Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Ukraina galės nekartoti Lietuvos klaidų

Ukraina galės nekartoti Lietuvos klaidų

Jonas Jarutis, Seimo narys

Esu  Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Asamblėjoje pirmininkas, todėl tęsdamas konkretų bendradarbiavimą su Ukraina, organizavau susitikimą-diskusiją su Ukrainos ir Lietuvos mokslo bei verslo sričių atstovais.

Susitikimo metu. Miglės Savukaitės-Taujanskienės nuotrauka.

Ukrainai ruošiantis stoti į Europos Sąjunga (ES), diskutavome apie vandentvarkos ir nuotekų bei žemės ūkio politiką Lietuvoje, ES reikalavimų bei paramos naudą ir didžiausias Lietuvos padarytas klaidas, kurių kaimynams ukrainiečiams patarėme vengti.

Susitikime-diskusijoje dalyvavęs Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos (USPP) prezidentas Anatolijus Kinachas, USPP pirmasis viceprezidentas Sergejus Prochorovas, USPP viceprezidentas, Ukrainos parlamentaras Leonidas Kozačenko bei organizacijos „Ukrainos transformacijos centras“ atstovas Michailas Charijus išreiškė didžiulį susidomėjimą tuo, kaip Lietuvai ruošiantis stoti į ES pavyko sklandžiai perkelti ES įstatyminę bazę į Lietuvos teisės sistemą.

Svečiai domėjosi, kokie procesai derybose svarbiausi, į ką atkreipti dėmesį, taip pat – kokia konkreti ES nauda bei paramos kiekiai.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika bei Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas pristatė ES nulemtus pasikeitimus ir naudą aplinkosaugos bei žemės ūkio srityse, tačiau negailėjo kaimynams ir konkrečių patarimų, kokių Lietuvos derybininkų ar teisės aktų leidėjų klaidų reikėtų vengti bei kodėl.

Savo įžvalgomis su kolegomis dalijosi Lietuvos ir Ukrainos verslo tarybos pirmininkas, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius, Aplinkos apsaugos komiteto prie Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos pirmininkas dr. Rimantas Budrys, Inžinerinės ekologijos asociacijos direktorius Konstantinas Iljasevičius, verslą Ukrainoje vystantis Robertas Gabulas.

Kadangi ukrainiečiai rodo nepaprastą susidomėjimą Lietuvos patirtimi aplinkos apsaugos bei žemės ūkio srityse, sutarėme artimiausiu metu surengti konsultacinius susitikimus su konkrečiais specialistais. Ypač jiems įdomios tausojančios, tvarios žemdirbystės ir ekologijos temos.

Bendradarbiavimas šioje srityje prasidėjo dar Ukrainoje, kuomet Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos bei Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų kvietimu Odesoje dalyvavau tarptautinėje konferencijoje „Šiuolaikinių technologijų diegimas vandens ir nuotekų valyme“.

Konferencijos tikslas – supažindinti su naujausiomis ekologiškomis vandens ir nuotekų valymo galimybėmis bei jų pritaikymu Ukrainoje ir Juodosios jūros baseine, pasinaudojant pilotiniu projektu rengiamu kartu su Lietuva.

 

Parašykite komentarą

Top