Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Vakarietiškos politinės kultūros stoka diskredituoja Lietuvos Respublikos Prezidento institutą?

Vakarietiškos politinės kultūros stoka diskredituoja Lietuvos Respublikos Prezidento institutą?

Valdančioji koalicija kategoriškai atmeta Prezidentės teiginius dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo bei mano, kad šalies vadovė nuo tokių ir panašių subjektyvių vertinimų turėtų susilaikyti ateityje bent jau tol, kol eina Lietuvos Respublikos Prezidentės pareigas.
Valdančioji koalicija kategoriškai atmeta Prezidentės teiginius dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo bei mano, kad šalies vadovė nuo tokių ir panašių subjektyvių vertinimų turėtų susilaikyti ateityje bent jau tol, kol eina Lietuvos Respublikos Prezidentės pareigas.

Prezidentė D.Grybauskaitė per transliuotą interviu „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „Vasara tiesiogiai su D.Žeimyte“ sakė, kad priimdamas Darbo kodeksą, kurį ji vėliau vetavo, Seimas nesiskaitė su socialiniais partneriais ir parodė nužmogėjimą.

„Būtent tai, kad nebuvo atsižvelgta į tai, kas jau buvo sutarta taip pat ir socialiniame komitete, kad buvo padaryta maksimaliai grubiai, pervažiuojant per visus socialinius partnerius, nesiskaitant su tuo, kas jau buvo pasiekta, mane tai nustebino. Tas visiškas nužmogėjimas valdžios“, – sakė šalies vadovė.

„Mūsų jau nebestebina, kad Prezidentė nuolat užsipuola A. Butkevičiaus Vyriausybę, tačiau stebina jos palankumas vienai iš Lietuvos dešiniųjų politinių jėgų“.

Už Darbo kodeksą balsavo Seimo nariai: Mantas Adomėnas, Irena Degutienė, Arimantas Dumčius, Donatas Jankauskas, Sergejus Jovaiša, Rasa Juknevičienė, Liutauras Kazlavickas, Dainius Kreivys, Andrius Kubilius, Kęstutis Masiulis, Jurgis Razma, Stasys Šedbaras, Mindaugas Bastys, Bronius Bradauskas, Algirdas Butkevičius, Arūnas Dudėnas, Orinta Leiputė, Vidas Mikalauskas, Gintautas Mikolaitis, Kristina Miškinienė, Albinas Mitrulevičius, Alma Monkauskaitė, Antanas Nesteckis, Andrius Palionis, Marija Aušrinė Pavilionienė, Milda Petrauskienė, Darius Petrošius, Domas Petrulis, Raminta Popovienė, Algimantas Salamakinas, Vytautas Saulis, Artūras Skardžius, Eduardas Šablinskas, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, Aleksandras Zeltinis, Stasys Brundza, Valentinas Bukauskas, Kęstutis Daukšys, Sergej Dmitrijev, Larisa Dmitrijeva, Vilija Filipovičienė, Viktoras Fiodorovas, Vytautas Gapšys, Loreta Graužinienė, Raimundas Markauskas, Raimundas Paliukas, Artūras Paulauskas, Ričardas Sargūnas, Valdas Skarbalius, Gintaras Tamošiūnas, Darius Ulickas, Sergej Ursul, Zita Žvikienė, Kęstutis Bartkevičius, Vytautas Kamblevičius, Kęstas Komskis, Rimas Antanas Ručys, Ona Valiukevičiūtė, Gintaras Steponavičius, Arminas Lydeka, Dalia Kuodytė, Jolita Vaickienė, Saulius Bucevičius, Andrius Mazuronis.

Valdantieji atsakė pareiškimu: „Viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija, kurioje Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako esanti nustebinta, kad po pusantrų metų vykusių derybų tarp darbdavių, valstybės ir darbuotojų dėl naujojo Darbo kodekso, visi sutarimai, kurie buvo suderinti Trišalėje taryboje, buvo „išmesti į šiukšlių dėžę“, neatitinka tikrovės.

Išties Prezidentės dekretu, vetavus Seime priimtą naująjį Darbo kodeksą, grąžinamos tik 4 nuostatos, dėl kurių Trišalėje taryboje buvo pasiektas kompromisas, tačiau Prezidentės dekretu siūloma keisti net 14 Trišalėje taryboje pasiektų susitarimų.

Kodėl Prezidentė nesako, kad jos dekretu būtent ir bandoma „išmesti į šiukšlių dėžę“ jau pasiektus susitarimus ir taip artėjant rinkimams stabdyti vieną pažangiausių reformų per Nepriklausomybės laikotarpį?

Valdančioji koalicija kategoriškai atmeta Prezidentės teiginius dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo bei mano, kad šalies vadovė nuo tokių ir panašių subjektyvių vertinimų turėtų susilaikyti ateityje bent jau tol, kol eina Lietuvos Respublikos Prezidentės pareigas.

Valdantieji klausia: kodėl valdžios nužmogėjimo“ apraiškų Prezidentė nepastebėjo, o gal sąmoningai nenorėjo pastebėti „naktinėje mokesčių reformoje“ ir visoje Andriaus Kubiliaus Vyriausybės veikloje?

Tokiuose pareiškimuose įžvelgiama ne tik vakarietiškos politinės kultūros stoka, bet ir Lietuvos žmonių klaidinimas bei skaldymas. Esame įsitikinę, kad tai diskredituoja Lietuvos Respublikos Prezidento institutą.

Taip pat viešojoje erdvėje Prezidentės mesti kaltinimai dėl neva „valdžios nužmogėjimo“ yra niekuo nepagrįsti, grynai emocionalūs pareiškimai. Ši Vyriausybė, priešingai, nei prieš tai buvusi, visų pirma stengėsi ir tebesistengia dirbti Lietuvai ir jos žmonėms.

Visi mūsų sprendimai priimami tik atsižvelgus į visų pusių argumentus, o svarbiausia, daugumos piliečių interesus. Esame įsitikinę, kad tik įsiklausant ir siekiant kompromiso, galime judėti pirmyn geresnės ir progresyvesnės Lietuvos link. Todėl atmetame Prezidentės teiginius, kurių niekaip negalėtume pavadinti konstruktyvia kritika. Pastaruoju metu būtent konstruktyvios kritikos ir pasigendame.

Mūsų jau nebestebina, kad Prezidentė nuolat užsipuola A. Butkevičiaus Vyriausybę, tačiau stebina jos palankumas vienai iš Lietuvos dešiniųjų politinių jėgų. Todėl keista, kad „valdžios nužmogėjimo“ apraiškų Prezidentė nepastebėjo, o gal sąmoningai nenorėjo pastebėti „naktinėje mokesčių reformoje“ ir visoje Andriaus Kubiliaus Vyriausybės veikloje.

Buvusios Vyriausybės palikimas dar ir šiandien daro neigiamą įtaką šimtams tūkstančių Lietuvos piliečių“.

www.verslaspolitika.lt inf. Gintauto Kniukštos nuotrauka

Parašykite komentarą

Top