Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Z. Balčytis. Parduotos kovos. Ar sąžiningo sporto visuomenė dar ilgai tylės?

Z. Balčytis. Parduotos kovos. Ar sąžiningo sporto visuomenė dar ilgai tylės?

Zigmantas Balčytis Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis, Europos Parlamento narys

Rio vienas po kito sprogsta skandalai dėl nesąžiningos sportinės kovos. Ar Lietuva dar ilgai tylės net po to, kai pati Tarptautinė bokso asociacija (AIBA) paskelbė nušalinusi septynis teisėjus, teisėjavusius bokso kovoms Rio žaidynėse?

Teisėjai, „nuteisėjavę“ ir mūsiškius Evaldą Petrauską bei Eimantą Stanionį, nušalinti, medalius nusipirkę čempionai jau namuose. Ir viskas?

Klausimą dėl nesąžiningos sportinės kovos bokso ringe turi kelti ir Lietuvos tarptautinis olimpinis komitetas, ir bokso federacija, ir net mūsų valstybės vadovai. Neabejoju, kad klausimas bus keliamas Europos Parlamente, kuris ne kartą pasisakė ir priėmė ne vieną dokumentą dėl sukčiavimo sporte sutramdymo.

Pakanka neteisybės ir akivaizdaus apgaudinėjimo. Kol visų dėmesys buvo nukreiptas į dopingo skandalus, pasirodo, medalius galima tiesiog nusipirkti pas teisėjus. Kaip parduotuvėje.

Pakanka neteisybės ir akivaizdaus apgaudinėjimo. Kol visų dėmesys buvo nukreiptas į dopingo skandalus, pasirodo, medalius galima tiesiog nusipirkti pas teisėjus. Kaip parduotuvėje.

Airis Michaelas Conlanas, „stebuklingai“ pralaimėjęs rusui, pareiškė, kad buvo tiesiog apvogtas ringe ir daugiau nedalyvausiąs olimpinėse žaidynėse. Dar prieš tai mūsiškis E. Stanionis, taip pat „stebuklingai“ pralaimėjęs Uzbekijos atstovui, teigė nebematąs tikslo vykti į kitą olimpiadą: „Teisėjai taip griauna gyvenimus. Nežinau, kas jiems yra, kas juos nuperka. Nežinau, kas vyksta bokse“.

4 metus aukoji save ir savo gyvenimą, kad nesąžiningi teisėjai tau skirtų nepelnytą pralaimėjimą?

Neseniai vienoje radijo laidoje Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas pareiškė, kad egzistuoja tokios didžiosios bokso šalys Azerbaidžianas, Uzbekistanas, Kazachstanas, Rusija, jos turi senas, stiprias bokso tradicijas, bet jos yra ir turtingos, daro didžiulę įtaką tarptautiniam boksui. Ir todėl tokioms mažoms valstybėms kaip Lietuva kovoti ne tik ringe, bet ir užkulisiuose yra ganėtinai sunku.

Mūsų boksininkai buvo pakankamai pajėgūs, bet turim, ką turim. Tokios yra vieno iš Lietuvos bokso federacijos vadovų mintys.

Toks įspūdis, kad apginti reikia pačią federaciją, nes ji nieko negali padaryti ir nesiruošia nieko daryti. Bet juk išties apginti reikia ne sporto funkcionierius federacijose ir olimpiniuose komitetuose, o tuos jaunuolius, vyrus, atiduodančius savo sveikatą ringe.

Jei Lietuva, jos sąžiningo sporto visuomenė, kartu su kitomis valstybėmis neapgins savo sportininkų, vadinasi, neapgins ir savo garbės.

Mes nesame maža valstybė (ir todėl nieko neva nepešime) ir mes nesame vieni. Nukentėjo ne viena ir ne dvi valstybės ir jų sportininkai. Dar prieš olimpiadą sukurta korupcinė bokso schema, pakeistos taisyklės, kuriose nėra vietos net sportininkų protestams. Taisyklės tokios, kad, bokso specialistų teigimu, svarbu ne tikslūs smūgiai, o kaip gražiai pašoksi ringe.

Jei Lietuva, jos sąžiningo sporto visuomenė, kartu su kitomis valstybėmis neapgins savo sportininkų, vadinasi, neapgins ir savo garbės. Neleiskime iš savęs tyčiotis sporto vertelgoms.

Parašykite komentarą

Top