Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Etiketas

Komisija, kuri nė žingsnio savarankiškai nežengia be Prezidentūros žinios

Valdas  Vasiliauskas Kokia neregėta drąsa – gruodžio 5 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pripažino, kad Švietimo ir mokslo ministrė pažeidusi įstatymą. Ir net balsavo vienbalsiai – koks principingumas! Tokiais atvejais tauta sako: atsiminė numiręs pers…i, o kultūringiau – šaukštai po pietų. Jeigu VTEK būtų laiku atlikusi savo darbą, būtų nereikėję premjerui imtis kirvio, nebūtų mokytojų streiko ir Švietimo ir mokslo ministerijos okupacijos. Ar galėjo kilti mažiausių abejonių, kad ponia J. Petrauskienė negeba atskirti viešųjų ir privačių interesų, jeigu jos mylimas vyras daugelsyk laimi viešųjų pirkimų konkursus jai pavaldžiose įstaigose, o pastarųjų vadovus už

Sėkmė lydi žinančius protokolo normas

Etiketo žinojimas ir jo laikymasis svarbus visiems, nepaisant to, kuo žmogus užsiima, – verslu ar politika.
Verslo pasaulyje be etiketo išmanymo sunkiai išsiverčiama, nes jo laikymasis neretai lemia sėkmę pasirašant svarbias sutartis ar sudarant pelningus sandorius. Dėl etiketo neišmanymo gali kilti daug nesusipratimų, ir atvirkščiai – tinkamu elgesiu ne tik galima patraukti klientus, bet ir pelnyti puikią reputaciją tarp bendradarbių ir tarp tų žmonių, kurie stovi ant aukštesnės hierarchijos laiptų pakopos.

Kaip bendrauti su auditorija

Etiketo eksperto Armino Lydekos patarimai, kaip bendrauti su auditorija, gali praversti ir politikui, ir verslininkui, ir dažnam iš mūsų.
Pranešėjui visada reikia adaptuotis, prisitaikyti prie auditorijos kaip vientisos grupės, kadangi pranešimą turi suvokti daug skirtingų žmonių.
Armino Lydekos pastebėjimu, žmonės geriau įsimena tai, ką išgirsta iš pradžių.

Ar būtina suvalgyti visą lėkštėje esantį maistą?

Mes valgome visur: namuose, svečiuose, priėmimuose, įvairiuose renginiuose. Visur mūsų elgesys prie stalo bus šiek tiek skirtingas, kaip ir pats valgymas, todėl galima išskirti valgymą oficialioje ir neoficialioje aplinkoje.
Atėjęs į pobūvį svečias pirmiausia privalo bendrauti su kitais, o vaišės – tarp kitko.

Natūralūs kailiai – pagal protokolą

Aprangos koduose, kuriais nusakomi protokoliniai aukščiausių valstybės pareigūnų, karalių, diplomatų ir kitų panašaus rango asmenų aprangos reikalavimai, nėra apibrėžta, kada kailį galima ir net privaloma dėvėti, o kada – ne.
Netgi diplomatinė dovana, kurioje bus panaudotas sintetinis kailis, bus vertinama kaip kukli, skurdi, mažavertė dovana.

Aperityvai ,,prakalbina“ svečius

Aperityvas – gėrimas prieš valgį. Šeimininkai, vaišindami svečius aperityvu, išsprendžia keletą problemų.
Maloniai sutikti svečius ir išradingai juos užimti prieš susėdant visiems kartu už stalo ar prieš pradedant stovimą pobūvį – tikras menas. Užimti svečius šeimininkams padeda aperityvai – lengvi gėrimai, ,,prakalbinantys“ santūriuosius ir sužadinantys apetitą.

Kokia dovana tinka?

Dovanas dovanojame dėl rimtų ar subtilių priežasčių. Dovanų prasmė ir tikslas yra suteikti džiaugsmo tam žmogui, kuriam skirta dovana. O kad tai pavyktų, reikia truputį fantazijos, subtilumo ir žinių.
Geriausia yra nuoširdi dovana ir kai ji atitinka ne Jūsų skonį, o žmogaus, kuriam dovanojate, skonį.

Kaklaraištis atspindi vyro individualybę

Kaklaraištis yra pagrindinis vyro drabužis. Būtent kaklaraiščio spalva ir raštu vyras išreiškia savo pažiūras, nuomonę, prisitaikymą prie metų laikų.
Kaklaraištis ir kostiumas yra neatskiriamos aprangos dalys, jeigu tai nėra sportinio ar klubinio stiliaus švarkai.

Pobūvis ir alkoholiniai gėrimai

Svečiai visada jaučiasi nepatogiai, kai pernelyg įkyriai siūloma išgerti. Šeimininkai turėtų pasirūpinti, kad aptarnaujantis personalas labai taktiškai ir maloniai siūlytų svečiams ne tik vaišių patiekalus, bet ir gėrimus.

Kai linkime ,,Į sveikatą!“

,,Į sveikatą!“ – štai tokius žodžius Lietuvoje vis išgirstame po garsaus ar prislopinto čiaudulio. Šis palinkėjimas iš tiesų yra tuščia frazė, vartojama net nesusimąstant apie tikrąją jos reikšmę ir kilmę.

Viešas puikavimasis savo turtais

Viešas puikavimasis savo turtais – brangiu automobiliu, didele alga ir panašiai – su geromis manieromis nieko bendra neturi.
Liaudies išmintis byloja: ,,Jeigu nenori prarasti draugo, nesiskolink iš jo“.

Sužadėtuvių šventimo tradicija

Sužadėtuvių šventimo tradicija vėl pradėta švęsti visai neseniai.
Svečiai, dalyvaujantys sužadėtuvėse, gali būti nekviečiami į vestuvių puotą.

Stalo dekoracijos ir harmonija

Nebeužtenka taisyklingai ant stalo sudėtų tarpusavyje derančių indų, taurių ir įrankių. Reikalinga bendra stalo harmonija, spalvų dermė ir šventinė nuotaika.

Apie tostų kultūrą

Kada ir kaip dera sakyti tostus, taip pat yra tam tikras menas, atspindintis mūsų kultūrą.

Kvietime – aprangos kodas

Dažnai pateikiamas klausimas – ,,Ar verta paisyti kvietimuose į pobūvį ar vakarėlį rekomenduojamos aprangos formos?“ Ar visada jausimės jaukiai, apsirengę, kaip mums patogiau, bet kitaip nei daugelis visų renginio dalyvių?
Tad pažvelkime, kokios aprangos formos gali būti nurodytos kvietimuose. Iš karto galiu tvirtai pareikšti, kad kvietime nusakytos aprangos formos privalu laikytis visiems svečiams, gerbiantiems šeimininkus.

Ar reikia iš užsienio vežti lauktuvių?

Viena iš seniausių žmonijos kultūros tradicijų – pasikeitimas dovanomis.
Egzistuoja netgi savotiška dovanų kalba, kuri byloja apie šalies tautinius ir kultūrinius ypatumus, tradicijas, religinius kanonus.

Top