Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Ukrainos ir Gruzijos bevizis režimas: geltoną šviesą keičia žalia

Ukrainos ir Gruzijos bevizis režimas: geltoną šviesą keičia žalia

Europos Sąjungos Teisingumo ir vidaus reikalų (TVR) taryba Briuselyje toliau svarstė vizų režimo panaikinimo Ukrainai, Gruzijai, Turkijai ir Kosovui klausimą ir aptarė, kaip ES tvarkysis su neigiamais procesais, galimai kilsiančiais, jei bevizį režimą gavusios šalys nesilaikys duotų įsipareigojimų.

„Galime pasveikinti Ukrainą ir Gruziją, kurios nesitikėjo jokių nuolaidų ir padarė realią pažangą, kad jų piliečiai Europos Sąjungoje galėtų keliauti be jokių apribojimų. Dabar savo pažadus turi įvykdyti ir ES, tai yra – nedelsti ir panaikinti vizų režimą šioms dviem valstybėms. Tikiu, kad jau artimiausiu metu Ukrainos ir Gruzijos bevizio režimo klausime geltoną šviesą pakeis žalia“, – sakė Tarybos pasitarime dalyvavęs vidaus reikalų ministras T. Žilinskas.

Sprendimus dėl reglamento Nr. 539/2001 pakeitimo šių dviejų šalių atžvilgiu raginama priimti neatidėliojant, dar iki kito Tarybos susitikimo, vėliausiai – jo metu.

Pasak ministro, Taryba, suprasdama, kiek daug pastangų vyriausybėms kainuoja šios reformos, įvertino tiek Turkijos, tiek Kosovo pasiektus pokyčius, ir pažymėjo, kad iš jų toliau laukiama reformų saugumo srityje įgyvendinimo.

Parengta pagal Vidaus reikalų ministerijos inform., www.vrm.lt

Parašykite komentarą

Top