Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Vieni Seimo komitetai svarsto kitų metų valstybės biudžetą, kiti ieško garso įrašų

Vieni Seimo komitetai svarsto kitų metų valstybės biudžetą, kiti ieško garso įrašų

Seimo Ekonomikos komitetas, kaip papildomas komitetas, 2018 m. spalio 31 d. posėdyje apsvarstė Lietuvos Respublikos 2019 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą .
Komiteto nariai po diskusijų su finansų ministru Viliumi Šapoka, susisiekimo ministru Roku Masiuliu, energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu bei ūkio ministru Virginijumi Sinkevičiumi pritarė 2019 metų biudžeto projektui komiteto kuruojamose srityse.

Komiteto nariai taip pat nutarė kreiptis į Vyriausybę dėl biudžeto formavimo tvarkos pakeitimo, pažymėdami, kad biudžeto projekte turi būti nurodyti aiškūs strateginiai tikslai bei konkretūs išmatuojami rodikliai jiems pasiekti, ko šiuo metu yra pasigendama.

Rimantas Sinkevičius, Ekonomikos komiteto pirmininkas.

Seimo Ekonomikos komitetas taip pat pritarė Prienų r. savivaldybės mero kreipimuisi dėl kelio Nr. 130 Kaunas–Prienai–Alytus rekonstrukcijos darbų, pažymėdamas, kad Susisiekimo ministerija turėtų apsvarstyti galimybes finansuoti minėtus darbus iš Susisiekimo ministerijos administruojamų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Šioje apygardoje yra išrinktas valdančiųjų atstovas A. Palionis.

Premjeras S. Skvernelis sako, kad kitų metų biudžetas bus socialiai atsakingas, iš esmės, yra tos struktūrinės reformos, kurioms buvo Vyriausybėje ir Seime pritarta, tai yra švietimo, socialinės apsaugos, sveikatos reformos, inovacijų pertvarkymas ir kiti svarbūs dalykai, susiję su mūsų žmonių gyvenimo kokybės gerėjimu ir pajamų augimu.
Pasak jo, 2019-ųjų biudžetas, skirtingai nuo šiųmetinio, orientuotas ne tik į mažiausias pajamas gaunančius asmenis.

Finansų ministras Vilius Šapoka sakė, jog 2019 m. biudžetas yra „reforminis“, orientuotas į šalies strateginius tikslus, o pagrindinis išlaidų didėjimas susijęs su reformomis švietimo, sveikatos ir socialinėje apsaugoje.

Tuo tarpu Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) sulaukė Vyriausybės atsakymo į praėjusią savaitę pateiktą prašymą pateikti 2008–2012 metų dirbusios Andriaus Kubiliaus Vyriausybės pasitarimų įrašus, kuriuose gali būti vertinga informacija, padėsianti analizuoti tuo metu dirbusios Vyriausybės sprendimus, susijusius su 2009–2010 metų krize Lietuvoje: senatvės pensijų ir darbo užmokesčio bei asignavimų mažinimą, mokesčių įstatymų pakeitimus, skolinimąsi valstybės vardu, skolinimą „Sodrai“ už palūkanas ir kt.

„Nors buvęs premjeras A. Kubilius savo „Facebook“ paskyroje asmeniškai skelbė, neva jo kadencijos metu Vyriausybės pasitarimų įrašai nebuvo naikinami, tačiau gauta informacija tai paneigia. Kaip konstatuoja atsakymą pateikęs Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, Vyriausybės pasitarimų garso įrašai Vyriausybės kanceliarijos archyve nesaugomi, o tokia tvarka galioja nuo pat 2004 metų, kai Vyriausybės įstatyme buvo įteisinti Vyriausybės pasitarimai“, – sako BFK pirmininkas Stasys Jakeliūnas.

Vyriausybės atsakyme paaiškinama, jog pasitarimų garso įrašų saugojimas nenumatytas nei ankstesnių metų, nei 2018 metų Vyriausybės kanceliarijos dokumentacijos planuose ir jie niekada nebuvo saugomi. Šiuose planuose nurodytas tik Vyriausybės posėdžių garso įrašų saugojimas – 10 metų. 2010–2018 metų Vyriausybės kanceliarijos reglamentų nuostatos, susijusios su Vyriausybės posėdžių ir pasitarimų garso įrašų darymu ir saugojimu, patvirtintos skirtingų Vyriausybės kanceliarijos vadovų, buvo vienodos ir jų įgyvendinimas niekuo nesiskyrė.

„Negalima paklusti vieno asmens interesams, “, – sako Seimo narys A. Kubilius.

Todėl kanceliarijos archyvuose nesaugomi nei 2008 m. gruodžio 9 d. – 2012 m. gruodžio 13 d. laikotarpio Vyriausybės, kuriai vadovavo A. Kubilius, nei 2012 m. gruodžio 13 d. – 2016 m. gruodžio 13 d. laikotarpio Vyriausybės, kuriai vadovavo Algirdas Butkevičius, nei kitų Vyriausybių laikotarpių pasitarimų garso įrašai.

Pasak S. Jakeliūno, jis ragina A. Kubilių pateikti tyrimui jam žinomu būdu išsaugotus jo vadovautos Vyriausybės pasitarimų įrašus, kurie sudarytų galimybę objektyviai ir išsamiai įvertinti to laikotarpio Vyriausybės sprendimų tikruosius motyvus ir aplinkybes.
siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top