirbo ir dirba savo darbą, turi savo funkcijas ir jas vykdo. Jo nuomone, žmonių gyvenimui, kasdienybei įtakos labiau turi ne Seimas, o Vyriausybė. Politiko įsitikinimu, naujojo ministrų kabineto darbų plano sąrašo viršuje turėtų būti tautiečių migracijos klausimas.
Seimo Pirmininko pavaduotojas pastebėjo, kad per šią parlamento kadenciją pavyko išvengti aštrių, kardinalių sprendimų, kurie būtų pakenkę gyvybiškai svarbioms sritims. Jo nuomone, per griežti ir per staigūs pokyčiai yra labai nenaudingi ir neracionalūs.
Kęstas Komskis tvirtina, kad kaimui iš duobės padėtų iškopti investicijos, būtina jas telkti regionuose, privalu kurti įmones, gaivinti verslą kaime, kad netaptume vieno miesto – Vilniaus – valstybe. O teiginį, kad kaimas pats išsigydys savo žaizdas, jis vadina absurdišku.

Top