Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > VTEK prašoma išaiškinti, ar premjeras nesiekė asmeninių tikslų

VTEK prašoma išaiškinti, ar premjeras nesiekė asmeninių tikslų

Praėjusių Seimo rinkimų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo lyderis S. Skvernelis.

Seimo nariai Gabrielius Landsbergis ir Andrius Kubilius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydami išaiškinti, ar Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio rodomas padidintas dėmesys netoli premjero namų statomai atliekų deginimo gamyklai nėra viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo pažeidimas.


Gabrielius Landsbergis.

Parlamentarai atkreipia dėmesį į 2018 m. birželio 13 d. S. Skvernelio susitikimą Vyriausybėje su atliekų deginimo projektus Vilniuje ir Kaune įgyvendinančios įmonės „Lietuvos energija“ vadovu Dariumi Maikštėnu, po kurio viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie tai, jog po susitikimo buvo nutarta keisti atliekų deginimo planus ir perskirstyti jų kiekius, dalį Vilniaus atliekų vežant deginti į Kauną.

„Šį susitikimą galėtume vertinti kaip premjero norą įsigilinti į situaciją, jei ne faktas, kad S. Skvernelio gyvenamasis namas yra netoli vystomo šiukšlių deginimo projekto Vilniuje vietos.

Akivaizdu, kad šio projekto tolesnė tąsa tiesiogiai paveiktų tiek S. Skvernelio gyvenimo sąlygas, tiek jo nekilnojamojo turto vertę, – pabrėžia Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas G. Lansbergis. – Todėl kyla abejonė, ar dėl susidariusios situacijos premjerui nėra atsiradęs interesų konfliktas ir ar jis neturėtų nusišalinti nuo sprendimų, susijusių su projektu, priėmimo“.

Parlamentarai VTEK prašo išnagrinėti susidariusią situaciją ir įvertinti, ar premjeras savo veiksmais nepažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 11 straipsnio 1 dalies, nustatančios, jog asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, draudžiama dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip paveikti sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą.

Taip pat prašoma nustatyti, ar Ministras Pirmininkas neturėjo deklaruoti galimo interesų konflikto bei nusišalinti nuo sprendimų, susijusių su šiukšlių deginimo projekto Vilniuje vystymu.

S. Skvernelis ne kartą viešoje erdvėje pasisakė prieš atliekų deginimo gamyklos projektą Vilniuje, vadino jėgainės statybas korupciniu projektu bei vykdė kitus prieš projekto vystymą nukreiptus aktyvius veiksmus: kreipėsi ne tik į projektą vykdančios įmonės vadovą, bet ir į Specialiųjų tyrimų tarnybą, perdavė informaciją Generalinei prokuratūrai ir Valstybės saugumo departamentui.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top