Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Susitiko su Europos Sąjungos Komisaru

Susitiko su Europos Sąjungos Komisaru

Šiandien, kovo 31 dieną, Kaune Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Europos Sąjungos (ES) Komisaru Philu Hoganu, atsakingu už žemės ūkio politiką, ir aptarė galimus sprendimus, kaip išbristi iš pieno gamintojus ir perdirbėjus užklupusios krizės.

Pokalbio pradžioje premjeras padėkojo komisarui už tikslinę paramą, kurią po 2015 metų rugpjūčio mėnesį vykusio judviejų susitikimo Europos Komisija (EK) išmokėjo Lietuvos ūkininkams. Lietuvai buvo skirta 12,63 mln. eurų suma, kuri, kartu su adekvačia išmoka iš Lietuvos biudžeto, sudarė per 25 mln. eurų.

„Ši pagalba leido laikinai suvaldyti krizę, tačiau pieno supirkimo kainos ir toliau mažėjo, o tai skaudžiai atsiliepė mūsų ūkininkams. Lietuvos pieno gamintojų pajamos, įskaičiavus ir gautą paramą, praėjusiais metais, palyginti su 2014-aisiais, sumažėjo beveik 76 mln. eurų. Šiandien mums būtinos papildomos ir išskirtinės priemonės, padėsiančios kompensuoti pieno gamintojų patirtus nuostolius ir atlaikyti naujus iššūkius“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Premjeras Komisarą informavo, jog kovo 9 dieną laišku kreipėsi į EK Pirmininką Žaną Klodą Junkerį su prašymu kuo skubiau imtis konkrečių veiksmų susidariusiai situacijai gerinti.

Vyriausybės vadovas susitikime pažymėjo, jog supranta ES biudžeto finansines galimybes, tačiau Lietuvai šiuo  metu reikalinga išskirtinė parama. „Noriu patikinti, kad Lietuvos Vyriausybė taip pat imasi visų priemonių susidariusiai situacijai spręsti“, – kalbėjo premjeras A. Butkevičius, pažymėdamas aktyvias ir rezultatyvias pastangas, ieškant naujų rinkų eksportui.

Komisaras pripažino, kad Baltijos šalyse, ypač Lietuvos pienininkystės sektoriuje, susidarė labai sudėtinga situacija. Ph. Hogano teigimu, EK yra pasirengusi leisti Lietuvai taikyti maksimaliai lanksčias sąlygas teikiant valstybės pagalbą šalies ūkininkams.

Komisaras sakė, jog tolesnėje perspektyvoje yra tikslinga steigti specialų fondą žemės ūkio modernizavimui, kooperacijos ir konkurencingumo stiprinimui. Jis labai teigiamai įvertino Vyriausybės ir asmeniškai premjero A. Butkevičiaus pastangas ieškant naujų eksporto rinkų lietuviškai žemės ūkio produkcijai ir pažadėjo EK paramą šiame procese.

Dėl ES tikslinės paramos pieno gamintojams bus tęsiami pokalbiai su EK vadovybe.

Susitikime taip pat dalyvavo Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Vyriausybės kanceliarijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top