Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Sutelktinio finansavimo įstatymo projektas – į Vyriausybę

Sutelktinio finansavimo įstatymo projektas – į Vyriausybę

Gegužės 16 d. Finansų ministerija, kartu su Lietuvos banku parengusi Sutelktinio finansavimo įstatymo projektą, pateikė jį Vyriausybei.

Šiuo projektu siekiama, kad įmonės ir investuotojai greičiau ir paprasčiau surastų vienas kitą, tuo pačiu užtikrinant atitinkamą investuotojų apsaugą.

Sutelktinis finansavimas – santykinai nauja, bet pasaulyje sparčiai populiarėjanti finansinė priemonė. Ją pasitelkę projektų sumanytojai, ypač naujai įsteigtos ir sparčiai augančios įmonės, naudodamiesi internetinėmis platformomis, galės pritraukti lėšas iš norinčiųjų investuoti rato.

Investuoti skatinami ne tik juridiniai asmenys, bet ir gyventojai, norintys „įdarbinti“ pinigus.

Ši verslo finansavimo forma suteikia projektų savininkams galimybę rinktis ar naudotis įprastomis finansavimo priemonėmis ar pasitelkti alternatyvius finansavimo šaltinius. Be to, per sutelktinio finansavimo platformas galima pasiekti platesnę investuotojų dalį, taip pat  patikrinti, ar nauji produktai bus patrauklūs būsimiems klientams, tuo pačiu panaudojant šį finansavimosi būdą rinkodaros tikslais. Šios priemonės privalumas – investuoti skatinami ne tik juridiniai asmenys, bet ir gyventojai, norintys „įdarbinti“ pinigus.

Finansų ministerijos pateiktu įstatymo projektu siekiama apibrėžti sutelktinio finansavimo platformų operatorių veiklos sąlygas ir reikalavimus (įrašymo į priežiūros institucijos tvarkomą sąrašą, informacijos teikimo ir kitus reikalavimus), būtinus užtikrinti tinkamą investuotojų apsaugą. Pavyzdžiui, projekte nustatyta bazinė 1 000 eurų suma, kurią asmuo galėtų investuoti į vieną projektą per metus. Didesnę sumą galės investuoti informuotasis investuotojas, taip pat gyventojai ar įmonės po tinkamumo įvertinimo.

Projekto sumanytojas, per sutelktinio finansavimo platformą siekiantis sudaryti finansavimo sandorį, kurio vertė – nuo 100 tūkst. iki 5 mln. eurų per metus, nepriklausomai nuo finansavimo sandorio rūšies, privalėtų parengti informacinį dokumentą kaip viešai platinamos vidutinio dydžio emisijos atveju. Jeigu numatoma finansavimo sandorio vertė siektų ar viršytų 5 mln. eurų per metus, projekto sumanytojas galėtų sandorį sudaryti tik išleisdamas vertybinius popierius Vertybinių popierių įstatymo nustatyta tvarka.

Sutelktinio finansavimo platformos operatorius privalės visą savo veiklos laikotarpį turėti tam tikrą nuosavą kapitalą (ne mažesnį kaip 40 000 eurų arba apskaičiuotą nuosavo kapitalo poreikį, lygų 0,2 proc. nuo per sutelktinio finansavimo platformą finansuotų ir finansuotojams dar negrąžintų sumų dydžio – priklausomai, kuris dydis didesnis) arba kitas prievolių užtikrinimo priemones (civilinės atsakomybės draudimą, finansų įstaigos laidavimą ar garantiją).

Taip pat numatoma, kad finansavimo platformos operatoriaus veiklą prižiūrės Lietuvos bankas.

Įstatymo projektas parengtas įgyvendinant Vyriausybės programos prioritetinę priemonę, pagal kurią numatyta tobulinti gyventojų santaupų investavimo į ekonomiką mechanizmą, kartu didinant verslo finansavimo šaltinių įvairovę.

Parengta pagal Finansų ministerijos inform., www.finmin.lt

Parašykite komentarą

Top